Přejít na obsah

Zbrojni prukaz


tmoris

Doporučené příspěvky

Jako udělat zbroják je dle mě daleko jednodušší než udělat řidičák. 
Testy jsou jednoduchý, trefit terč taky a ta manipulace ve finále taky. Hlavní je mít k tomu respekt a asi i strach😅
Instruktor, kterého jsem měl před zkouškami zahlásil, že ty zbraně jsou dělaný tak, aby je dali tomu, kdo má 2 ruce a ten mohl, co nejdřív střílet(Akorát to řekl, nějak stručněji a výstižněji😁) Zkrátka, to není raketová věda.

Když jsem bral kamarádky na střelnici, tak z ar15 s kolimátorem trefovaly terč na 50m i ze stoje a z pistole na 10m taky.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 144
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ZP jsem dělal minulý rok. Hodně testových otázek (hlavně k legislativě) je naprosto zbytečných. Něco je dobré znát. Naučit se dají velmi rychle, aplikace v mobilu pomáhá.

Nejvíce se určitě vyhazuje na bezpečné manipulaci, kdy zkušební komisař velmi rychle pozná, jestli jseš vůl nebo ne a jestli jsi prošel nějakou rozumnou přípravou. Respekt ke zbrani je potřeba, strach si myslím, že není na místě.

Pokud člověk není uplně jelito, nastřílí úplně v pohodě. Spíš bych čekal, že od střelby vyhodí někoho, kdo zase nezvládne bezpečnou manipulaci.

Už si to nepamatuju přesně, ale, když jsem dělal zkoušky, teorii nedali 3 za cca 15, bezpečnou manipulaci povolovina a střelby asi 1 z toho, co zbylo, ale ne, že by nenastřílel, ale zase na bezpečné manipulaci při střelbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Jerryl napsal:

Je to dáno i našemi zákony, kdy legální držitel je velmi svázaný, kdežto nelegální může pálit, co se do mě vejde :)

někdy si říkám, že by bylo zajímavé, kdyby na řidičák byly kladeny stejné nároky. Tj. trestní bezúhonnost a spolehlivost, když by  policie před vydáním ŘP zjišťovala, jestli nemám nějaké excesy např. v občanském soužití. Já si netroufnu s akloholem sednout ani na kolo (dokonce už mi i na kole dávali dýchnout).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Anton_ napsal:

Jako udělat zbroják je dle mě daleko jednodušší než udělat řidičák. 
Testy jsou jednoduchý, trefit terč taky a ta manipulace ve finále taky. Hlavní je mít k tomu respekt a asi i strach😅
Instruktor, kterého jsem měl před zkouškami zahlásil, že ty zbraně jsou dělaný tak, aby je dali tomu, kdo má 2 ruce a ten mohl, co nejdřív střílet(Akorát to řekl, nějak stručněji a výstižněji😁) Zkrátka, to není raketová věda.

Když jsem bral kamarádky na střelnici, tak z ar15 s kolimátorem trefovaly terč na 50m i ze stoje a z pistole na 10m taky.


 

Souhlasím. Od chvíle, co jsem držel zbraň podruhé v životě v ruce jsem za měsíc měl zbroják. Levnější, rychlejší a snazší než řidičák.

před 29 minutami, odjinud napsal:

Mne nekdo rikal, ze testove otazky jsou v zasade o nicem (ze ty informace jsou povestinou k prdu) a ze hlavni pointa je odfiltrovat, aby zbran nemel uplnej debil nebo Cikani (jeho slova).

přesně tak. Hlavním sítem je ta bezúhonnost a spolehlivost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tady pročtu, taky se divím, že všichni jsou z toho tak vykoukání.

Nevím jak je to teď, ale NEudělat zbroják před těch 12 lety, co jsem dělal já, to musíš dělat schválně. Některé otázky jsou úplně retardní, jiné zbytečné a jen malá část byla nějak nápomocná. Poté, co jsem to udělal já všude lobbuji za přísnější pravidla pro získání ZP.

 

Jinak souhlasím s tím, že bezpečné zacházení na střelnici jsou mnohem lepší dneska než oproti 10 nebo 20 lety. Lidí to mají okoukané nebo hodně lidí nějak se k tomu dostali přes různé slevomat akce  nebo pod hledem kámošů

Upraveno uživatelem TomNguyen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na testy se s aplikací nebo na netu naučí smad každej.
Manipulace mi přišla horší, protože lajk si to nemá moc kde nazkoušet a ťech pár rozborek v přípravce na to nemusí stačit.
Jinak u manipulace hledí hlavně na bezpečnost, za tu u nás pár kluků vyletělo a bylo to z nezkušenosti a stresu. Šlo o ohrožení okolí, když se jim hlaveň dostala i minimálně mimo bezpečnou zónu. To je hned a letí se taky hned.
Nadruhou stranu musím potvrdit, že bezpečnost nadevše. Když jsem dostal noty, tak hned šup na střelnici se zkušenějším kámošem. No a co se nestalo. Zažil jsem první zpožděný výstřel asi 15-20 s. což je v tu chvíli pekelně dlouhá doba. Dovedu si živě představit, že kdyby nebyl člověk naučenej z přípravky poslušně čekat, tak by s kvérem mohl začít nevhodně manipulovat a průšvih je hned na světě.
Původně jsem čekal, že to bude selhání, ale když vyšel výstřel, tak by se ve mě krve nedořezal.
 
 
Jj, vzpominam na sve zacatky, bylo mi 25, zkuseny kamarad me parkrat vzal na strelnici, ze vsechno umi, vsechno zna, pak mu nevystrelila CZ75, tak se zacal podivovat a kvrdlat s tim a pak ji polozil a prd.. zpozdeny vystrel... to v nas hrklo..

A druha vec, jeste se zkouskama, ten stejny kamarad tvrdil, ze v zakone je na zkousky zminana mala CZ uz si nepamatuju cislo mensi raze, tak me nechal strilet z ni, rozborka a tak.. a pak na mne pri zkouskach (v Praze na Vystavisti) vytahli CZ75 s razi 9mm, ze ktere jsem do tehdy ani jednou nevystrelil.. dodnes se stydim, jak me to rozhodilo a jak jsem jsem nervózní...

Tyhle dva zazitky mi utkvely :-)

A mozna vlastne posledni vec.. kdyz uz zbrojak mas, tak hlidat platnost.. ja o nej takhle prisel.. uz jsem nemel zbran, prisel mi dopis od policajtu, ze mam proslej zbrojak, tak jsem napochodoval a pani smik a vubec se nechtela bavit.. ze si mam udelat novy zkousky..




Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sami upozornili, že mi končí, ale je fakt, že si to taky hlídám.

 

Takové zajímavost - nikde jsem nepotkal tak příjemné policajty, jako na odboru zbraní a střeliva (chodím do Modřan). Usměvaví, nápomocní, je vidět, že je ta práce baví. Tak se při obnově vlastně i těším :).

Co se týče zkoušky, určitě doporučím dojít si předem na tu střelnici, kde se bude zkouška konat a zaplatit si hodinu s instruktorem s tou konkrétní zbraní (tj. s tím konkrétním kusem) se kterým se bude dělat zkouška.

Také souhlasím s tou bezpečnou manipulací. I tak se stávají průšvihy, na "mojí" střelnici mají na cihlové zdi u baru pár ustřelených cihel a i na postu došlo ke zranění (někdo přinesl nevhodné střelivo s ocelovým jádrem a došlo k odrazu) a střelnice byla kvůli tomu dlouho zavřená, jednu dobu to vypadalo, že už neotevře.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Školíme lidi na zkoušky odborné způsobilosti a tolik přihlášek, co máme za poslední týden, jsme neměli snad nikdy. 

Včera byla žena na dámském klubu (baby z vesnice mají spolek, kterej pořádá ples, masopust, domlouvá divadla, přednášky a okrašluje obec) a navrhla jim, že pro ně a jejich manžele uděláme školení na český a ruský ruční zbraně s návštěvou střelnice.

Asi jsme divná obec, ale účast potvrdilo už 30 lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, stankoff napsal:

Jinak střelci se dělí na ty kteří už nechtěný výstřel absolvovali, a na ty, na které to ještě čeká. Opatrnosti není nikdy dost.

jo, známej si doma při sušení prostřelil televizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych se chtěl zeptat, jak je to časté? Když mě to potkalo skoro hned po výcviku?

Jinak mi teď vyskočila v hlavě ta scénka z posledního dílu seriálu Devadesátky, jak si ten polda přes kapsu prostřelil pneumatiku u Fáčka. Byl z toho dost vedle :) Ale to je jiný případ - jelito.

A ta televize je furt lepší než břicho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja furt vahal a vaham, noseni je pro me unreal jelikoz se pohybuju vetsinou v DE ale jako neco co bych se mohl naucit mi to smysl dava. Rikam si zda tenhle proud co ted bude aspon usnadni ziskani ZP, ale logicky to bude spise naopak, mnozstvi skolitelu na strelnicich je omezene a ted bude nekolikanasobne vytizenejsi (tedy i drazsi). Hmm, tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi nereagovat, Mám zbrojní průkaz 28 let. Střílím, lovím, zbraně vlastní a mám k nim kladný vztah. Za tu dobu mohu prohlásit, že tomu trochu i rozumím. Zbrojní průkaz jsem dělal několikrát (rozšíření, novela atd). Nemůžu pochopit, jak někdo, kdo si udělal čerstvě zbrojní průkaz může tvrdit, že řídičák je složitější...

Znám několik lidí, který měli zbrojní průkaz léta a když rozšiřovali skupinu, tak to zkrátka nedali... Museli to absolvat znova. Nemluvím o testech. Ty se každý dokáže naučit. Myslím, že hodně záleží na komisaři. Ten Vás může pěkně potrápit (nebyl jste u mně na kurzu, manipulace se zbraní...). A ono  nastřílet na 25 metrů v ruce z dlouhé do terče není také zas tak jednoduché. Děláte to pod stresem.

Stačí, aby nějaký chytrák řekl v televizi jak je to jednoduché a odpůrci zbraní mají skvělí argument.

Jako u všeho, chce to myslet...

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Jerryl napsal:

Vsadím se, že bych neudělal znovu ani maturitu ani ŘP, ZP, ani státnice ani nic, prostě úplnej debil. A přitom jezdim, střílim, tiltul mám. Prostě to jsou jenom takové vstupenky do některých místností života :)

Tak to jsme dva :D Ale zase mám zkušenosti, který tu teorii téměř ve všem nahradí 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...