Přejít na obsah

Zbrojni prukaz


tmoris

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 144
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, odjinud napsal:

A to jde jak?

Spojit to s investicí a kupovat historické zbraně, které byly vyrobeny do roku 1890. Tyto zbraně patří do kategorie D, tudíž je nemusíš registrovat, ani nemusíš být držitelem zbrojního průkazu. Teď zbraní je na internetu hromada, dají se sehnat i náboje a nemusí to být zrovna prehistorické zbraně, jsou to celkem standardní revolvery.

https://aukro.cz/do-r-1890-historicke-strelne-zbrane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, ve vetsine statu EU nemuzes mit ani vetsi kudlu a snaha je dal lidi odzbrojovat. Ted se sice lekli impotence EU s ohledem valku na UA a nejake ozbrojene milice by jim prisly vhod, ale jestli z toho bude nejaka realna zmena legislativy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Josef01 napsal:

Tohle nehrozí, protože by se tisíce zbraní musely registrovat a to by byl velký problém pro zbraně i lidi. Tohle platí celosvětově, to není jen o nás nebo EU.

No, to hrozí úplně v pohodě. Kdysi "D" perkusní revolvery s tehdy novou povinností registrace a zbrojáku totálně ztratily na hodnotě. Investice 100->0, člověku zbyla doma nelegální věc. Mávnutím kouzelného proutku se může změnit i cokoli na dnešních "D"čkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbraň bude mít historickou hodnotu pořád stejnou. Ale přidaná hodnota vzniklá z důvodu nepotřeby registrace se ztratí. A ta, podle odkazu na aukro, který jsi sem dal, tvoří většinu z celkové hodnoty těch zbraní.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, myslel jsem to tak, že ty ceny jsou šíleně nadstřelené jen proto, že se to nemusí registrovat. Nemá to nic společného s tím, jestli střílí nebo je znehodnocená. Stačí v zákoně změnit 1890 na 1880 a z tvé super investice může zůstat kus železa s desetinovou cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, odjinud said:

Pánové, mel byste nekdo tip, kdo by v Praze pripravil na praktickou cast ZK, tj. bezp. manipulaci a strelby? Bud nejaky kurs nebo individualne. Chci delat sk. A,B,E.

Porad tedy jeste dumam, jestli jit i do sk.C (lov), kde bych musel resit i strelbu z malorazky, ale asi to ozelim.

Ahoj, můžu poradit pouze kde si kurz spíše nedělat - měl jsem skupinový (byli jsme tam 2) kurz v Prague Armory, trval 2 hodiny a z mého pohledu byl docela tragický. Nakonec jsem se nejvíce naučil z videí na youtube, Zbraně Kvalitně a přímo z nařízení vlády č. 315/2011 Sb. Chybělo mi mít kamaráda, u kterého bych si zbraň mohl osahat a postupy si znovu v klidu vyzkoušet, pokud takového máš, je to ideální.

Skupinu C zvaž, kromě malorážky budeš střílet i z brokovnice, tj. celý proces 3x, a tedy více možností udělat chybu. S malorážkou se imho trefuje nejhůř a kvůli Ečku budeš muset trefit 4 z 5, takže tam bych případně nepodcenil tréning. Já měl B a E a při zkoušce střílel jen z krátké kulové.

 

Upraveno uživatelem exell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, dykmore napsal:

Ne, myslel jsem to tak, že ty ceny jsou šíleně nadstřelené jen proto, že se to nemusí registrovat. Nemá to nic společného s tím, jestli střílí nebo je znehodnocená. Stačí v zákoně změnit 1890 na 1880 a z tvé super investice může zůstat kus železa s desetinovou cenou.

Nadhodnocené jsou, to je jasné, ale je jasné vidět, že zatímco revolver v původním pěkném stavu stojí i 60 tis., tak ten samý sice funkční ale přeleštěný a nesouhlasí výrobní čísla části, stojí méně než polovinu. Takže když to nebude investice, pak jde jen o to mít zbraň, která střílí a cenu kupující neřeší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

exell - diky, bohuzel taky nikoho se zbrani neznam.  O tom cecku dam jeste rec s dvema nimrody, ktery uvidim pristi tyden. Strilet z malorazky se mi popravde moc nechce, je to pry na 25m horsi nez pistole na 10. Brokovnice je pry naopak s ohledem na jeji rozptyl v pohode.

Jo, jake jsou aktualne terminy (delka doby od podani prihlasky ke zkousce)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl mezi přihláškou a zkouškou 2 měsíce, prakticky to vypadá tak, že doneseš přihlášku na policajty a vybereš si ze seznamu termín a místo konání zkoušky. Jo a bacha na zdravotní způsobilost, pokud ji poneseš už s přihláškou, musíš do 3 měsíců od vystavení potvrzení stihnout úspěšně zkoušku odborné způsobilosti a po ní přinést žádost o vydání ZP. Já to tak udělal, ale příště bych si pro zdravotní zp. zašel až po zkoušce odborné zp.

Střelba malorážkou je rozhodně složitější, proto píšu, že 5 zkušebních ran v rámci základního kurzu nestačí. U krátké si troufám říct, že jo. Brokovnicí se taky dobře trefuje, ale spíše jsem ti to psal proto, že můžeš udělat chybu při praktické manipulaci, protože ji budeš dělat 3x. A 3x budeš střílet, přičemž při ostré střelbě taky můžeš nasekat chyby v praktické manipulaci (nejde ani tak o to, že by ses netrefil).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2M je minimum? Nebo jsou i nejaky drivejsi terminy?

Papir od doktora uz mam, v soucasne dobe musi byt i na zkousku, ne? A 3M jsou na podani prihlasky na ZK, ne?

V nejhorsim zajdu k doktorce pak znova... byla v tom naprosto v poho a chtela jen dve kila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, musí být už i u přihlášky ke zkoušce, podle § 21a zákona o zbraních. Starší než 3 měsíce ale nesmí být ani při podávání žádosti o vydání ZP, viz § 17 odst. 2 písm. a) ve spojení s odst. 5. Každopádně při 2 kilech to asi moc řešit nemusíš, můj doktor byl taky v poho, ale vzal si 7 :) 

Dřívější termín si asi najdeš, střelnic je po Praze víc, ale jaká je obsazenost nevím a zjistíš to asi až na místě. Nebo si zkus na příslušný odbor zbrání a střeliva zavolat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, dykmore napsal:

Ne, myslel jsem to tak, že ty ceny jsou šíleně nadstřelené jen proto, že se to nemusí registrovat. Nemá to nic společného s tím, jestli střílí nebo je znehodnocená. Stačí v zákoně změnit 1890 na 1880 a z tvé super investice může zůstat kus železa s desetinovou cenou.

Přesně tak - stačí mávnutí legislativním proutkem a peníze jsou v čoudu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...