Přejít na obsah

vyber Rolex Datejust 36


feldkurat_Katz

Doporučené příspěvky

Dobry horky letni den,

vybiram svoje prvni Rolexky a potreboval bych poradit od zkusenych vlastniku ci znalcu znacky.

Model mam vybrany - Datejust 36, modry cifernik a na oyster tahu. Ovsem dal uz jsem lehce na vazkach. V ramci navstevy u AD jsem si zkusil toto provedeni:


Oystersteel, smooth bezel, bright blue, oyster

https://www.rolex.com/watches/datejust/m126200-0006.html

Na ruce super, a to i v pripade meho detskeho zapesti. Nemusim tedy brat damskou velikost 34.

 

Chtel jsem zkusit i toto provedeni:

Oystersteel and white gold - fluted bezel, bright blue, oyster

https://www.rolex.com/watches/datejust/m126234-0018.html

Ale bohuzel, fluted bezel hodinky meli jen na jubilee a s nejakyma sutrama na ciferniku. Nicmene fluted se mi libi vice nez smooth, otazka je, zda stoji za ten priplatek 1200 EUR. Ale to je na jinou debatu. Tady bych se chtel zeptat na uzivatelske zkusenosti - fluted vs smooth bezel. Jak je to s prakticnosti hodinek? Hadam, ze smooth asi vice chytaji vlasecnice a otisky prstu-uz pri zkouseni to bylo takove celkem zrcadlo. Fluted zase nevim, zda se do tech vroubku nebude zachytavat svinstvo a ty lomene hrany nehazeji odlesky a prasatka? A pokud dojde k nejakemu tuknuti, tak to je asi luneta na odpis, co?

 

Jeste by mne zajimalo, zda uz nekdo fyzicky videl ten letos novy modry cifernik? Vypada lepe nez bright blue?

https://www.rolex.com/watches/datejust/m126234-0050.html

 

Diky vsem za nazory, postrehy, rady a zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo Ti nic nenapsal,tak zkusim par postrehu...mam nebo jsem mel vsechny kombinace fluted/jubilee..smooth/jubilee..fluted/oyster..smooth/oyster...

no a ted k veci:

- smeti na lunete bych neresil - umyjes

- kdyz drbneš lunetu ze zlata (fluted) je to raketa

- železnou si schopnej vždycky nějak opravit  (přeleštit) nebo koupit novou za daleko příznivější cenu

- u DJ jsou ty lunety ale trošku zapuštěný pod sklem,takže většinou je dosekaný sklo nebo aspoň hrany skla

No a nakonec k tomu co preferuju...ono asi jde o to kam a jak ty hodinky budeš nosit...na běžný denní nošení bych asi vzal smooth/oyster - přecijen to vypadá univerzálněji (sportovně/elegantní) a můžeš si to vzít k trenkám i ke košily...pokud to máš jako na občas a nebudou to jediný hodinky - vzal bych asi fluted/jubilee - tento vzhled prostě k DJ patří...

No a teď si vyber a případně se ptej co chceš ještě vědět - stejně vím prd a musíš se rozhodnout sám co chceš,ale aspoň budu dělat chytrýho :)

přeju štastnej výběr 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když DJ tak vroubkovaná, snad nikoho moc neurazím ale pro mě smooth byla jako koupit si pěkný auto ale chtít šetřit tak ho nechat na plecháčích :D Jestli oyster nebo jubilee je osobní volba, oyster je asi víc casual, zase jsou na na něm víc vidět škrábance, já preferuji jubilee.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Exiztence napsal:

Když DJ tak vroubkovaná, snad nikoho moc neurazím ale pro mě smooth byla jako koupit si pěkný auto ale chtít šetřit tak ho nechat na plecháčích :D Jestli oyster nebo jubilee je osobní volba, oyster je asi víc casual, zase jsou na na něm víc vidět škrábance, já preferuji jubilee.

Mám to podobně, ale zase pokud někdo chce, aby to byly fakt nenápadné hodinky, tak hladká proč ne. S tou fluted už jsou přece jenom o něco "blýskavější" :) Někomu ta obyčejnost a nenápadnost (nic z toho není myšleno negativně) bude vyhovovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že jsem se mrknul na fotky a snad všechny třicetšestky DJ mám zubatici a žubilí 🤣 

hladkou lunetu a oyster mám na těch větších DJ, ale o těch teď není řeč...

takže to taky napomáhá tomu, že ty menší DJ jsou prostě asi nej kombinace fluted/jubilee...jenže jak je i vidět podle názorů výše - není to kombinace pro všechny stejně jasná 🤣

a teď si vyber ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, snake napsal:

nikdo Ti nic nenapsal,tak zkusim par postrehu...mam nebo jsem mel vsechny kombinace fluted/jubilee..smooth/jubilee..fluted/oyster..smooth/oyster...

no a ted k veci:

- smeti na lunete bych neresil - umyjes

- kdyz drbneš lunetu ze zlata (fluted) je to raketa

- železnou si schopnej vždycky nějak opravit  (přeleštit) nebo koupit novou za daleko příznivější cenu

- u DJ jsou ty lunety ale trošku zapuštěný pod sklem,takže většinou je dosekaný sklo nebo aspoň hrany skla

No a nakonec k tomu co preferuju...ono asi jde o to kam a jak ty hodinky budeš nosit...na běžný denní nošení bych asi vzal smooth/oyster - přecijen to vypadá univerzálněji (sportovně/elegantní) a můžeš si to vzít k trenkám i ke košily...pokud to máš jako na občas a nebudou to jediný hodinky - vzal bych asi fluted/jubilee - tento vzhled prostě k DJ patří...

No a teď si vyber a případně se ptej co chceš ještě vědět - stejně vím prd a musíš se rozhodnout sám co chceš,ale aspoň budu dělat chytrýho :)

přeju štastnej výběr 👍

Diky za obsirne shrnuti. 

Prave to mozne poskozeni fluted lunety me lehce desi. Jak je to bile zlato ci rolesor nebo jak tomu rikaji nachylne na poskozeni? Je vyrazne mekci nez ocel na smooth lunete? 

To zapusteni lunety...toho jsem si pri zkouseni nejak nevsimnul. 

Kam hodinky budu nosit a jestli budou jedine...dobre dotazy. Hodinky rozhodne nebudu nosit kazdy den a nejcasteji nejspis do prace...a jedine nejspise taky nebudou. 

Ale jednu vec vim jiste-ani nahodou nechci jubilee tah. Nelibi se mi vizualne a navic mam pocit, ze to je pro cloveka veku a stylu Horsta Fuchse. Tim se nechci dotknout nikoho, kdo jej nosi samozrejme. Ale myslim, ze do nej potrebuju jeste tak 20 let dorust...

před 11 hodinami, Exiztence napsal:

Když DJ tak vroubkovaná, snad nikoho moc neurazím ale pro mě smooth byla jako koupit si pěkný auto ale chtít šetřit tak ho nechat na plecháčích :D Jestli oyster nebo jubilee je osobní volba, oyster je asi víc casual, zase jsou na na něm víc vidět škrábance, já preferuji jubilee.

Jo, stran te lunety si rikam v podstate to same. 

Ja jsem urcite pro oyster-myslim, ze i tenhjde vzit i k dennimu (treba tmavomodremu) obleku. A ty skrabance-to jde predpokladam rozlestit, ne?

před 11 hodinami, xcmaniax napsal:

Já mám favorita vroubkovaná luneta a oyster tah. Jubilee už je na mě moc společenský. 

Jo, oyster a fluted luneta mi taky prijde zajimava-jen to je kombinace, kterou clovek moc casto nevidi.

Na me spolecensky neni, proste se mi nelibi, za me kdyz spolecenske hodinky, tak na kuzi.

před 9 hodinami, Tichus napsal:

Mám to podobně, ale zase pokud někdo chce, aby to byly fakt nenápadné hodinky, tak hladká proč ne. S tou fluted už jsou přece jenom o něco "blýskavější" :) Někomu ta obyčejnost a nenápadnost (nic z toho není myšleno negativně) bude vyhovovat.

Je tam skurecne velky rozdil v te “blyskavosti”? Pri zkouseni u AD se mi nezdalo...spise naopak mi ta smooth prisla jako takove velke zrdcadlo. 

před 9 hodinami, Luky napsal:

Jak už řeklo pár lidí výše, šel bych taky do fluted a na oyster tahu. Je to holt klasika, která k tomuto modelu patří🙂. Volba, ale bude na tobě, co sám preferuješ. Přeju šťastný výběr.

Vida, dalsi fanousek oysteru a fluted!

Před hodinou, Spongebob napsal:

Jsem Rolex amater, ale souhlas :) minimálně tu zubatici určitě! Ty ocel/bilý zlato vypadaj suprově.

To ja jsem taky Rolex amater. Ale ridim se tim, zda se mi to libi ci nelibi.

před 57 minutami, IzTaPa napsal:

Modre, novy model, fluted bezel, oyster - killer combo!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Tim novym modelem myslis tu novou modrou “fluted motif”?

 

Jinak diky vsem, co reaguji a diskutuji-jsem rad za kazdy nazor a uhel pohledu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už vyvalit ranec za DJ tak rovnou s Fluted lunetou, jinak by sis dnes mohl koupit rovnou OP. Jak psali kolegové výše, ty WG fazetky vyniknou teprve na  (ideálně večerním) sluníčku - a právě v kombinaci s podobně texturovaným Jubilee tvoří parádní celek, který tu jinak nudnou plochu rozbíjí. Každý má samozřejmě svůj vlastní vkus a možná že už jsem taky o těch 20 let starší/dědkovatější, ale s odstupem už snad můžu říct že teprve díky Jubilee (na modrých DJ41) jsem vzal Rolex na milost - a že Oyster tah s leštěným středem už mi dnes přijde dobrý fakt leda jako sběrač otisků a škrábanců na Suby/SD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...