Přejít na obsah

Seiko 5 chod lunety


paya01

Doporučené příspěvky

Ahoj, měl jsem chvíli doma nové Seiko 5 s otočnou lunetou. Byly by to několikáté hodinky s otočnou lunetou a její chod mě v porovnání s ostatními docela zklamal. Ostatní hodinky mají lunetu s příjemným zvukem, přesně ohraničenými jednotlivými polohami a prostě je radost si s tím cvakat. U těchto 5 to bylo jak zalepené v medu - žádný pořádný zvuk, jednotlivé polohy úplně nezřetelné, otáčení šlo ztěžka. Velké zklamání a jeden z důvodů, proč šly zase pryč (i přesto, že designově se mi líbily). 

 

Mají to tak všechny Seiko 5? Všechny potápěčské Seiko? (jinak vím, že tyhle pětky nejsou potápky, jen tak vypadají 🙂)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Kalisport napsal:

U těch mejch jsem to měl taky. Stačilo sundat tu lunetu a trošku srovnat ten plíšek (nebo co to je ) pod ní. Pak už jsem tam jen stříknul trochu silikonu a vše funguje jak má.

Já to měl taky tak. Sundal jsem lunetu, trochu očistil, stříknul silikon a pomohlo to. Teď chodí hladce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Seiko 5 srpb39 i klasicky monstra srp 309 a zadnej velkej rozdil nepozoruju. Srp 309 mozna cvakaji trochu vic nahlas. Jestli chces pekny cvakani, tak jsou lepsi 60 click bezel, treba citizen bn0151. Ty 120 click nikdy tak pekne necvaknou.

IMG_20210305_160408.jpg

Upraveno uživatelem Terminator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...