Přejít na obsah

Benrus MIL-W-46374 - oni je vojaci ve Vietnamu skutecne nosili...


afrikab

Doporučené příspěvky

Dle vsech dostupnych informaci nosili americti vojaci ve Vietnamu hodinky Benrus vyrobene dle specifikace MIL-W-46374. Ostatne tato specifikace vznikla primarne pro vietnamsky konflikt. Jenze text je jedna vec a fotografie druha. Asi si je zas nekdy vezmu na ruku...

post-520-1224968788.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vojak na nejspodnějsí fotce je vysadkář z jednotky křičících orlu a ma hvězdu za statečnost ,pokud se dožil konce valky je s něj dnes zasloužilej děda :wheelchair:

 

Jak jsem tu uz kdysi psal, hodinky v US Army fasovali jen velitele nebo clenove specialnich jednotek vcetne pilotu.

 

Jak pises, kluk ma na rameni nasivku 101st Airborne Division, tzv. Screaming Eagle. Jine me hodinky nosil na ruce behem 1. valky v zalivu clen 82nd Airborne Division. Kdovi, co vsechno zazily....mozna je i dobre, ze nemohou mluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a závěrečné upozornění na té stránce kterou linknul Mike je potěšující :thumbsdown_anim:

WARNING: Over the last year an alarming number of fake MIL-W-46374, GG-W-113, MIL-W-3818B, and other Vietnam era watches have been spotted (and selling) on the E- bay (a few popping up on various watch forums as well). Be sure you know what you're purchasing !

Co už se dneska všechno nepadělá, nakonec budou i padělky padělaný....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po 2 týdnech...

Vcera jsem se na satelitu dival na nejaky dokument o valce ve Vientamu. Hodne me prekvapilo, ze jenom par fojaku melo na ruce hodinky. Asi byl opravdu duvod, aby je fasovali aspon dustojnici a specialni jednotky. Jinak by snad nikdo zadne hodinky nemel.

 

PS: Ty moje MIL-W-46374 prave asi budou, maji totiz presne takovy strojek jaky mit maji. Nastesti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Tada
Vcera jsem se na satelitu dival na nejaky dokument o valce ve Vientamu. Hodne me prekvapilo, ze jenom par fojaku melo na ruce hodinky. Asi byl opravdu duvod, aby je fasovali aspon dustojnici a specialni jednotky. Jinak by snad nikdo zadne hodinky nemel.

 

PS: Ty moje MIL-W-46374 prave asi budou, maji totiz presne takovy strojek jaky mit maji. Nastesti :)

 

Ono taky někdy v 60s byly vodotěsné a odolné hodinky, které by si člověk mohl vzít do džungle docela vzácnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...