Přejít na obsah

Seiko SLA 017,033,025


Doporučené příspěvky

před 55 minutami, decebal napsal:

Mám 017. V podstatě je nesundávám z ruky. Ten ciferník je neomrzitelný. 

Nerusi tam ten parskovy efekt, nebo jak to rict? Puvodni model ho nemel. Chapu, ze je to efektni, ale i tak. Strojek je kvaltni? U modelu SLA 025 je hi bea strojek. Asi bude drazsi na servis, ale tohle asi moc firem dneska neumi, nebo se pletu? Pokud jsem dobre studoval, tak predchudce (6159-7000) byl prvni profesionalni potapecsky model od spolecnosti Seiko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mabin napsal:

Diky za postreh. Tenhle model mne uhranul. Ale ta cena je hodne vysoko. Cetl jsem na zahranicnich forech, ze korunka se sroubuje dost blbe. To je u tak drahych hodinek spatne, ne? A luneta je z ceho? Jako material mam na mysli. 

Na korunku to chce trochu cviku, ale dá se s tím žít. Materiál lunety netuším. Keramika to není, ale škrabnout se mi je ještě nepovedlo a to je dost nosím a pár ran už schytala. Cena je vysoká, ale občas se daji koupit rozumně 100-120tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kdybych si nekoupil SLA017 nové na krámě (bylo mi líto je huntovat) ale místo toho nějakých 1k Eur pod retail tady na fóru, byly by to boží hodinky pro každou příležitost. Nový stejně neseženeš, takže cenu nemusíš tolik řešit, na fórech nebo v inzercích je seženeš minimálně 20k pod retail.

A jak píše @xbraj19, strojek 8l35, což je v zásadě základní GS kalibr, který ale rozhodně nemusíš servisovat u AD a poradí si s tím i šikovní hodináři.

Takže směle do nich! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt? Zajímavý. Já si pamatuju, že jsem je tu viděl tak půl roku po releasu asi za 70 a kdo ví, jestli se nakonec prodaly, ležely tu x upů... Ale je možný, že dneska už je to jinak, ostatně já na nich sice netratil, ale je fakt, že jsem je neměl na ruce ani jednou :D 

Ale každopádně @mabin to nelimituje jen na 017, 033 jsou v inzerci dost pod retail a mimo mag jsou dokonce jedny za 60 asi od února a nikdo je nechce...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, mabin napsal:

Nerusi tam ten parskovy efekt, nebo jak to rict? Puvodni model ho nemel. Chapu, ze je to efektni, ale i tak. Strojek je kvaltni? U modelu SLA 025 je hi bea strojek. Asi bude drazsi na servis, ale tohle asi moc firem dneska neumi, nebo se pletu? Pokud jsem dobre studoval, tak predchudce (6159-7000) byl prvni profesionalni potapecsky model od spolecnosti Seiko. 

Mě neruší, naopak, to je to, co mě na nich baví. V kombinaci s vypouklým sklíčkem je to pecka. Od té doby, co je mám, v podstatě všechno ostatní leží v šuplíku. Občas vezmu na ruku suby a je to nuda, i když jsou to skvělý hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...