Přejít na obsah

Cena hodiniek


janpo123

Doporučené příspěvky

Dobrý večer prajem. Mal by som jednu otázku. Venujem sa amatérskemu hodinarstvu. To znamená že som si vytvoril vlastne hodinky. Objednal strojček ručičky dal vyrobiť remienok na mieru proste všetko. Chcem sa opýtať či by niekto mi vedel povedať akú sumu môžu mať tieto hodinky. Ďakujem

Screenshot_20210630_224403_com.android.gallery3d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti ale nikdo nedá. To je stejné, jak s tuningem. Majitel vrazí do auta peníze za doplňky a úpravy a očekává, že se mu při prodeji tato částka nejen vrátí, ale ještě zvedne hodnotu vozu.

Jsou prostě úpravy, který jiný neocení. Já bych za ně nedal ani to pětikilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu dobu jsme měl podobné ambice:

1) seskládat si z dostupných dílů "vlastní" hodinky, případně

2) MODovat Seiko SKX do bronzového pouzdra, atd. ... nakonec jsem z toho včas vycouval. 

Ad1) Splácáním ALI dílů nevzniknou nikdy unikátní hodinky - z dílů na Trabanta Porsche nepostavíš - navíc Číňani už sami většinu smysluplných kombinací dostupných dílců jako hotové hodinky na ALI nabízejí, takže to ve finále je produkt, který stojí neúměrně peněz k tomu jak vypadá

Ad2) neměl jsem původní SKX, a bastlit to celé z aftermarket dílů vyjde dost draho, vzhledem k tomu, že to pak ve finále vypadá zase skoro stejně jako různé zde populární značky SteelDive a podobně, tak to nemá cenu....

Závěr - iluze o tom, že skládání nakupovaných dílců je hodinařina a výsledný produkt je zajímavý originál, je drahou začátečnickou chybou. Konkrétně z těch tvých hodinek na každého kdo už díly na hodinky v čínských vodách hledal přímo původ pouzdra i strojku křičí - navíc hodinky bez vteřinovky a indexů jsou dost nepraktické - ve výsledku je to tak spíš přezdobené vrtítko na zápěstí, podle kterého se dá odhadovat čas podobně přesně jako podle polohy slunce...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, janpo123 napsal:

No popravde náramok ma stal 70 eur 60 eur ma stál samotný strojček cca výroba ma vyšla na 200 eur.

Janpo, ptal jsi se nás na cenu. My Ti ji napsali. To, že jsi do toho (dle mého soudu nerozvážně) narval XY peněz je Tvůj problém, a cenu těchto nepříliš povedených hodinek to nijak nezvyšuje. Těch 60 USD jsem si nevycucal z prstu, ale viděl na Ali, u stejných šuntů. Odkaz, jako důkaz, sem nedám, protože bych se musel stydět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Snekofon napsal:

Jednu dobu jsme měl podobné ambice:

1) seskládat si z dostupných dílů "vlastní" hodinky, případně

2) MODovat Seiko SKX do bronzového pouzdra, atd. ... nakonec jsem z toho včas vycouval. 

Ad1) Splácáním ALI dílů nevzniknou nikdy unikátní hodinky - z dílů na Trabanta Porsche nepostavíš - navíc Číňani už sami většinu smysluplných kombinací dostupných dílců jako hotové hodinky na ALI nabízejí, takže to ve finále je produkt, který stojí neúměrně peněz k tomu jak vypadá

Ad2) neměl jsem původní SKX, a bastlit to celé z aftermarket dílů vyjde dost draho, vzhledem k tomu, že to pak ve finále vypadá zase skoro stejně jako různé zde populární značky SteelDive a podobně, tak to nemá cenu....

Závěr - iluze o tom, že skládání nakupovaných dílců je hodinařina a výsledný produkt je zajímavý originál, je drahou začátečnickou chybou. Konkrétně z těch tvých hodinek na každého kdo už díly na hodinky v čínských vodách hledal přímo původ pouzdra i strojku křičí - navíc hodinky bez vteřinovky a indexů jsou dost nepraktické - ve výsledku je to tak spíš přezdobené vrtítko na zápěstí, podle kterého se dá odhadovat čas podobně přesně jako podle polohy slunce...  

Omlouvám se, teď jsem po velkém soustředění mimostřednou vteřinovku zahlédl - takže tato výhrada padá, ikdyž to nic nemění na celkovém dojmu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak aby to nevyznělo zle - není tam žádná přidaná hodnota, je to jako když si poskládáš herní počítač z nakoupených dílů místo aby sis koupil hotovou herní sestavu. Cenově to je pořád stejné, jestli mi rozumíš. Ale nemyslím, že by neměly pro nikoho žádnou hodnotu navíc - vcelku si dovedu představit například sebe, manuálně nijak zručného, že kdybych si poskládal (to je asi lepší výraz než sestrojil) takové hodinky, klidně bych je rád občas nosil čistě pro vlastní dobrý pocit - to by byla ta přidaná hodnota. Sice jen pro mě, ale byla by tam ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exiztence - tak záleží, kde koupil, že. Každý nenakupuje na Aliku. 60 éček to k 55 dolcům nemá zas až tak daleko.

janpo - žádná tragedie, je to jako se vším. Člověk se musí dívat kolem sebe, když něco dělá a k tomu sbírat znalosti a zkušenosti. Něco sis vyzkoušel, příště třeba půjdeš jinou cestou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj dojem je, že s vhodným ciferníkem (ale kde jej sehnat s tímto umístěním vteřinovky by vypadaly lépe, než takto.

Jinak měl jsem jednu chvíli třeba Rakety se strojkem Poběda z roku 1950. Prostě někdo (a dělali to tak i profi hodináři) udělal ze dvou hodinek jedny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 1. 7. 2021 v 9:03, Bert napsal:

Janpo, ptal jsi se nás na cenu. My Ti ji napsali. To, že jsi do toho (dle mého soudu nerozvážně) narval XY peněz je Tvůj problém, a cenu těchto nepříliš povedených hodinek to nijak nezvyšuje. Těch 60 USD jsem si nevycucal z prstu, ale viděl na Ali, u stejných šuntů. Odkaz, jako důkaz, sem nedám, protože bych se musel stydět.

Bert to sem dal nelutostne, ale pravdivo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...