Přejít na obsah

České hodinky před rokem 1949 (tedy před Primkama)


Doporučené příspěvky

Zdravím. Když jsi dám vyhledat v klasických internetových vyhledávačích "české hodinky", odpovědi vedou jen na Primky. To mě, navzdory tomu, že jsme si právě jedny koupil - a to s velkou radostí, ale neuspokojuje, protože Primky tu jsou od roku 1949 (jake je uvedeno na www.prim.cz). Co bylo ale před rokem 1949 v naší zemi? Ať hledám jak hledám, nějak nemůžu na tuto, a další podobné, otázku najít na netu odpovědi. Proto se ptám přímo prostřednictvím tohoto webu, třeba to někdo bude vědet ;-) Děkuji.

 

Otázky:

1. Jaké hodinky (kapesní-náramkové, české-německé, běžná značka) nosili lidé v česku od založení republiky roku 1918 do roku 1949?

2. Jaké nosili češi před rokem 1918? Např. naši legionáři?

3. Dají se ještě někde sehnat takovéto hodinky? Existují fotky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Když jsi dám vyhledat v klasických internetových vyhledávačích "české hodinky", odpovědi vedou jen na Primky. To mě, navzdory tomu, že jsme si právě jedny koupil - a to s velkou radostí, ale neuspokojuje, protože Primky tu jsou od roku 1949 (jake je uvedeno na www.prim.cz). Co bylo ale před rokem 1949 v naší zemi? Ať hledám jak hledám, nějak nemůžu na tuto, a další podobné, otázku najít na netu odpovědi. Proto se ptám přímo prostřednictvím tohoto webu, třeba to někdo bude vědet ;-) Děkuji.

 

Otázky:

1. Jaké hodinky (kapesní-náramkové, české-německé, běžná značka) nosili lidé v česku od založení republiky roku 1918 do roku 1949?

2. Jaké nosili češi před rokem 1918? Např. naši legionáři?

3. Dají se ještě někde sehnat takovéto hodinky? Existují fotky?

1. Všechny možné z dovozu.

2. Převážně kapesní.(náramkové se dělají+-od dvacátých let ale to neznamená, že je hned všichni nakoupili)

3. Dají se sehnat úplně normálně, třeba v bazarech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Všechny možné z dovozu.

2. Převážně kapesní.(náramkové se dělají+-od dvacátých let ale to neznamená, že je hned všichni nakoupili)

3. Dají se sehnat úplně normálně, třeba v bazarech.

 

Děkuji za odpověď. Nicméně, nemůžeme být konkrétnější?

K odpovědi (1). Existovaly tehdy (před 1918, 1920, 1940) nějaké "běžné" značky hodinek? Např "běžně prodávané byly od firmy ABC".

Co se týká odpovědi (3) - Myslím tím např "super bazar najdete v Praze na ulici XYZ".

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Nicméně, nemůžeme být konkrétnější?

K odpovědi (1). Existovaly tehdy (před 1918, 1920, 1940) nějaké "běžné" značky hodinek? Např "běžně prodávané byly od firmy ABC".

Z dodnes existujících značek třeba IWC, Longines, Eterna, Omega, Fortis... Plus spousta nejrůznějších malých zaniklých - já mám třeba kapesní INNO, ale takových výrobců byly minimálně desítky. Někteří z nich kupovali strojky od větších, někteří si je stavěli sami...

 

Co se týká odpovědi (3) - Myslím tím např "super bazar najdete v Praze na ulici XYZ".

eBayi nemůže žádný bazar na ulici XYZ konkurovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. Nicméně, nemůžeme být konkrétnější?

K odpovědi (1). Existovaly tehdy (před 1918, 1920, 1940) nějaké "běžné" značky hodinek? Např "běžně prodávané byly od firmy ABC".

Co se týká odpovědi (3) - Myslím tím např "super bazar najdete v Praze na ulici XYZ".

Promiň, jsem známý svojí leností a nebudu nic vyjmenovávat. Pokud máš o věc vážný zájem, jistě budeš mít brzo spousty informací. Kdybys potřeboval něco opravdu konkrétního, budu k službám. Tady na fóru jsou vyjmenovány skoro všechny bazary a skoro všechny značky hodinek. Stačí si počíst. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z dodnes existujících značek třeba IWC, Longines, Eterna, Omega, Fortis... Plus spousta nejrůznějších malých zaniklých - já mám třeba kapesní INNO, ale takových výrobců byly minimálně desítky. Někteří z nich kupovali strojky od větších, někteří si je stavěli sami...

eBayi nemůže žádný bazar na ulici XYZ konkurovat.

Pokud by ta značka byla Ino (případně Inowatch), to by byl pražský prodejce J.Novák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...