Přejít na obsah

Moony nebo Petite Prince?


Doporučené příspěvky

Ahoj, u prilezitosti vyznamne udalosti se rozhoduji mezi Omega Moonwatch (nemuzu se rozhodnout jestli hesalit nebo safir, spis se klonim k safiru kvuli pruhledu a skrabancum) a IWC Mark Le Petite Prince, vic se mi libi klasicke bez chrona, ale 40 mm je pro me na denni noseni malo (193 cm, 100 kg), musim je vyzkouset. Takze kdyz, tak spis chrono.

Oba pribehy se mi libi, jak Apollo, tak Saint Exupery.

Rad bych si poslechl nazory, napady, pripadne zkusenosti s obojima hodinkama.

Diky moc a omlouvam se za diakritiku, mobil:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zkoušel jsem Petit Prince jak s/tak bez chrono a na úplně stejnou výšku/váhu a obvod ruky 20,5cm jedině chrono. Zkusit normální velké pilotky jsem se ještě radši neodhodlal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za diskuzi, to jsem presne potreboval!

Vetsi pilotky jsem samozrejme zvazoval, hlavne nove BP 43 jsou ua me super, ale vadi mi jednak cena a hlavne velka korunka, par B Uhru uz jsem mel a vzdycky jsem me drela do hrbetu ruky.

Cerny IWC taky premyslim, musim ten midnight blue vic okouknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně Moony. 

BTW: nové Marky jsou v reálu takové nanicovaté hodinky. Chtěl jsem je k Moonům přikoupit. Když ležely v krámě na stole vedle mých Moonů, tak jsem se definitivně rozhodl že nee. Marky vypadají podle mě o hodně lépe na fotkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Micey napsal:

Vyflakl bych se na prince, pac ta modra se okouka, a vzal klasicky chrono marky v cerny. Moonwatche uz nejak, minimalne cenove, kapku prerostly samy sebe, ale to je dost mozna jenom nejakej muj problem:)

Jak to myslis, ze prerostly? V cem jsou Marky lepsi? Uvnitr Valjoux, zvenku nablyskany IWC:) Prave jsem myslel, ze Moony maji vzhledem k inhousu a tradici lepsi pomer cena vykon. Nebo neco opomijim?

Samozrejme narust ceny je zrejmy, kdyz si vzpomenu, za kolik tu ty hodinky litaly pred par lety, ale to se tyka vsech hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, azeppelin napsal:

Jednoznačně Moony. 

BTW: nové Marky jsou v reálu takové nanicovaté hodinky. Chtěl jsem je k Moonům přikoupit. Když ležely v krámě na stole vedle mých Moonů, tak jsem se definitivně rozhodl že nee. Marky vypadají podle mě o hodně lépe na fotkách.

Tenhle pocit prave mam z cernych Marku v chronu, ze je to v realu trochu nemastne neslane. Klasicke bez chrona jsou jina pisnicka, za me perfektni hodinky, jen by pro me musely byt tak 42 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, KubaM napsal:

Jak to myslis, ze prerostly? V cem jsou Marky lepsi? Uvnitr Valjoux, zvenku nablyskany IWC:) Prave jsem myslel, ze Moony maji vzhledem k inhousu a tradici lepsi pomer cena vykon. Nebo neco opomijim?

Samozrejme narust ceny je zrejmy, kdyz si vzpomenu, za kolik tu ty hodinky litaly pred par lety, ale to se tyka vsech hodinek.

Tak novy Marky uz maj myslim inhouse, pokud neziju v nejaky zasadni lzi. Nevim, u sebe to mam nastaveny tak, ze chrono IWC Marky sou proste o kategorii vejs nez moonwatch, coz by mely bejt vic tooly za nejakou jeste smysluplnou cenu, zas tech 50m WR a nesroubovaci korunka, no. Jen premejslim nahlas, oboje to sou supr hodinky, zejo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, KubaM napsal:

Tenhle pocit prave mam z cernych Marku v chronu, ze je to v realu trochu nemastne neslane. Klasicke bez chrona jsou jina pisnicka, za me perfektni hodinky, jen by pro me musely byt tak 42 mm.

Nějak ta jiskra u mě nepřeskočila. Dost dlouho jsem je chtěl. V reálu takové nijaké. Na tahu jsou zabité úplně a mají takový divný poměr ráfku sklíčka a zbytku těla hodinek, divně protáhle nožky atd.

Dal jsem přednost kombinaci Moony + Laco Mini replika. Já vím, jsou to hodinky z jiného ranku. Ale je to taková pěkná aero osa zla od BUhr, přes Wernhera von Brauna až na Měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, azeppelin napsal:

Nějak ta jiskra u mě nepřeskočila. Dost dlouho jsem je chtěl. V reálu takové nijaké. Na tahu jsou zabité úplně a mají takový divný poměr ráfku sklíčka a zbytku těla hodinek, divně protáhle nožky atd.

Dal jsem přednost kombinaci Moony + Laco Mini replika. Já vím, jsou to hodinky z jiného ranku. Ale je to taková pěkná aero osa zla od BUhr, přes Wernhera von Brauna až na Měsíc.

Na tahu me marky vubec neberou, jen na kuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoc si je vyzkouset a uvidis, jak Te budou simrat, to Ti rekne nejvic.
Od IWC by na Tvou ruku krasne sly BP 43 i BP 46. Marky by asi byly opticky dost maly.

Oboje hodinky jsou super a pritom kazdy uplne jiny, jedny na tahu, jedny na kuzi, Moony jsou vic lesteny a pilotky zase brouseny s lestenyma hranama pouzdra a lunetou. Pribeh a znacka, to je u obou v poradku. Tezka volba, to bude hodne vyrovnanej battle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska probehlo zkouseni. Marky bez chrona opravdu moc maly na mne,  chrona mi sedly vyborne. Moony na ruce taky v pohode. BP 43 byly na ruce super, korunka se nezdala, ze by mela skrabat, ale proste nechci dvojnasobne navysovat rozpocet.

Takze si jen vybrat. Petite prince chrono jsou nadherny hodinky, zaujmou na prvni pohled, maji obrovsky wow efekt. Az se prehodi na cernou kuzi, budou uplne dokonaly. Na tahu se mi ale nelibi.

Moony jsou proti nim trochu chrastitka (novy tah ten dojem jeste trochu umocnuje), ale zase jsou pohodlnejsi a mnohem univerzalnejsi. Navic se daji nosit uplne na vsem a vsechno jim slusi a k tomu jeden z nejsilnejsich pribeh, co hodinky muzou mit.

Tak babo rad:) Muzete i vy, chlapi.

Mimochodem, Antoine de Saint Exupery IWC opravdu nosil, nebo je to jen marketingovy vymysl?

 

0C21D25D-FD1F-4E36-91FB-6F006CFA3AAC.jpeg

51A88511-9E03-4D19-AA8B-6BE13250A72B.jpeg

E137E1F3-14F3-406E-8264-40FD803844CE.jpeg

06B30931-2F59-45E7-ABB1-EC43100562DF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...