Přejít na obsah

Stowa - nový majitel


HondzaX

Doporučené příspěvky

Podle aktuálních zvěstí měl Joerg Schauer prodat svůj podíl ve firmě Stowa GmbH+CO KG společnosti Tempus Arte GmbH & Co. KG. Nový majitel není na poli hodinářského průmyslu žádným nováčkem. Do jeho portfolia dnes mj. patří drážďanská manufaktura Lang & Heyne (od roku 2013), nebo Mnichovský Leinfelder Uhren nebo výrobce hodinových strojků Uhren-Werke-Dresden.

Více detailů není aktuálně známo. Snad se brzy dočkáme vyjádření jednoho z přímých účastníků  transakce. Co změna přinese, uvidíme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to jsem teda zvedavej. Mohly by byt nejake novinky, ale zaroven doufam, ze minimalne sve klasicke modely zachovaji. Co mi nejde pod nos, tak jsou ty pilotky a mariny ve sport pouzdre, to mi prijde opicarna a to bych zrusil. Ale jak jsou na tom tyhle modely podilem na prodejich netusim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, HondzaX napsal:

Podle aktuálních zvěstí měl Joerg Schauer prodat svůj podíl ve firmě Stowa GmbH+CO KG společnosti Tempus Arte GmbH & Co. KG.

Jenom pro pořádek upozorňuji, že společnost Tempus Arte nemá nic společného se společností Tempus Consulting, která vlastní doménu Chronomag 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je zpráva od Stowa (DE):
https://32082.seu.cleverreach.com/m/13932235

(zdroj: FB Gisberta Brunnera)

EDIT: 
tady je to přímo od Jorga:
https://www.watchuseek.com/threads/stowa-will-be-a-new-part-of-the-tempus-arte-gmbh-co-kg.5322556/

 

Upraveno uživatelem Tea
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pozitivní zpráva od Joerga je, že i nadále zůstává v pozici CEO Stowy. To vidím jako plus - myslím pro nás, fanoušky klasiky. že ale přijdou i pod jeho taktovkou nějaké změny, je zcela jisté. Nicméně si myslím, že to bude je rozšíření nabídky o třeba více individualizované kousky, či kousky využívající nějaké komponenty ze skupiny do níž Stowa nově patří. Ale samozřejmě to je jen věštění z koule...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak cekam, ze Jorg bude CEO cca rok a pak Stowu opusti. Snad pojedou dal, mam dvoje, nastesti v nich neni nic vlastniho kdyz tak, takze servisovatelnost by snad mela bejt OK, kdyby nahodou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak už je to tady, Jörg Schauer opouští Stowu. 

info z newsletteru:

...

Mr. Schauer will be devoting himself from now on to his own projects and will therefore no longer be working for STOWA.  
We regret Mr. Schauer's personal decision and thank him for the many successful years with and for STOWA! 
The management at STOWA will be taken over by Mr. Kevin Müller, who has been working for STOWA for more than 4 years, as General Manager. Together with the STOWA team, high-quality watches with a good value for money will continue to be produced in Engelsbrand in the Black Forest according to the motto schön.gut.wahr. (beautiful, good, true). 

...

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jak vidíte budoucnost Stowy? Pročítal jsem jejich ofiko fórum na WUS a panuje na něm zděšení a skepse. Nový majitel (Tempus) představil dva nové modely (jeden z nich privátní), které nemají kontinuitu s historií, nic zajímavého nepřináší. 

Trochu se bojím, že značka ustrne ve stávajícím portfoliu nebo půjde do kytek. 

Stowa privátní model (alá Invicta šílenost): https://www.watchuseek.com/threads/the-madness-at-tempus-arte-and-or-stowa-goes-on.5421077/

Nové Marine Navis, které snad existují jen v podobě předního renderu :) https://www.stowa.de/Marine+40+Navis+Limited.htm 

Ještě že mám Antey KS s číslem 38 🙂 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z pokusu vystřelit jinou/divnou marine 100ks limitku bych na budoucí úpadek ještě neusuzoval. 

Chrona jsou trainwreck. Hnusný a zcela bez STOWA DNA. Ale budiž, taky limitka, snad to bude fail a nechají toho. 

Všim jsem si jiný věci: U chron zmizela možnost nechat si udělat ruční nátah. Ačkoli  tímhle způsobem předělaný 775x moc nemusím, naživo to je na pohled překvapivě hezký. 

Solidní pilotky budou dělat vždycky. Rozpaky jsou ale namístě. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
před 4 hodinami, safi napsal:

Proč mrtvá: Produktový vývoj defakto neexistuje. Případně nově představené variace nemají moc spojitosti se stávajícím portfoliem  anebo novou nosnou myšlenku. 

Už asi chápu kam tím míříš… Jako asi jo, koukám že to sleduješ a uporoznuješ na to už nějakou dobu.

Ja si pořídil Fliegery a jsem s nimi velmi spokojený zbytek značky mě moc nezajímá.

Mozna to tak mají i ostatní - Berou Flieger a Bauhaus a zbytkem se moc nezabývá…..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...