Přejít na obsah

CASIO Edifice EFR-526D-1AVUEF


papun

Doporučené příspěvky

Po tom co jsem si nepadl kolem krku s Vratislavia chrono S.14 - světlí cifr na mě, si nějak potřebuji ukojit touhy a chci něco takového levného co mi bude dělat radost a nemusím se o to skoro vůbec bát.

No a padli mi do oka CASIO Edifice EFR-526D-1AVUEF

https://www.timestore.cz/Znacka/Casio-256/Casio-Edifice-378/Casio-Edifice-21708

Dělají se i o nějakou stovku levněji na kůži, ale tu si můžu vždycky dokoupit, kdežto tah neseženu, nebo aspoň pěkně draho.

Jediné co mě trošku trápí je velikost na mou tlapu 17,5 cm. A tušite někdo z čeho je ta luneta - asi nějaký hliník že?

Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost je do značné míry individuální záležitost, ale na 17,5 mi opravdu přijdou moc velké. Využiješ chrono? Tohle je asi nejzbytečnější hodinková komplikace, pokud neměříš čas za kolo na závodech apod. Navíc u těchto quartz strojků to ani moc použitelné není. Je to spíše kvůli designu. Vložka lunety je určitě hliník, ale je zapuštěná pod okraj lunety, tak by poškození moc hrozit nemělo, horší to bude s tím tenkým lemem lunety.

Co říkáš třeba na tyhle?

Casio Edifice - EFV-100D-2AVUEF - TimeStore.cz

nebo tyhle

Casio Edifice - EFV-120DB-1AVUEF - TimeStore.cz

nebo

Casio Edifice - EFV-130D-1AVUEF - TimeStore.cz

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrono v praxi asi nevyužiju, ale tak nějak to dobře vypadá. Obyč cifrů mám dost, proto mě to táhne k tomu chronu.

Menší jsem našel tyto: https://www.timestore.cz/Znacka/Casio-256/Casio-Edifice-82721

ale ty mi přijdou už takové designově zastaralé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen můj názor! ale.. z celkem zajímavých hodinek s klasickým a povedeným designem, safírovým sklem... jsi přešel na Edifice Casio?? To je podle mě velkej krok zpět 😕 

Ještě mrkni na jiný značky... od Seika (teď zrovna v inzerci zmizely černý chrona za necelý 3k) přes Orienty, Citizenky... když koukáš na ty chrona, tak ty Citizenky se celkem nabízí. Pak jsou ještě levný v microbrandu od Geckota třeba.. možná má něco i Spinnaker. 

edit:

co třeba

https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Chronograph/Citizen-Chronograph-90663  safír..

https://www.timestore.cz/Znacka/Seiko-295/Chronograph-19675/Seiko-Chronograph-61051 

https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster/Citizen-Super-Titanium-27947 titan, safír, bez chrona..

asi bych se přikláněl k těm prvním Citizen chronům vzhledem k tomu na co tak koukáš.. maj safír a je na ně pěkná sleva. Jsou fajn.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to má být taková přechodná fáze. A chtěl jsem zase ochutnat něco z těch levných kousků. Které mě třeba mile překvapí. Mám třeba baterky Lorus full lumi za asi třináct stovek a dělají mi velkou radost a nosím je fakt často.

Vratislavia byly super až na ten světlý cifr a já tajne doufám, že v budoucnu bude zase nějaká černá verze a já si je koupím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nad tím tak přemýšlím, tak má @Spongebob pravdu. Kupovat nové levné hodinky typu Casio, které jsou sice fajn a spolehlivé, ale hodně lacině provedené, nedává příliš smysl a nikam tě to neposune. Pokud už tu potřebu máš, dej si třeba poptávku tady na fóru, podobných hodinek a třeba i lepších za podobnou cenu mají místní členové plné šuplíky ještě z doby své mladické nerozvážnosti a neznalosti.

Třeba takové Deep Blue by se ti nelíbily?

Deep Blue DIVER 1000 40MM Automatic Blue Dial Blue Silicone Unisex Watch DVR402DKBLUBLUESEC DVR402DKBLUBLUESEC - Deep Blue, Diver - Jomashop

 

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl několikery Casia Edifice a v téhle cenové kategorii nekoupíš nic moc lepšího.

Kvalita je za ty peníze nadstandardní....ovšem za mě je taky lepší omrknout naživo...jistě se někde poblíž najde prodejna kde mají větší výběr hodinek Casio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, tombas napsal:

Velikost je do značné míry individuální záležitost, ale na 17,5 mi opravdu přijdou moc velké. Využiješ chrono? Tohle je asi nejzbytečnější hodinková komplikace, pokud neměříš čas za kolo na závodech apod. Navíc u těchto quartz strojků to ani moc použitelné není. Je to spíše kvůli designu. Vložka lunety je určitě hliník, ale je zapuštěná pod okraj lunety, tak by poškození moc hrozit nemělo, horší to bude s tím tenkým lemem lunety.

Co říkáš třeba na tyhle?

Casio Edifice - EFV-100D-2AVUEF - TimeStore.cz

nebo tyhle

Casio Edifice - EFV-120DB-1AVUEF - TimeStore.cz

nebo

Casio Edifice - EFV-130D-1AVUEF - TimeStore.cz

 

Ty 120DB se mi protlačily do handlistu a vytěsnily vznešenější kousky. Nepochopitelné ;o) Mají velký datový věnec a tudíž velmi dobře čitelné datum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se mnou to je těžké. Já zatím nedal za hodinky víc z šestku a nemám to vyloženě v plánu měnit. A takto,, drahých" hodinek si vážím a strezim je a mám o ně strach. 

A proto mám radost když najdu nějaké levné, které pak můžu nosit na plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Datel napsal:

Ty 120DB se mi protlačily do handlistu a vytěsnily vznešenější kousky. Nepochopitelné ;o) Mají velký datový věnec a tudíž velmi dobře čitelné datum.

Slepí zatím nejsem, ale v mém případě to jednou přijde. 

Nicméně to jsou víc takové potápky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, papun napsal:

Se mnou to je těžké. Já zatím nedal za hodinky víc z šestku a nemám to vyloženě v plánu měnit. A takto,, drahých" hodinek si vážím a strezim je a mám o ně strach. 

A proto mám radost když najdu nějaké levné, které pak můžu nosit na plno.

To není jen o ceně, mé nejdražší hodinky jsou Bulovy Lunar Pilot, jinak se to taky pohybuje do těch 7 tis., ale zase se je nebojím nosit, střídám je a každé mi dělají radost. Ale abych si ze strachu, že škrábnu Seika za 5 tis. nebo ty Bulovy za 9 kupoval další hodinky za 2,5, to fakt ne. Buď se mi hodinky opravdu líbí, nebo chci doplnit nějaké, které nemám, např. pilotky nebo oblekovky, ale ne proto, že budou levné a nebudu se o ně bát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...