Přejít na obsah

První AP


MickyRocks

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

po několika letech pokukování po AP jsem si řekl, že bych mohl svojí sbírku konečně rozšířit. Vlastně jsem si AP nekupoval záměrně, nechtěl jsem otevírat Pandořinu skříňku, kdy jako u Rolexu jsem měl po prvním modelu nutně potřebu koupit ještě jeden model, pak "poslední", pak zase další a pak koukáte co jste nastřádali :D. 

Nějaké podvědomí o AP mám, je docela velky problem s dostupnosti že? Navíc hodne výrobců hodinek má problémy s modely z drahých kovu, které teď nejsou. Navíc jsem slyšel, že AP vyrobí méně hodinek všech modelu, než jen Rolex Subů. Vycházejíc z těchto informací jsem zašel minulý týden poprvé do butiku. Mám zájem o více modelů, ale chtěl jsem začít s novým modelem ROO Diver s khaki kaučukem. Paní v AD říkala, že bych ho v modré barvě mohl mít dřív, v khaki zřejmě příští rok. Máte někdo zkušenost s tím, jestli tyhle prognózy mají nějakou váhu, nebo je to jen loterie, kdy to bude? Jakou máte zkušenost s Pražským AD obecně? Byl jsem docela mile překvapen, jak jsem psal, nic jsem u nich nikdy nekoupil, ale paní byla ochotná, v zahraničí mě z určitých AD jiného výrobce skoro vyháněli, když jsem byl evidentně turista :D. Rád bych ještě ROO s chronografem v kaučuku a jakýkoliv 15400 či 15500 (co jsem koukal na Chrono24, tak nějaké barvy cifru nemají takové premium, tak usuzuji, že se to dá sehnat, ale třeba mě vysmějete :D, samozřejmě jsem zvyklý čekat - čekám 3 roky na Batmana a slavil jsem, když jsem mohl koupit nové Suby po čtvrt roku, čekal jsem s rokem+ :D )

Hádám, že stejně jako u jiných AD ocení, když budu nakupovat jen u nich ne? Slyšel jsem nějaký info, že mají historii nákupu uloženou globálně, ale moc se mi to nezdá kvůli GDPR... Tak jako tak jsem radši, když se s prodejcem znám a nejsem úplně no name, když přijdu...

Všimnul jsem si, že tady tolik lidí samozřejmě nepřispívá, tak ocením kohokoliv, kdo mí dá nějaky info a rady. Díky!

 

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 73
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 22. 7. 2021 v 8:49, ensi napsal:

Já slyšel už od několika lidí, že milí jsou, i tě zapíšou na čekačku, ale pak nemají problém ti po pár letech čekání říct, že ti ten model na který čekáš neprodají a už čekat nemusíš... :)

No alespoň víš, na čem jsi haha :D. Tak je to zapeklitá situace, dorazí jim x hodinek a zájemců je třebas desetkrát tolik. Přijde mi, že s příchodem sociálních sítí se zvýšil zájem lidí o hodinky a aby toho nebylo málo, tak hodinky kupují i lidi, co si je ani nenasadí na ruku, takže prodají třeba tvoje vysněný hodinky někomu, kdo si je dá do sejfu, aby tam náhodou nebyl škrábanec 😂 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, JamesLurk napsal:

Jenom dobré pro ujasněnou, Audemars Piguet Praha není AD.

No a v čem je rozdíl mimo to, že mohou zřejmě prodávat hodinky za libovolnou cenu v butiku? Což jsem si asi všimnul u těch ROO Diverů, ale není to nějak o moc. Musí asi mít nějakou licenci a držet nějaký standart, jinak ty hodiny prodávat nebudou... Nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, MickyRocks napsal:

No a v čem je rozdíl mimo to, že mohou zřejmě prodávat hodinky za libovolnou cenu v butiku? Což jsem si asi všimnul u těch ROO Diverů, ale není to nějak o moc. Musí asi mít nějakou licenci a držet nějaký standart, jinak ty hodiny prodávat nebudou... Nebo?

Od prosince 2019 patří prodejna v Praze přímo pod Audemars Piguet, jako jeden z jejich butiků.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=1070736&typ=PLATNY

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý večer pánové,

 

omlouvám se Mickymu, že mu tady plením vlákno, ale právě řeším stejnou "situaci"..., tak abych nezakládal stejné vlákno. Loni jsem se dočkal konečně po dvou letech čekání RLX GMT a nyní bych se rád zase posunul o trochu dále... AP byla pro mne vždy vysněná záležitost, ale člověk k ní musí dozrát. Poprosil bych místní členy o pár názorů. Jak je to s dostupností hodinek? Je to stejné jako u Rolexu nebo horší? Nevadí mi čekat, je to jako s dobrým vínem, které si dám do vinotéky a vím, že bude ideální za cca 5 let... a ted co by se mi líbilo, záměrně nepíši co jsem si vybral, protože mám tušení, že tento výběr bude s dostupností stejný jako Daytony u Rolexu. Líbil by se mi model Royal Oak 39mm "Jumbo" ref: 15202ST.OO.124OST.01    Jdou tyto hodinky vůbec u AD objednat, nebo se paní jen zasměje? 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kopl2005 napsal:

Dobrý večer pánové,

 

omlouvám se Mickymu, že mu tady plením vlákno, ale právě řeším stejnou "situaci"..., tak abych nezakládal stejné vlákno. Loni jsem se dočkal konečně po dvou letech čekání RLX GMT a nyní bych se rád zase posunul o trochu dále... AP byla pro mne vždy vysněná záležitost, ale člověk k ní musí dozrát. Poprosil bych místní členy o pár názorů. Jak je to s dostupností hodinek? Je to stejné jako u Rolexu nebo horší? Nevadí mi čekat, je to jako s dobrým vínem, které si dám do vinotéky a vím, že bude ideální za cca 5 let... a ted co by se mi líbilo, záměrně nepíši co jsem si vybral, protože mám tušení, že tento výběr bude s dostupností stejný jako Daytony u Rolexu. Líbil by se mi model Royal Oak 39mm "Jumbo" ref: 15202ST.OO.124OST.01    Jdou tyto hodinky vůbec u AD objednat, nebo se paní jen zasměje? 🙂

 

Ahoj, nezasmeje, ale na Jumba te nezapisou. Musis mit vic hodinek od AP. Na 15500 by te zapsat mohli (krome blue varianty).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, lukaskorinek napsal:

Ahoj, nezasmeje, ale na Jumba te nezapisou. Musis mit vic hodinek od AP. Na 15500 by te zapsat mohli (krome blue varianty).

Ahoj Lukáši,

díky za reakci... no myslel jsem si to... 🙂  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U AP se to momentálně má tak, že existují modely, které prostě nový klient nemá šanci koupit. 15202 jsou jedny z nich. Není to ani tak o tom, že by ti ty hodinky v butiku nechtěli prodat, oni prostě ani nemůžou. Každá alokace těchto hodinek se posuzuje individuálně na vysokých místech v rámci firmy. Nehraje roli pouze to jaký jsi klient ve smyslu toho, kolik hodinek jsi od AP odebral. Záměrem firmy je i to, aby určité hodinky byly vidět na určitých zápěstích - známě osobnosti, celebrity, sportovci, umělci a jinak význační lidé.

Pokud tedy v současnosti nejsi klientem AP a současně nejsi ani "exponovaná osoba" (v pozitivním slova smyslu), nejjednoduší bude smířit se s tím, že "Jumba" prostě nebudou tvé první AP. Pakliže nejsi ochoten za ně řádně připlatit na second-hand případně šedém trhu.

Pokud vím, do stejné skupiny "nekoupitelných modelů" patří i modré 15500 a 15450.

Jinak mohu vřele doporučit návštěvu pražského butiku. Dostaneš servis na úrovni, jednáni narovinu, dozvíš se, jaké jsou možnosti v cca jakých časových horizontech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, AdaMoss napsal:

U AP se to momentálně má tak, že existují modely, které prostě nový klient nemá šanci koupit. 15202 jsou jedny z nich. Není to ani tak o tom, že by ti ty hodinky v butiku nechtěli prodat, oni prostě ani nemůžou. Každá alokace těchto hodinek se posuzuje individuálně na vysokých místech v rámci firmy. Nehraje roli pouze to jaký jsi klient ve smyslu toho, kolik hodinek jsi od AP odebral. Záměrem firmy je i to, aby určité hodinky byly vidět na určitých zápěstích - známě osobnosti, celebrity, sportovci, umělci a jinak význační lidé.

Pokud tedy v současnosti nejsi klientem AP a současně nejsi ani "exponovaná osoba" (v pozitivním slova smyslu), nejjednoduší bude smířit se s tím, že "Jumba" prostě nebudou tvé první AP. Pakliže nejsi ochoten za ně řádně připlatit na second-hand případně šedém trhu.

Pokud vím, do stejné skupiny "nekoupitelných modelů" patří i modré 15500 a 15450.

Jinak mohu vřele doporučit návštěvu pražského butiku. Dostaneš servis na úrovni, jednáni narovinu, dozvíš se, jaké jsou možnosti v cca jakých časových horizontech.

Ahoj,

děkuji za reakci. Určitě se tam brzo zastavím, už nyní se těším. Modrá varianta 15500 měla být jako druhá v pořadí... 🙂 Tak budu muset promyslet další varianty (šedé, případně chrona), no jsem zvědav co mi řeknou v butiku. Ještě jednou díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, kopl2005 napsal:

Ahoj,

děkuji za reakci. Určitě se tam brzo zastavím, už nyní se těším. Modrá varianta 15500 měla být jako druhá v pořadí... 🙂 Tak budu muset promyslet další varianty (šedé, případně chrona), no jsem zvědav co mi řeknou v butiku. Ještě jednou díky!

Po modrých RO som aj ja pokukoval, no rýchlo som vytriezvel 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2021 v 20:33, kopl2005 napsal:

... Jdou tyto hodinky vůbec u AD objednat, nebo se paní jen zasměje? 🙂 ...

 

Vyjasněme si dvě základní pojmy. AD - "authorized dealer" je uplně něco jiného než oficiální interní butik firmy nebo-li "direct". AD je prodejna, řekněme frenčíza, která není ve vlastnictví značky a zaměstnanci nejsou zaměstnanci příslušné hodinářské firmy. AD má na starost lokální firma jako obchodní mezičlánek/provozovatel a zaměstnanci mají pracovní kontrakt s touto firmou. Pokud u AD získáš sympatie nebo to nějak ukecáš a budou mít dříve nebo později volný kus a budou ti ho chtít nabídnout, můžeš koupit co chceš, mateřská firma to nemá jak kontrolovat a ani nemá právo to kontrolovat, stejně jako nemá právo kontrolovat cenovou politiku prodejny. Byť nějaké reporty jistě jsou, bude to firma od firmy - do toho nevidím, berte to obecně. Takhle funguje třeba výše zmíněný Rolex všude ve světě, jsou to ADčka a každá prodejna má svoje zákazníky, svoji hierarchii a svoje pravidla. R jako firma jako taková retail prakticky nedělá, má na to ty ADčka, která mají kontakt s klienty. Já jako majitel Subů pochybuji, že o mě Rolex SA ví a pochybuji, že ve švýcarsku někdo ví, kdo je majitel hodinek s mým sériovým číslem. Pražský butik AP byl od začátku provozován taky jako AD, neboli "joint venture" butik, což je ofiko butik provozovaný ve spolupráci s lokálním partnerem jakožto majitelem butiku. Od roku 2020 pražský butik není AD, ale interní butik firmy Audemras Piguet, kde je vše dané přímo Švýcarskem, veškeré transakce jsou spojené systémy (CRM, účetní systém...) přímo s mateřskou firnou a prodeje určitých modelů řeší a schvaluje management firmy na základě toho a onoho a funguje to aktuálně velice spravedlivě. Každý rok AP zavírá prodejní místa AD a "cornery" v multibrandech, kterých už v tuto chvíli moc nezbylo. Značka tedy poslední roky vystupuje zároveň i jako prodejce, není tam jako obvykle žádný distribuční mezičlánek a samotná firma tedy funguje nejen jako výrobce, ale i jako retailer, díky čemuž jedná se svými zákazníky napřímo ve svých buticích prostřednictvím vlastních interních zaměstnanců. Všude tedy dostaneš servis na stejném standardu a pravidla jsou všude stejná a jsou daná firmou AP, zároveň jsou butiky firemnímy systémy a vztahy mezi zaměstnanci propojené. Já vím kdo osobně dělá v Londýně, v Miláně a můžu s nima řešit stejného zákazníka. Pokud jsi zákazník v Praze a navštívíš Singapůr, kluci v CRM systému vše vidí v počítači, zakoupené hodinky jsou registrované na tvé jméno přímo v AP. Do pěti let mají být jen integrované butiky - značka takto bude mít trh se svými hodinkami perfektně pod kontrolou, což je ve světě ADs z principu nedosažitelné.

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je výsledek tohoto dlouhého popisu to, že když přijde zákazník a projeví zájem o aktuálně nedostupný model, tak se zapíše do tabulky úplně dolů a když přijdou hodinky, tak je vždy dostane zákazník, který je aktuálně v tabulce na prvním místě, tak pak tleskám. Pokud to tak není, tak reálnému rozdílu nerozumím, ale i tak věřím, že to není komedie jako u R. Asi se někdy stavím na kus řeči. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Muffik napsal:

Hmm, stejný servis všude, chápu, ale z hlediska non-VIP zákazníka je to v současné situaci s tristní dostupností modelů bohužel cesta do pekel. :bangin:

Záleží na úhlu pohledu. Já to vidím takhle - dostupnost je pořád stejná, jen ty lidi se ve velkém zbláznili. .) Dřív byl Royal Oak něco pro zarytého "chronomága", dneska se nám tady na hodinky často ptají i "20letí kluci, kteří to viděli na Instáči", dále vzestup žen, které se o to zajímají a přijdou, zkrátka těch zájemců je dneska tolik, že by to prostě chtělo vyrábět víc hodinek, což ovšem není tak jednoduché, nestačí jenom naprogramovat mašiny na vyšší rychlost nebo to nechat denně makat o hodinu déle, aby to vyrobilo víc kusů. O situaci se nicméně ví, letos k tomu nikde nepomohl ani koronavirus, to se taky hodně projevilo. Chce to trpělivost. :)

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2021 v 23:53, MickyRocks napsal:

... a jakýkoliv 15400 či 15500 (co jsem koukal na Chrono24, tak nějaké barvy cifru nemají takové premium, tak usuzuji, že se to dá sehnat, ale třeba mě vysmějete :D....

Ahoj Ondro, co jsem takhle slyšel, tohle je dané tím, že modrá barva je "boutique exclusive" a tedy se nechává schvalovat ověřeným lidem, kteří mají s AP již delší vztah, proto je na aftermarketu oproti ostatním cenově nadsazená, což ale nic nevypovídá o těch hodinkách jako takových. Modrá není lepší než černá nebo bílá nebo šedá. Cena na chronu vyjadřuje poměr nabídky/poptávky a případných dalších podmínek k tomu, aby ti ten konkrétní kus mohla značka nabídnout. Pokud je status nějakého kusu "sběratelský", existuje ho jenon 200 kusů a bude se striktně nabízet třeba lidem, kteří už mají třeba desetiletou historii a Tourbillion, tak cena na chronu automatický vyletí do nesmyslu. Podívejte se třeba na 26331BA.OO.1220BA.02 s retailem 62K Euro bez daně... Berte to jenom jako příklad, vůbec nepopisuju reálný podmínky na ten kus. Chronem se neřiďte, je to jenom součin nějakých čísel, který pak dávají za výsledek výrazně vyšší tržní hodnotu oproti jiným technicky uplně stejným modelům. K takovým hodinkám se jako začínající nedostanete a je to marný boj SÁM SE SEBOU. Mít dneska ocifiálně koupený jakýkoliv Royak Oak je pecka a buďme rádi, že tady butik máme. Kupujte srdcem, budujte si kolekce, čas není omezení, klidně to může trvat deset let než to vyroste, není to závod... a pak jednoho dne... :)🥳

Upraveno uživatelem JamesLurk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...