Přejít na obsah

Levné chronografy kolem 5000


Doporučené příspěvky

Zdarec blázni, přemýšlím nad nějakými levnými chronografy do cca 5000,- Potřebuji si je vyzkoušet, abych sám zjistil, jestli je tato cesta pro mě, nebo ne. Pohon může být jakýkoliv, průměr ideálně 42 mm, výška co nejnižší. Výrobce jakýkoliv. Kdyby byly na chrona pokud možno co nejvíce čitelné, bylo to ok. 
 

Berou mě hodinky, které mají alespoň trochu nějaký příběh. Záměrně neuvádím nic konkrétního, protože nechci ovlivnit Vaše doporučení. Co Vás na první dobrou napadá? Díky a mějte se mnou slitování (další vlna chronobundu). 

Malém bych zapomněl - mám rád, když vteřinovka ukazuje vteřiny a není jen vyhrazena pro chronograf. 

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji pánové, zajímavé kousky. Ty Spinnakery se mi příliš nelíbí vzhledem. 
 

Co je ale hlavní, že se možná blýská na lepší časy! Vzhledem k blížícím se narozeninám přítelkyně přišla s návrhem, ať si koupím něco pěkného a prý že mi na to polovinu příspěje. Posouváme se tak na úroveň cca 15 tisíc… co myslíte, vybrat v teto cenově hladině? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fakt je, že chrona jsem moc potřeboval. Moc. nezbytně, narazil jsem v prodejním vlákně na Casio Edifice, v dobrém stavu, tah s plnýma koncovkama, jak jsem chtěl dávno. 

A najednou jsem je měl, ale jak jsem brzo poznal - nepotřeboval, jejich funkce akorát zaplavelovaly cifr, ale opravdové vysněné využití nebylo k ničemu. Tak jsem je daroval po rodině, radost udělaly, to zas jo. A pak jsem uviděl chrona Seiko, s malým subciferníkam na druhý paralelní čas. To jsem chtěl, to bude to ono. Ale kdepak,  další sebeobelhání ;o) Rodina velká, takže další obdarovaná osoba. I do třetice, zpět Casio Edifice, integrovaný tah, nejkrásnější provedení, subciferníky, ciferník krásně zdobený frézováním, blyštělo se to, kolik je hodin nebylo poznat ani náhodou. A jak byl tchán rád ;o) - do třetice a stačilo, pokaždé z druhé ruky, takže jsem na tom nekrvácel, ale poznal jsem že (x+1) krát měř, x krát řež

Nyní mám tedy na odečtení kratších intervalů aspoň otáčecí lunetu, a hádejte na co ;o) no na ozdobu, nebo na zálibné zacvrčení. Casio s mým aktuálním heslem (The Final) Countdown

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na tom podobně. Jediné chrona, co si asi nechám jsou Bulovy Lunar Pilot a to kvůli jejich historii. Mimochodem jejich pravzor se podíval na Měsíc přesně na den před padesáti lety, tj. 2.8.1971 na ruce Davida Scotta.

Mám ještě jedny chrona, která jsem koupil od místního člena - Bering Ceramic 33341-749, ty bych mohl za nějakou rozumnou cenu pustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, tombas napsal:

Já jsem na tom podobně. Jediné chrona, co si asi nechám jsou Bulovy Lunar Pilot a to kvůli jejich historii. Mimochodem jejich pravzor se podíval na Měsíc přesně na den před padesáti lety, tj. 2.8.1971 na ruce Davida Scotta.

Mám ještě jedny chrona, která jsem koupil od místního člena - Bering Ceramic 33341-749, ty bych mohl za nějakou rozumnou cenu pustit.

a přesně do těch bych šel kdybych sháněl chrona do 15K  :)  taky na ně mám nachystaný prostor v hodinkovinici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za podnětné rady, nakonec jsem si pod vlivem Datlova příspěvku uvědomil, že na tom něco bude. A protože je Datel z Vyškova a tito lidé mají vždycky pravdu (říká přítelkyně z Vyškova), tak to dopadlo nakonec úplně jinak. 
 

Rozpočtem jsem se vlezl do 5 tisíc za nové hodinky s in-house automatickým strojkem a kovovým tahem. No už se těším, právě byly objednány. Nejsou to žádné čínské napodobeniny, ale originální produkt zavedeného výrobce. 
 

Jinak ohledně těch základních chronografů je asi nejlepší Citizen CA4420 (sodekcz). Akorát jsem si uvědomil, že když Citizen, tak musí mít eco-drive, super titanium a rádiově řízené, jinak je to kompromis a to by mi nedělalo takovou radost. Jednou si je ale koupím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 7 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

Teda, podle toho co jsem tu cetl jsem cekal neco jincejsiho. Ale dulezity je, abys byl spokojenej ty 🍻

Dopadlo to, jak to dopadlo a spokojený jsem. Ty chrona by pro mě nejspíš nebyly dobrou volbou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...