Přejít na obsah

Nález ve zdi starého domu.


vena77

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • po měsících...

To je hloupost, i když to je v nálezovém stavu do židovského muzea nebo místní synagogy.

Od jiných lidí to nemůže pocházet, schovali to před odjezdem do koncentráku a živí se už nevrátili. Aukro na takové osudy není dobrá adresa. Ještě je otázka, kde přesně je ten dům.

Ale jinak - trochu úcty a piety by vám neškodilo, pánové. B)

 

Upraveno uživatelem eloga
ed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 12. 2021 v 18:53, eloga napsal:

To je hloupost, i když to je v nálezovém stavu do židovského muzea nebo místní synagogy.

Od jiných lidí to nemůže pocházet, schovali to před odjezdem do koncentráku a živí se už nevrátili. Aukro na takové osudy není dobrá adresa. Ještě je otázka, kde přesně je ten dům.

Ale jinak - trochu úcty a piety by vám neškodilo, pánové. B)

 

Hm ,tisice hodinek mi prošly rouku.Toto je levný povl,který by slušný žid nebude nosit,zvlášt, ještě k tomu biřmovací hodinky......Bude to jednodušší,někdo je tam dal aby se zbavil,možná určitě víte ,že Němci šli se 30kg v 1945 do odsunu........žádný museum ani synagoga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na to jsi přišel jak? Myslím za ty pindy o levným póvlu, který patří zpátky do tý zdi...a myslím to spíš obrazně. Ty hodinky klidně můžou být "bezcenné" z hlediska finanční hodnoty, ale svůj příběh rozhodně mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím biřmováním je ale dobrý postřeh, resp. reakce na teorii o židovských původních majitelích.

@chosé 24 klasického vzdělání nemaje, ani zkušeností s tisíci hodinkami, rád bych se optal: z čeho se dá poznat, že jsou hodinky biřmovací? Koukám na ty fotky jen na mobilu, tak to možná jen nevidím... Děkuju za dovzdělání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No .. nerad se míchám do diskuzí typu "židovské biřmování", ale chose24 má pravdu v tom smyslu, že ty fotky ukazují naprosto nejběžnější strojky v naprosto zoufalém stavu, pokuď bych uvažoval ve smyslu to spravit do +- původního stavu, tak se bavíme o desítkách hodin kus, pokuď se nebudou muset dělat pastorky znovu. Dejte si nějakou rozumnou sazbu za hodinu, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale vsak to nikdo nerozporuje, ani nikdo nerika, ze je ma renovovat. 
Ja za sebe rikam, je kus historie toho baraku a je za nema nejaky pribeh. Nechal bych je trochu ocistit a vystavil, treba na to misto, kde jsem je nasel (nebo kdekoliv jinde samozrejme). Jebnout je do popelnice mi prijde jako kravina. 
edit: a nazor, jsou obycejne, tudiz nejsou zidovske, to mi taky prijde z prdele vytazeny. 

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tommasini napsal:

Právě, že žádný. To znamená, že ty hodinky, asi nejsou židovské dědictví ukryté před Němci. To byl podle mě smysl toho sdělení.

 

Máš pravdu předsedo a kdyby si ty ostatní příspěvky přečetl někdo, kdo se v tom vyzná, tak by se zlomil v pase. Biřmování  a Judish a tyhle hodinky 🙂

Ale on si chce @Bert zachovat duševní zdraví a nereaguje vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

připojuju se k martarovi s dotazem, jak se pozná že jsou biřmovací? Žádný věnování, pamětní nápis nevidím, ani v našich písmenkách, ani německých ani v hebrejštině. Jsou to nejběžnější lidovky Roskopf a nějaké cylindráky, žádná vzácnost ale tehdy si je každý nemohl dovolit. Mohly být darem k biřmování. Ale úplně stejně mohly být darem k bar micva. Trochu by to mola objasnit minulost domu, region a jeho historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...