Přejít na obsah

Hamilton Khaki Aviation X-Wind Auto Chrono


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

Mám problém přátelé, sakra to mezi námi na fotkách zajiskřilo. Já bych o nich neměl ani uvažovat, protože za nimi není příběh a navíc portfolio jejich použití není až tak široké, ale při mých koníčcích a cestování bych je určitě unosil. A jsou to pilotky, tedy má srdeční skupina, i když do éra bych je moc nenosil, na to mám jiné a výpočet úhlu snosu při bočním větru nepotřebuji, jako chronomagor musím ale uznat, že je to zajímavá komplikace, kterou jsem ještě neviděl. Velkou neznámou je jen velikost 45 mm a jak budou vypadat a sedět na ruce, což se ukáže až je vyzkouším. V pohodě je naopak šířka řemínku 22 mm, odolnost 10 bar, rezerva nátahu 60 hodin a opravdu hodně se mi líbí pískový PVD povlak pouzdra. Pro příznivce univerzálnějších hodinek je i moc pěkné modré provedení (i černé), ale to by se mi pralo s jinými hodinkami a nevěděl bych, které si vzít. To u těch pískových nehrozí...:-).  

Co vy na ně?

 

h77916920.png

h77916920_detail_laidview_lowresweb.jpg

h77916920_detail_rolledview_lowresweb.jpg

h77916920_detail1_lowresweb.jpg

h77916920_wristshot.jpg

Khaki_X-Wind_Banner.jpg

h77906940_1.png

h77906940_wristshot.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jsou doma, ale popravdě po jednom dnu ještě nevím co napsat a ty hodinky se odmítají nechat vyfotit tak aby vyniklo jejich kouzlo a barva. V létě jsem na tyhle Khaki Aviation X-Wind Auto Chrono narazil a hned přeskočila jiskra. A je za nimi i jistý letecký příběh, protože řadu X-Wind dal Hamilton na trh v roce 2017, měla to být pocta stému výročí spolupráce Hamiltonu s americkou leteckou poštou. Prvních X-Windů s aplikací pro výpočet snosu vlivem bočního větru mělo být vyrobeno symbolických 1918 kusů. Verzí je za těch pár let víc, ale u těchhle se designér fakt vyřádil. Jsou to jednoznačně pilotky. A fakt velké, 45 mm. Skoro 15 mm silné. Agresivní military vzhled ciferníku v barvách operace Pouštní bouře, textilní řemen v barvě khaki a k tomu ulítlá PVD úprava pouzdra v barvě zářící mědi, možná růžového zlata, tak něco, fakt nevím. Plochy jsou kombinací matu a lesku. K tomu nerezová spona, nýty na řemínku a chromem olemované ručičky a některé indexy. Na obecné military hodinky dost úlet, ale tohle jsou military pilotky a mně přijdou fascinující.

Na ruce sedí kupodivu skvěle, velikost nevadí ani není rušivá a moc o nich ani nevím. Ale jo, stále na ně koukám.. Je jasný že to nejsou hodinky pro každou příležitost, ale těch vhodných bude nejspíš víc než jsem myslel. Ještě pár parametrů - kalibr je tuším H-21, což je upravená automatická 7750ka s rezervou příjemných 60 hodin, otočená o 180 stupňů, tedy s korunkou (šroubovací) a tlačítky stopek vlevo, přičemž spodní obstarává start/restart/stop a horním se stopky nulují . Zadní průhled. Odolnost 10 bar. Shora plochý safír s vnitřním antireflexem. Oboustranně otočná luneta je součástí komplikace X-Wind, což není logáro jako u Breitlingu ale funkce pro výpočet snosu letounu vlivem bočního větru. K tomu slouží i 2 (!) vnitřní lunety ovládané šroubovacími korunkami na pravé straně. Jak se to celé používá jsem zatím nezkoušel, ale k hodinkám je slušný návod a na Youtube se to dá najít taky. Jsem pilot a i když to nebudu v letadle používat, protože pro létání mám speciální letecké Garminy, tohle se naučím a pro zajímavost vyzkouším. Ještě chci napsat, že hodinky jsou opravdu pěkně zpracované a na první pohled i řemínek. Jen ty kožené průvlaky mi přijdou že moc nevydrží a podobný pocit mám z vnitřní, snad sametové černé vrstvy, díky které je ale nošení velmi komfortní. Tolik zatím první dojmy, až toho bude víc, pustím se do recenze, kterou si tyhle Hamiltony určitě zaslouží.

Fotky jsou mobilní, odpusťte kvalitu. Snad bych dodal jen že mám víc hodinek, které vypadají v různém světle vždy trochu jinak, ale tyhle jsou v tom naprosto unikátní. Nikdy nejsou 2x úplně stejné a popravdě ani nevím, jaká je jejich skutečná barva, hlavně se to týká pouzdra a ciferníku.

245228346_1801434270040920_4444553860781040116_n.jpg

245228004_1801434330040914_7304552231043780176_n.jpg

245302050_1801435026707511_3065764167006888505_n.jpg

245353353_1801434920040855_6405849344469587437_n.jpg

245529718_1801434383374242_5261175071108698872_n.jpg

245800394_1801434793374201_7146989179440868561_n.jpg

245488448_1801741836676830_18568264578574814_n.jpg

245550748_1801741790010168_4206989271756939254_n.jpg

245654904_1801434510040896_5539497967658931283_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, opravdu neokoukaná barevná kombinace pro pouštní podmínky B)

K výše uvedenému si dovolím 2 výhrady:

  1. Rok 2017 se možná týká aktuálního provedení vylepšené 7750 - ale co si vzpomínám, tak x-wind (coby “navitimer pro chudé”) ve zdejší inzerci frčel už v dobách kdy jsem teprve objevoval Chronomag, tj víc než 10 let zpět?
  2. Třetí lunetu na výpočet snosu nekomentuju, ale kdes byl na tom že vnější 2 nejsou logáro jako u Breitlingu? Když pominu tu ďouru a cejchování vnitřní škály ve stupních(?), tak na nich teda nic jiného než kruhové logáro (se šedesátkou na pozici 12) nevidím…
Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já musím říct, že mě tyhle hodinky po oslovení Ivanem opravdu chytly za chrono-srdce, vypadají perfektně. Na živo jsou super, trošku jako bronzovky, rozhodně se to netváří, jako "zlato". Zkrátka velmi netradiční hodinka a jak zde zaznělo musím uznat, že Hamilton opravdu umí. Tohle se moc povedlo, tedy Ivane, užívej dosyta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Radek124 napsal:

Gratuluju, opravdu neokoukaná barevná kombinace pro pouštní podmínky B)

K výše uvedenému si dovolím 2 výhrady:

  1. Rok 2017 se možná týká aktuálního provedení vylepšené 7750 - ale co si vzpomínám, tak x-wind (coby “navitimer pro chudé”) ve zdejší inzerci frčel už v dobách kdy jsem teprve objevoval Chronomag, tj víc než 10 let zpět?
  2. Třetí lunetu na výpočet snosu nekomentuju, ale kdes byl na tom že vnější 2 nejsou logáro jako u Breitlingu? Když pominu tu ďouru a cejchování vnitřní škály ve stupních(?), tak na nich teda nic jiného než kruhové logáro (se šedesátkou na pozici 12) nevidím…

Na vnější lunetě je stejná stupnice jako na Navitimerech, zbytek jsem neporovnával, ale slouží to k něčemu jinému než k násobení nebo dělení jako . Vzhledem k tomu, že to celé slouží k něčemu jinému než logáro (dělení, násobení..), předpokládal jsem funkční podobnost. Musím to teprve nastudovat. Díky za připomínku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Sphinxx napsal:

Teda já musím říct, že mě tyhle hodinky po oslovení Ivanem opravdu chytly za chrono-srdce, vypadají perfektně. Na živo jsou super, trošku jako bronzovky, rozhodně se to netváří, jako "zlato". Zkrátka velmi netradiční hodinka a jak zde zaznělo musím uznat, že Hamilton opravdu umí. Tohle se moc povedlo, tedy Ivane, užívej dosyta. 

Díky Davide. Já dokonce včera googlil barvy a jak uvádí některé zdroje, barva pouzdra opravdu nejvíc připomíná některé bronzy, i když v blízkém odstínu jsem párkrát viděl i růžové zlato. V každém případě se u Hamiltonů docela odvázali a musím jim přiznat odvahu zkombinovat tyhle barvy u military pilotek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem udělal ještě pár fotek na denním světle.. Bohužel jsem přehlédl smítka na sklíčku a oticky na leštěných plochách. Příště se polepším..

245330247_1802024986648515_3135088552540093971_n.jpg

245463951_1802024596648554_4889106878488749142_n.jpg

245333790_1802024636648550_7886210611760455862_n.jpg

245369229_1802024556648558_6339450400149644578_n.jpg

245422627_1802024763315204_4579753215866831044_n.jpg

245488454_1802025036648510_1508308481976221595_n.jpg

245513596_1802024809981866_4579856035686243254_n.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Doplním pár mobilních makro patlanin. Zpracování je i při detailním pohledu velmi dobré s jedinou výjimkou a to je luminiscenční vrstva. Nevím jakou technologií to Hamilton nanáší ani zda to stejnou technologií nanáší i další výrobci. Při běžném pohledu ty krápníky nejsou vidět.

Jinak se hodinky nosí velmi příjemně, což mne při jejich velikosti i hmotnosti překvapilo. Největším překvapením je ovšem přesnost. Když jsem kupoval své první Hamiltony, Murph, psal jsem o mém úžasu nad přesností do jedné vteřiny po třech dnech chodu. Tehdy jsem si řekl skvělá náhoda, měl jsem kliku na vyladěný kousek. O to větším překvapením byla podobná přesnost X-Windů, cca vteřina po 2 dnech a nyní, v úterý, kdy jdou hodinky tuším od středy, se zpožďují o 2-3 vteřiny. Kam se hrabe COSC..:-). 

247471696_1808441946006819_3089836540503292898_n.jpg

247664167_1808441629340184_1660966677751967807_n.jpg

248435279_1808441739340173_929631273690518053_n.jpg

248689399_1808441566006857_2078988431591730719_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Nedávno jsem získal hodinky Prim MIG-15 LE. Když mi v Eltonu říkali, že jsou unikátní dvěma otočnými lunetami, kontroval jsem tím, že mám hodinky se třemi. Ale i dvě jsou dost, navíc obě vnější jsou možná opravdu unikátem. Oboje hodinky patří mezi military pilotky,  mají průměr 45 mm a safírové sklo. Tím asi podobnost končí ale oboje se mi líbí a svým způsobem mne fascinují.

IMG_20220425_171232~01~01~01~01~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 5. 2022 v 9:52, Jeremy napsal:

Ty primky mě za srdce nechytly, ale Hamiltony jsem si pořídil taky a velmi příjemně překvapily.

E1BC6924-9AE8-4D9A-9EE2-E91FA3996152.JPG

Tak paráda, nevěřil jsem že je tu bude mít ještě někdo jiný. Jo, mám je rád a kupodivu je nosím víc do kanceláře než na volnočasové aktivity. I přes ten military styl jsou to velmi elegantní hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...

Zdravím! Po Hamilton X-Wind koukám už delší dobu. Styl pilotek mám rád, i když ne úplně ten military, a navíc obecně mě neoslovuje nic (a to nejen u hodinek) z jakéhokoli "žlutého" či "růžového" kovu nebo takové povrchové úpravy, ať už masiv, pokovení nebo PVD. Musím ale říct, že zrovna tohle provedení X-Windů a zejména v kombinaci s textilním řemenem v celkovém vyznění Desert Storm vypadá naprosto úžasně. Z čistě praktického hlediska by se asi dalo polemizovat o smyslu použití maskáčové kamufláže  u pilotních hodinek (ledaže by se apriori počítalo se sestřelem😆). Ale design hodinek je o také o emocích a tohle skloubení military praktičnosti a luxusního vzledu kombinací broušených a leštěných ploch "bronzového" pouzdra je opravdu odvážné, výjimečné, a výsledek je esteticky fakt perfektní. U takhe military pojatého provedení by se možná trochu nabízela varianta povrchové úpravy Cerakote v podobné barvě namísto PVD (Cerakote je výrazně odolnější, a přitom levnější), ale ta by zase neumožnila tu kombinaci leštěných a broušených ploch... Jelikož sám jsem orientovaný spíše do motorismu, tak jsem dlouho váhal, zda by ta funkcionalita výpočtu snosu vlivem bočního větru (kterou pokud nevyužije ani pilot Ivan, tak já už teda vůbec ne) nepůsobila na mém zápěstí tak nějak nepatřičně. Takže jsem pokukoval spíše po podobných (a trochu méně "provařených") modelech z řady Khaki Aviation X-Landing, X-Patrol, nebo Converter, ale jelikož 99,9% majitelů X-Windů se nad "zbytečností" této komlikace s přehledem dokázalo přenést, tak proč ne já. Problém nastal jinde, a to, že ty X-Windy existují v tolika různých a zajímavých variantách, že je nesmírně obtížné vybrat jedny jediné (aspoň pro mě, který když neví jestli tyhle nebo tamty, tak nejlépe oboje nebo všechny)...😜 Mimochodem ty modré jsou teda taky parádní, a klasika prvních modelů s černým reverzním pseudo-panda cifrem a stříbřitými subdialy taky nevypadá vůbec špatně.

Možná bych trochu polemizoval o tom, že model X-Wind Hamilton uvededl v r.2017 k výročí 1. letu a počástku využívání piloty americké pošty - myslím že k tomu má Hamilton jiný model (Khaki Aviation Pilot / Pioneer, nebo tak nějak), kam snad patří i "cooperovky" z Interstellaru - a že X-Wind jsou na trhu někdy od r.2010, možná i dříve. 

Já jsem nakonec před pár dny skončil u celočerného PVD provedení ref. H776860 údajně z r.2018, na originálním gumovém řemenu. Píšu "skončil", protože to nebyla úplně prvoplánová volba, že by se mi jako ze všech těch možných variant líbily nejvíce - spíše snad i naopak. Ta černá PVD úprava totiž tu zmiňovanou kombinaci leštěných a broušených ploch dost pohlcuje, a zejména ten gumový řemen - byť s oranžovým prošitím - dává hodinkám z mého pohledu celkově trochu "umělohmotné" vzezření. Nicméně - byl to takový "sňatek z rozumu" - momentální nabídka za dobrou cenu + dobrý stav + full-set s originálním boxem a doklady + Limited Edition 2000 ks. Na celočerném cifru s jinak bílým potiskem, oranžové detaily v podobě stylizovaného terče subdialu malé vteřinovky mi tak trochu evokují firemní barvy Harley-Davidson (i když s tím naprosto nijak nesouvisí). A tady se právě dostávám k meritu věci: Netuším totiž, nedaří se mi ani nic moc vygooglit, a velmi by mě zajímalo, k jaké příležitosti / události se tato konkrétní LE vztahuje. Vím, že Hamilton je dlouholetým sponzorem a oficiální časomírou leteckých akrobatických soutěží Red Bull Air Race a právě model X-Wind je takovou jejich ikonou. Myslím, že originální balení těchto hodinek mělo obsahovat malý výstavní modýlek toho akrobatického letadla v oranžové barvě (proto ty oranžové prvky na cifru) - ten ale bohužel v mém balení chybí (takže "full"-set jen částečně), ale nikde se o provedení tohoto modelu nemůžu dopátrat. Pár obrázků, relativně velmi málo prodejních nabídek (aktuálně nedosahující ani počtu prstů jedné ruky), ale nic víc. Jen vím, že toto provedení bylo k dispozici i na kovovém taku, za který bych gumu možná rád vyměnil, abych trochu eliminoval tek "plastový" vzhled, ale i ten tah se zdá být momentálně nesehnatelný... 

Pokud by tedy někdo z návštěvníků tohoto vlákna věděl o tomto provedení X-Windů více, a/nebo uměl poradit kde sehnat nebo dokonce nabídnout originální ocelový PVD tah, velice to uvítám. Stejně jakékoliv vaše komentáře k tomuto provedení. Teď už tedy aspoň neumělá fotka, a pokud by se třeba našel zájemce, možná bych o prodeji uvažoval.   

008d7a0f-4f9d-43e0-8a6a-58ff665c2600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 2. 2024 v 18:16, Gasolineman napsal:

Zdravím! Po Hamilton X-Wind koukám už delší dobu. Styl pilotek mám rád, i když ne úplně ten military, a navíc obecně mě neoslovuje nic (a to nejen u hodinek) z jakéhokoli "žlutého" či "růžového" kovu nebo takové povrchové úpravy, ať už masiv, pokovení nebo PVD. Musím ale říct, že zrovna tohle provedení X-Windů a zejména v kombinaci s textilním řemenem v celkovém vyznění Desert Storm vypadá naprosto úžasně. Z čistě praktického hlediska by se asi dalo polemizovat o smyslu použití maskáčové kamufláže  u pilotních hodinek (ledaže by se apriori počítalo se sestřelem😆). Ale design hodinek je o také o emocích a tohle skloubení military praktičnosti a luxusního vzledu kombinací broušených a leštěných ploch "bronzového" pouzdra je opravdu odvážné, výjimečné, a výsledek je esteticky fakt perfektní. U takhe military pojatého provedení by se možná trochu nabízela varianta povrchové úpravy Cerakote v podobné barvě namísto PVD (Cerakote je výrazně odolnější, a přitom levnější), ale ta by zase neumožnila tu kombinaci leštěných a broušených ploch... Jelikož sám jsem orientovaný spíše do motorismu, tak jsem dlouho váhal, zda by ta funkcionalita výpočtu snosu vlivem bočního větru (kterou pokud nevyužije ani pilot Ivan, tak já už teda vůbec ne) nepůsobila na mém zápěstí tak nějak nepatřičně. Takže jsem pokukoval spíše po podobných (a trochu méně "provařených") modelech z řady Khaki Aviation X-Landing, X-Patrol, nebo Converter, ale jelikož 99,9% majitelů X-Windů se nad "zbytečností" této komlikace s přehledem dokázalo přenést, tak proč ne já. Problém nastal jinde, a to, že ty X-Windy existují v tolika různých a zajímavých variantách, že je nesmírně obtížné vybrat jedny jediné (aspoň pro mě, který když neví jestli tyhle nebo tamty, tak nejlépe oboje nebo všechny)...😜 Mimochodem ty modré jsou teda taky parádní, a klasika prvních modelů s černým reverzním pseudo-panda cifrem a stříbřitými subdialy taky nevypadá vůbec špatně.

Možná bych trochu polemizoval o tom, že model X-Wind Hamilton uvededl v r.2017 k výročí 1. letu a počástku využívání piloty americké pošty - myslím že k tomu má Hamilton jiný model (Khaki Aviation Pilot / Pioneer, nebo tak nějak), kam snad patří i "cooperovky" z Interstellaru - a že X-Wind jsou na trhu někdy od r.2010, možná i dříve. 

Já jsem nakonec před pár dny skončil u celočerného PVD provedení ref. H776860 údajně z r.2018, na originálním gumovém řemenu. Píšu "skončil", protože to nebyla úplně prvoplánová volba, že by se mi jako ze všech těch možných variant líbily nejvíce - spíše snad i naopak. Ta černá PVD úprava totiž tu zmiňovanou kombinaci leštěných a broušených ploch dost pohlcuje, a zejména ten gumový řemen - byť s oranžovým prošitím - dává hodinkám z mého pohledu celkově trochu "umělohmotné" vzezření. Nicméně - byl to takový "sňatek z rozumu" - momentální nabídka za dobrou cenu + dobrý stav + full-set s originálním boxem a doklady + Limited Edition 2000 ks. Na celočerném cifru s jinak bílým potiskem, oranžové detaily v podobě stylizovaného terče subdialu malé vteřinovky mi tak trochu evokují firemní barvy Harley-Davidson (i když s tím naprosto nijak nesouvisí). A tady se právě dostávám k meritu věci: Netuším totiž, nedaří se mi ani nic moc vygooglit, a velmi by mě zajímalo, k jaké příležitosti / události se tato konkrétní LE vztahuje. Vím, že Hamilton je dlouholetým sponzorem a oficiální časomírou leteckých akrobatických soutěží Red Bull Air Race a právě model X-Wind je takovou jejich ikonou. Myslím, že originální balení těchto hodinek mělo obsahovat malý výstavní modýlek toho akrobatického letadla v oranžové barvě (proto ty oranžové prvky na cifru) - ten ale bohužel v mém balení chybí (takže "full"-set jen částečně), ale nikde se o provedení tohoto modelu nemůžu dopátrat. Pár obrázků, relativně velmi málo prodejních nabídek (aktuálně nedosahující ani počtu prstů jedné ruky), ale nic víc. Jen vím, že toto provedení bylo k dispozici i na kovovém taku, za který bych gumu možná rád vyměnil, abych trochu eliminoval tek "plastový" vzhled, ale i ten tah se zdá být momentálně nesehnatelný... 

Pokud by tedy někdo z návštěvníků tohoto vlákna věděl o tomto provedení X-Windů více, a/nebo uměl poradit kde sehnat nebo dokonce nabídnout originální ocelový PVD tah, velice to uvítám. Stejně jakékoliv vaše komentáře k tomuto provedení. Teď už tedy aspoň neumělá fotka, a pokud by se třeba našel zájemce, možná bych o prodeji uvažoval.   

008d7a0f-4f9d-43e0-8a6a-58ff665c2600.jpg

Gratuluji, krásné hodinky. Zatím jsem jen narychlo našel tenhle starý inzerát dokazující, že k hodinkám byl opravdu model letadla. Nicméně to ale vypadá, že tato limitka nebyla dodávána na tahu.

https://watchcharts.com/listing/5787630-hamilton-h776860-khaki-aviation-wind-pvd-chronograph-automatic-day-date-44-5mm

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jo jo, dohledatelný jsou, a některý s OE PVD tahem, který je zjevně originál, ale vesměs všechny prodaný. Asi alternativa na tahu určitě existovala, ale samotný tenhle OE tah v PVD provedení se zdá být taky nesehnatelný... Z aktuálních nabídek jsem našel jenom dvoje na eBay - jedny v Albánii na tahu a jedny v USA na pryži. Oboje cena tuším kolem 900.-USD + doprava + clo + DPH, oboje bez boxu a bez dokladů (a tudíž i bez letadla😜), a oboje v podstatně horším stavu než ty moje - oděrky na lunetě i pouzdře... Ty v USA se teď někdy už prodaly, ty měly teda i nějaký škrábanečky na safíru, a na tý pryži sice signovanou, ale chromovanou přezku (což k tomu PVD pouzdru nevím...) Já mám přezku černou PVD, ale zase bez nápisu Hamilton (ale s dvojitým trnem ve tvaru "H"). Jiný v nabídce na prodej jsem nikde nenašel. Jo - dvoje na Chrono24, ale s pozlaceným pouzdrem (a to zlato je fakt příšerně žlutej odstín, takže vypadá jako kočičí a dost "světsky"), a ty oranžový prvky na cifru jsou tady spíš do hněda. Oboje s boxem, s doklady, a s letadlem. Jedny z Maďarska, na oranžový kůži, 923,-€ + poštovný, druhý z Řecka na stejný černý OE pryži, ale s bílým prošitím, 1.280,-€ + poštovné. Jak už jsem zmiňoval, žlutý kovy obecně nějak nemusím, ale tohle "pozlátko" bych nenosil, ani kdybych je dostal zadarmo. Tím nekritizuju ničí vkus - k některým hodinkám to jde a sluší, nebo bi-color, jen to není to můj šálek kávy. Tohle je ale podle mého fakt už kýč přes čáru - žádný decentní rose gold nebo "mosaz" jako to camo provedení "Desert Storm". Ale třeba to na živo bude vypadat líp, než na fotkách v PC, což ale já asi nikdy nezjistím, pokud na ně někde náhodou nenarazím. 

U těch PVD je taky zajímavý to trochu odlišný provedení vnitřní lunety - ty moje a ty na odkazu od Ivana mají všechny prvky buďto bílý (čísla a jemné čárky), anebo oranžový jako všechna ostatní grafika v té barvě, kdežto ty na eBay z USA i z Albánie, a ty i ty na ruským odkazu od Lemona, mají některý prvky (okýnko, čárkový indexy a nápisy) dožluta - jakoby vyšisovaný, nebo jestli to byl záměr, nebo jen nějaká výrobní nekonzistence... Každopádně mně to tam teda působí trochu rušivě.

Stále se nikomu nepodařilo zjistit, jaká je "pointa" této limitky? Jasná je souvislost s Red Bull Air Race - už jenom tím promo letadýlkem, ale ten terčík na malé sekundovce - symbol přesnosti průletu...? Což by mi asi dávalo smysl, protože v r.2017 se stal Hamilton oficiální časomírou Red Bull Air Race World Championship. Model X-Wind jako takový - základní provedení reverse panda, bylo představeno tuším ve 2005 (první série měly snad ještě ETA Valjoux 7750, než přešly na H-21 se zvýšenou rezervou chodu na 60h.) Ty moje hodinky byly dle zápisu v záručním bookletu prodány dealerem 5.3.2018, takže nejspíš byly vyrobeny už v předešlém roce (2017), takže by to celé docela zapadalo.

K výročí "100 Years of Timing The Skies" od počátku využívání hodinek Hamilton piloty US letecké pošty (r. 1918) ale má Hamilton jinou LE X-Wind z r. 2018, ref. H77796535 na oranžové kůži nebo H77796135 na tahu, a to jsou COSC certifikovaný chronometry s modifikovaným kalibrem H-21 Si s křemíkovým vláskem nepokoje, v celk. počtu 1918 ks. A ty mají v balení taky modýlek (no spíš maketu) aerobatickýho letadýlka, ale v trochu jiným provedení, takže tady marketingově tak trochu spojili dohromady to výročí US Air Mail s Red Bull Air Race.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2024 v 15:41, Gasolineman napsal:

Jo jo, dohledatelný jsou, a některý s OE PVD tahem, který je zjevně originál, ale vesměs všechny prodaný. Asi alternativa na tahu určitě existovala, ale samotný tenhle OE tah v PVD provedení se zdá být taky nesehnatelný... Z aktuálních nabídek jsem našel jenom dvoje na eBay - jedny v Albánii na tahu a jedny v USA na pryži. Oboje cena tuším kolem 900.-USD + doprava + clo + DPH, oboje bez boxu a bez dokladů (a tudíž i bez letadla😜), a oboje v podstatně horším stavu než ty moje - oděrky na lunetě i pouzdře... Ty v USA se teď někdy už prodaly, ty měly teda i nějaký škrábanečky na safíru, a na tý pryži sice signovanou, ale chromovanou přezku (což k tomu PVD pouzdru nevím...) Já mám přezku černou PVD, ale zase bez nápisu Hamilton (ale s dvojitým trnem ve tvaru "H"). Jiný v nabídce na prodej jsem nikde nenašel. Jo - dvoje na Chrono24, ale s pozlaceným pouzdrem (a to zlato je fakt příšerně žlutej odstín, takže vypadá jako kočičí a dost "světsky"), a ty oranžový prvky na cifru jsou tady spíš do hněda. Oboje s boxem, s doklady, a s letadlem. Jedny z Maďarska, na oranžový kůži, 923,-€ + poštovný, druhý z Řecka na stejný černý OE pryži, ale s bílým prošitím, 1.280,-€ + poštovné. Jak už jsem zmiňoval, žlutý kovy obecně nějak nemusím, ale tohle "pozlátko" bych nenosil, ani kdybych je dostal zadarmo. Tím nekritizuju ničí vkus - k některým hodinkám to jde a sluší, nebo bi-color, jen to není to můj šálek kávy. Tohle je ale podle mého fakt už kýč přes čáru - žádný decentní rose gold nebo "mosaz" jako to camo provedení "Desert Storm". Ale třeba to na živo bude vypadat líp, než na fotkách v PC, což ale já asi nikdy nezjistím, pokud na ně někde náhodou nenarazím. 

U těch PVD je taky zajímavý to trochu odlišný provedení vnitřní lunety - ty moje a ty na odkazu od Ivana mají všechny prvky buďto bílý (čísla a jemné čárky), anebo oranžový jako všechna ostatní grafika v té barvě, kdežto ty na eBay z USA i z Albánie, a ty i ty na ruským odkazu od Lemona, mají některý prvky (okýnko, čárkový indexy a nápisy) dožluta - jakoby vyšisovaný, nebo jestli to byl záměr, nebo jen nějaká výrobní nekonzistence... Každopádně mně to tam teda působí trochu rušivě.

Stále se nikomu nepodařilo zjistit, jaká je "pointa" této limitky? Jasná je souvislost s Red Bull Air Race - už jenom tím promo letadýlkem, ale ten terčík na malé sekundovce - symbol přesnosti průletu...? Což by mi asi dávalo smysl, protože v r.2017 se stal Hamilton oficiální časomírou Red Bull Air Race World Championship. Model X-Wind jako takový - základní provedení reverse panda, bylo představeno tuším ve 2005 (první série měly snad ještě ETA Valjoux 7750, než přešly na H-21 se zvýšenou rezervou chodu na 60h.) Ty moje hodinky byly dle zápisu v záručním bookletu prodány dealerem 5.3.2018, takže nejspíš byly vyrobeny už v předešlém roce (2017), takže by to celé docela zapadalo.

K výročí "100 Years of Timing The Skies" od počátku využívání hodinek Hamilton piloty US letecké pošty (r. 1918) ale má Hamilton jinou LE X-Wind z r. 2018, ref. H77796535 na oranžové kůži nebo H77796135 na tahu, a to jsou COSC certifikovaný chronometry s modifikovaným kalibrem H-21 Si s křemíkovým vláskem nepokoje, v celk. počtu 1918 ks. A ty mají v balení taky modýlek (no spíš maketu) aerobatickýho letadýlka, ale v trochu jiným provedení, takže tady marketingově tak trochu spojili dohromady to výročí US Air Mail s Red Bull Air Race.     

Jj, už jsem také dohledal, že byly i na tahu. Ne každá limitka má vždy konkrétní určení, třeba událost, výročí nebo pro koho je určena. Terčík sice odkazuje na letectví (s trochou fantazie radar, zaměřovač, průlet nad konkrétním bodem), díky modelu akrobatického éra za tím je určitě RBAR, kde se Hamilton oficiálně angažoval, jak píšeš, i když speciální edice "Red Bull Air Race" byly jiné hodinky.. V každém případě jsou krásné.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...