Přejít na obsah

Hamilton Khaki Aviation X-Wind Auto Chrono


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

V 23. 2. 2024 v 8:51, Jiří Sedlák napsal:

Nedá se koupit origo nerez tah a PVD nebo DLC nechat dodělat?

To opravdu netuším, nikdy jsem neslyšel o nikom, kdo by dodatečnou úpravu PVD/DLC nabízel, ale je pravda, že jsem po tom zatím taky nijak nepátral. Asi nejjednodušší, ale poněkud kompromisní řešení by bylo pořízení univerzálního tahu již v černém PVD, pokud by se člověk smířil 1) s absenci loga Hamilton na sponě, a 2) (což je trochu závažnější) s asi dost obtížným - pokud vůbec řešitelným - dolícováním koncovek tahu k pouzdru, anebo tedy s rovným zakočením tahu na stěžejkách, tak jako to ale koneckonců je i v případě osazení na kůži. Možná by se dala zvážit i alternativa úpravy tahu technologií Cerakote, která je ještě odolnější než PVD (používá se na zbraně, a jak název napovídá, jde o keramickou mikrovrstvu, dostupnou v širokém výběru barevných odstínů), ale netuším, zda by se dalo dosáhnout odpovídající barevné shody a míry lesku/matu povrchu s pozdrem, a zda by pro její aplikaci nebylo nezbytné rozebrat celý tah na prvočinitele a pak zase složit( což teda ale nevím ani u PVD...). 

Černý PVD tah by jim určitě neublížil a možná je i trochu povznesl, nicméně origo pryžový řemen s oranžovým prošitím jim sluší, je pohodlný a nijak mě neuráží. Taky jsem uvažoval o přezutí na oranžovou pryž, což by je barevně "rozveselilo", anebo nějakém barevně vhodném NATu, ale už takhle jsou dost vysoké (téměř 15mm) a +2 vrstvy NATa by je už mohly zvýšit na neúnosnou výšku - nemluvě o zakrytí zajímavého 1/2 průhledu dýnka a úhlové stupnice bočního větru na něm, která je součásti charakteru modelu X-Wind... Takže spíš možná nylon s nýtama viz Ivanova verze SandStorm nebo ta modrá. Vzhledem k tomu, že si je nehodlám ponechat, neboť jsem natrefil na tu minule zmiňovanou "100 Years of Timing The Skies" COSC limitku tohoto modelu, přenechám již tyto případné esteticko-praktické "starosti" někomu dalšímu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...