Přejít na obsah

Želvy Batman servis na slovensku + nahradné diely


Peto77

Doporučené příspěvky

Ahojte mam SRPC25K1 Automatic PROSPEX (batman)

Už ich mám  3 roky 

A chcel by som im dopriať prvý servis. 

Hodinky fungujú bez problémov celý čas, sklíčko nemá ani jeden škrabanec :)

Mám, ale poškriabanú lunetu(na obrazku pod čislicou 20) a chcel by som ju asi vymeniť +  možno by trebalo vymeniť aj tyčky v remienku neviem ako sa presne volaju, ale pridal som obrazok kde su vyznačené. 

Mám par otázok

1. Kde mám dať hodinky  najlepšie servisovať na Slovensku a kolko može stáť bežný servis pokial im nič nie je ?.

2.kolko stojí +- nová original luneta a tie tyčky na obrázku ?

Ďakujem pekne 

 

IMG_20210809_162703.jpg

Snímka obrazovky 2021-08-09 165726.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přikláním k názoru, že nejlepší je nechat jak je. Želvy mám také a nějakému škrábanečku se člověk nevyhne. Tady to vetšinou schytá luneta a aspoň sklo zůstane ok. Na 3 letý hodinky vypadaji velmi dobře.

Ty tyčky jsou stěžejky a nebývá mnoho důvodů je po 3 letech měnit. Seiko bohužel požívá tlustší rozměr než je obvyklé a ne každý hodinář je má.

Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Jerryl napsal:

Také se přikláním k názoru, že nejlepší je nechat jak je. Želvy mám také a nějakému škrábanečku se člověk nevyhne. Tady to vetšinou schytá luneta a aspoň sklo zůstane ok. Na 3 letý hodinky vypadaji velmi dobře.

Ty tyčky jsou stěžejky a nebývá mnoho důvodů je po 3 letech měnit. Seiko bohužel požívá tlustší rozměr než je obvyklé a ne každý hodinář je má.

Ahoj

Ďakujem za odpoveď 🙂 Mám pocit, že majú vôľu keď mierne napnem zápästie, v tej oblasti ako sú stěžejky počujem aj cítim mierne puknutie.Neviem či to tak má byť, alebo nie 🤔 preto som si myslel, že možno výmena by to vyriešila, za tie roky už som si na to aj zvykol 😁 🙈

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten servis som chcel hlavne kvôli  testu vodeodolnosti,tlaková skúška.V lete ich mám často vo vode, plávanie občas nejaký skok do vody z padleboardu, tak neviem či toto používanie im nejako uberá na životnosti 🤷🏻‍♂️ 

A tu Lunetu by som prosím, kde mohol kúpiť ?

Upraveno uživatelem Peto77
Doplnenie otázky ohľadne lunety
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ci vie aj nejaky nas hodinar zohnat lunetu ti neporadim.

Asi najlepsie sa spytat v ceskom Koscom-e alebo mozno Onyx (tiez CR). Koscom by mal mat pristup k origo lunetam kedze je autorizovany servis a Onyx vie zohnat aj nezohnatelne (tak sa tu o nich pise).

Tlakovku urobi kazdy kto ma masinku, no maximalne do 100m. Na SK snad nikto nema pristroj nad 100m.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tříletých kusů bych hledal maximálně lunetu a nechal udělat tlakovku. Ale má cenu řešit ten drobný škrábaneček? Skutečně z toho chceš udělat leštěnky? Pokud bys měl nějakou extrémní odchylku, pak by stálo za to pouvažovat o servisu a seřízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

@Pepino777 V tom případě bych to viděl na interval dle síly peněženky a dle osobního přilnutí ke konkrétnímu kusu. Po pěti letech nic nezkazíš. Pokud "jdou normálně" myslím že dřív je zbytečné. Podotýkám - nejsem hodinář, osobních zkušeností se staršími strojky nemaje, jen co jsem pochytal tady na fóru. Až je budeš vyzvedávat z lázní, rozumný hodinář ti řekne, jestli příště dřív, nebo jestli to stačí.

Výrobce často doporučuje kontrolu (minimálně tlakovku a dle potřeby přetěsnění) co rok. Myslím že jde o to, abys zejména do nízkonákladovek nesypal prachy zbytečně často a udržoval je v přiměřené kondici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...