Přejít na obsah

JE OWG REALITOU, NEBO ZBOŽNÝM PŘÁNÍM?


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Violoncello napsal:

Ale splňuje PP definici denních hodinek, tzn těch, které beru nejen do společnosti, ale i do práce, na procházku, na sport, čili všude tam, kde hrozí hodinkový úraz? Nebo OWG je člověk toto neřešící? 

No jasně, takhle přistupuju ke všem hodinkám co vlastním a vlastnil jsem. Akorát na brutál rasovinu je na chvíli sundám, pokud teda nezapomenu 🙂

E: Pokud mám na hodinky za 2-3M, tak mám i na to je poškrábat, ne?

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, Americkej napsal:

No jasně, takhle přistupuju ke všem hodinkám co vlastním a vlastnil jsem. Akorát na brutál rasovinu je na chvíli sundám, pokud teda nezapomenu 🙂

E: Pokud mám na hodinky za 2-3M, tak mám i na to je poškrábat, ne?

No, já si myslím, že by to tak v těchto finančních dimenzích mohlo a mělo být. Hodinky řeším v nižším řádu, ale jsem asi divnej, ale zatím jsem nenašel hodinku, kterou bych byl schopnej brát na práci, při který by jisto jistě utrpěly šrám. A to jsem neuměl ani v dobách minulých, kdy jsem obouval Jacques Lemans a podobné laskominky. Je to asi výchovou. Dost tím trpím já i mé okolí. S auty mám totéž. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš jde o to se oprostit od strachu z běžnejch následků. Nezávisle na ceně hodinek. Fungl GSa jsem vydloubal z folií a tejden na to krumpáčem i růčo doluju balvan ze zahrady. S GS na ruce. Jak mi to došlo (po pár hodinách zápasu), tak ve mě hrklo. A pak jsem se pousmál sám sobě a bylo to... prostě osvobozující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Americkej napsal:

Spíš jde o to se oprostit od strachu z běžnejch následků. Nezávisle na ceně hodinek. Fungl GSa jsem vydloubal z folií a tejden na to krumpáčem i růčo doluju balvan ze zahrady. S GS na ruce. Jak mi to došlo (po pár hodinách zápasu), tak ve mě hrklo. A pak jsem se pousmál sám sobě a bylo to... prostě osvobozující.

To se dobře čte. Třeba se jednou dočkám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem owg - za timto ucelem jsem koupil svoje vysnene a definitivni hodinky (nove Expy I) a taham je vsude a na vsechny prilezitosti. Nedokazu si predstavit, ze bych je stridal s jinymi, jelikoz tohle jsou pro me nejhezci hodinky na svete a koupil jsem si je zaroven i ke svatbe. Jednou je treba zdedi harant a nekde proda nebo utopi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, pesnoaar napsal:

Ja jsem owg - za timto ucelem jsem koupil svoje vysnene a definitivni hodinky (nove Expy I) a taham je vsude a na vsechny prilezitosti. Nedokazu si predstavit, ze bych je stridal s jinymi, jelikoz tohle jsou pro me nejhezci hodinky na svete a koupil jsem si je zaroven i ke svatbe. Jednou je treba zdedi harant a nekde proda nebo utopi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

A prošel jsi klasickým životem promiskuitního chromomagora, nebo jsi měl rovnou štěstí? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predtim jsem koupil jedny levny Seika k obleku, jedny skx007 a jedny Seiko Arnie protoze Arnie default_smile.gif Takze oproti ostatnim tady rozhodne nic velkyho.
Ale dva roky jsem po nich jen mlsne koukal, setril a omlouval si investici :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, pesnoaar napsal:

Predtim jsem koupil jedny levny Seika k obleku, jedny skx007 a jedny Seiko Arnie protoze Arnie default_smile.gif Takze oproti ostatnim tady rozhodne nic velkyho.
Ale dva roky jsem po nich jen mlsne koukal, setril a omlouval si investici :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rychlovka! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Radek124 napsal:

...A další 2 roky si budeš omlouvat investici třeba do ALS, protože vždycky je kam jít dál - akorát dnes večer ještě nevíš kam :smoke:

Omlouvání vyřeší kulaté výročí 🙂 A ALS jsou jednou z TĚCH mých značek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...A další 2 roky si budeš omlouvat investici třeba do ALS, protože vždycky je kam jít dál - akorát dnes večer ještě nevíš kam :smoke:

A to ja bych i vedel kam, zrovna ALS treba. Ale tam uz bych se ty hodinky bal nosit. Nikdy nerikej nikdy, to je jasny, ale citim, ze tyhle mi opravdu vydrzi dlouho jako jedine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Americkej napsal:

Spíš jde o to se oprostit od strachu z běžnejch následků. Nezávisle na ceně hodinek. Fungl GSa jsem vydloubal z folií a tejden na to krumpáčem i růčo doluju balvan ze zahrady. S GS na ruce. Jak mi to došlo (po pár hodinách zápasu), tak ve mě hrklo. A pak jsem se pousmál sám sobě a bylo to... prostě osvobozující.

Já takhle lovil s dcerou žáby v potoce... A na ruce Mosery... 

Taky mi to došlo až pak. A asi mi to ani nějak nevadilo.

Jinak hodinek mám cca 30 kusů. Prodával jsem v podstatě jen dvakrát. Jednou šlo vše z domu aby bylo na první rolady. Podruhé šly z domu rolady a jedny GSa, aby bylo na chodník okolo baráku 🙂 Jinak se to snažím vše držet. Když to na mě občas přijde, rád to vytáhnu z trezoru a pár dní nosím. ..

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám blok brát své nej hodinky do akcí, kde by velice pravděpodobně mohly přijít k úhoně. Tooly od CWC, u kterých toto neřeším, mne zase nefascinují tolik, aby byly moje jediné.  

Ohledně designu a jeho okoukání atd. bych si vystačil se svýma Exp II, které bych si dokázal představit na běžné nošení jako jediné a napořád, neboť zcela naplňují moji představu dokonalých hodinek. Ale nemám koule na to je někde potlouct, a navíc třeba na jízdu na horském kole v terénu mám pohodlnější hodinkovou alternativu.        

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné příspěvky tady. 🙂 

Mám to podobně jako Tomak. Můj grál hesalitový Moony beru pro sebe jako nej hodinky i s jejich limity a po 10 letech už vím, že je nepustím. Ale mít je jako jediné, nemám to koule, (servisování motorky, krumpáč na zahradě či kácení v lese...). Právě jsem objevil kouzlo levných plastových digitálek a řeknu Vám hoši, je to procitnutí...Takže po letech myslím bych mohl být happy TWG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi není jediný, ale krásný příklad OWG, kterému to vyšlo, je @filo-boxer

V téhle debatě je asi nejdůležitější definovat OWG. Je to člověk který vlastní pouze jedny hodinky? Je to člověk který nosí pouze jediné hodinky, přestože jich vlastní vícero? Je to člověk který sice v danou dobu vlastní jediné hodinky, ale pravidelně je točí? Když budeme přísní, tak nejspíš platí pouze první možnost, ale s přimhouřením oka se asi dají vzít i ty další, nevím.

A jak se stát opravdovým OWG? Zeptejte se fila ;) Za mě v tom hraje podstatnou roli budget, aby si člověk mohl na první dobrou koupit to, co opravdu chce. Druhou podstatnou věcí je vědět co opravdu chci. A třetí je nerochnit se tady na fóru. Aktivní chronomagor (aktivní ve smyslu denně x hodin na chronomagu) podle mě nemá šanci. Stejně tak člověk, který sice ví co by chtěl, ale nemá na to, nebo na to má, ale vlastně neví co chce. Moje rada je, zorientovat se v nabídce, ujasnit si priority, koupit to nej na co mám a zahodit heslo od fóra. Ale co já mám co radit, že :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych spíš řekl, že aktivně nosí pouze jedny a ty samé hodinky. 

Já třeba mám v krabičce hodinky po dědovi, po babičce a něco od táty, ale aktivně to nenosim, spíš je z nostalgie občas natáhnu a zase nechám dojít a uložim. A protože vlastně nevim co chci, tak jsem po docela dost kusech, které jsem otočil tam a zpět, skončil u jedněch, které jsem si vybral ke kulatinám a docela statečně je nosim už tři roky. Měl jsem na ruce i jiné, ale prostě unosim jen jedny, tak je zase vytáhnu a zbytek prodám 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, nickolas napsal:

 Aktivní chronomagor (aktivní ve smyslu denně x hodin na chronomagu) podle mě nemá šanci. Stejně tak člověk, který sice ví co by chtěl, ale nemá na to, nebo na to má, ale vlastně neví co chce. Moje rada je, zorientovat se v nabídce, ujasnit si priority, koupit to nej na co mám a zahodit heslo od fóra.

To je přesný 👍🙂 Přešaltování na jiného koníčka je také řešením, kterého nejsme schopni 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem trošku přešaltroval na kudličky...teď kupuju hodinky i kudličky. Takže ne vždy to funguje, no. Jinak, k tomu owg. Je to samozřejmě blbost, čím víc, tím líp. Dokud to peněženka unese. A když ne, tak vždycky můžeš prodat telku, nebo snubák, nebo tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...