Přejít na obsah

Sportovně-společenské hodinky kolem 10 000 Kč


Doporučené příspěvky

Přátelé, blíží se bratrovy narozeniny, a přestože to není chronomaniak a hodinky bere jako každodenní potřebu bez jakýchkoli větších nároků na značku nebo vybavení (hlavně že jdou) a aktuálně nosí Festiny za cca 2500,-, chtěli bychom mu pořídit něco trochu lepšího.

Zadání je zhruba takovéto:

1) sportovně-společenské, elegantní, ale ne přímo oblekovky

2) bez otočné lunety

3) velikost 40-42mm, větší ne

4) na tahu

5) tmavě modrý ciferník, kontrastní ručičky - dobrá čitelnost

6) datum, případně day/date

7) safír

8 ) nejlépe automaty, ale asi by nevadil i kvalitní quartz 

9) nejlépe aplikované indexy, bez číslic, nebo třeba jen na 12 a 6

Nebráním se i návrhům lehce odlišným od zadání (např. černý nebo tmavě šedý ciferník apod.), vypsal jsem to co vím, že se mu líbí a preferuje.

Značka nerozhoduje, microbrand není překážkou.

Pro představu dávám jeden obrázek. Předem díky všem za čas a inspiraci.

Certina DS-2 Quartz Precidrive C024.410.11.041.20

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 205
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nebal bych se jit do tech kvarcovych PRX.
1. Jsou super univerzalnejsi, odolnejsi a presnejsi. Pokud bratr neni chronomaniak, tak tohle pro nej budou dulezitejsi parametry nez mit automaticky strojek.

2. V Helveti ti daji za clenstvi tu slevu a jeste ti hodinky hezky darkove zabali. Budes mit radost z peknych hodinek pro bratra, podporis lokalni business a kdyby bylo neco potreba, tak mas reklamaci nebo servis v CR.

3. Tissot je pro nezasvecene kvalitni svycarska znacka a nahoni s nima paradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky hoši, taky se kloním ke quartzu, na běžné použití jsou praktičtější, zvlášť, když si je bude šetřit a nosit je jen příležitostně. Ale přeci jen ten automat je vyšší hodinařina a něco "trochu lepšího" než quartz. Samozřejmě vzhledem k ceně bych dosáhl sotva na nějaký NH35, Miyota 82xx, u microbrandu max. Sellitu SW 200.

No zkuste dávat ještě další, i zdánlivě nesmyslné návrhy, klidně i z EU, jestli nemá něco Orient, Spinnaker, Junghans... neprocházel jsem zdaleka vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud automat, tak bych se klidne poohlidl ve vodach Orientu.

Pokud bychom se drzeli baterek a chteli jeste neco jineho nez zminovane PRX, tak osobne si myslim, ze je lepsi se mrknout do Japonska k Citizenu. V cenove relaci do 10k nabizi nepreberne mnozstvi eco-drive modelu, v oceli i titanu, s mineralem i safirem. Mel jsem treba model BM7490-52E a byl to hezky kus hodinek ve decentne-sportovnim duchu.

image.png.6fb0fe537945b2bd9d9e27a5241757f7.png

https://www.watchshop.com/watches/mens-citizen-classic-three-hand-watch-bm7490-52e.pdp

 

Jeste si dovolim komentar k Tissot Gentleman. Na obrazku se mi strasne libily, ale kdyz jsem je prohlizel nazivo, tak jsem se nemohl zbavit dojmu, ze ty hodinky neodpovidaji cene...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tombasi - už se tady nějakou dobu pohybuješ. Já ti nevím, k automatu by měl člověk nějak dospět sám, nebo nějakým vývojem a společnou diskuzí. Skoro bych řekl, že někomu darovat automaty může být dost často kontraproduktivní. Ne každý dokáže naskočit na vlnu denní nepřesnosti v téhle cenové hladině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, sodekcz napsal:

Tombasi - už se tady nějakou dobu pohybuješ. Já ti nevím, k automatu by měl člověk nějak dospět sám, nebo nějakým vývojem a společnou diskuzí. Skoro bych řekl, že někomu darovat automaty může být dost často kontraproduktivní. Ne každý dokáže naskočit na vlnu denní nepřesnosti v téhle cenové hladině.

To já vím a brácha automaty měl, ale odporoučely se (Seiko před x lety) a další mu ukradli (Orient) a byl s nimi spokojený. Ty Orienty tehdy dostal ode mě k narozkám a dost ho to sebralo (ta krádež :) ). Dokonce si myslím, že to byl takový zlom a od té doby neměl dražší hodinky. Hodinky nosí denně a trvale, tedy k obleku i k lopatě, pořád jedny a ty samé. Jak jsem psal, aktuálně nosí Festiny v quartzu, takže by mu zůstaly jako ty pracovně všední. Má celkem vysokou pracovní pozici a občas jezdí na konference a semináře, kde i přednáší, u nás i v zahraničí, jenže sám by si dražší hodinky nekoupil. Tohle je taková příležitost, dát mu něco na památku i praktického.

Ten cenový limit 10k je orientační, ale 20 je už zase trochu moc, protože máme i jiné hodnotné dárky.

Já vlastně opravdu nevím, co by ocenil více. Má rád hezké, kvalitní, ale i praktické věci s trvalejší hodnotou, na druhou stranu, když vidím, jak dodrbané má ty Festiny po dvou letech... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, tombas napsal:

................

Já vlastně opravdu nevím, co by ocenil více. Má rád hezké, kvalitní, ale i praktické věci s trvalejší hodnotou, na druhou stranu, když vidím, jak dodrbané má ty Festiny po dvou letech... 

 

Přesně z tohoto důvodu radši dávám poukaz na XX YYY Kč a vyber si dle svého vkusu. Nemá to takový "wow efekt" ale eliminuje se tím riziko, že se člověk netrefí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Pepino777 napsal:

Přesně z tohoto důvodu radši dávám poukaz na XX YYY Kč a vyber si dle svého vkusu. Nemá to takový "wow efekt" ale eliminuje se tím riziko, že se člověk netrefí.

To by znamenalo, že si žádný dárek pro sebe nekoupí a vrazí to do děcek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...