Přejít na obsah

Sportovně-společenské hodinky kolem 10 000 Kč


Doporučené příspěvky

Certina je ryze hodinářská značka s tradicí, Victorinox je výrobce zavíráků.

Hamilton OK ale mimo budget, Orienty to samé.

Modrý cifr obecně vylučuje tu společenskost, tam buď bílý nebo černý, max. stříbrný.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 205
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Budget je do jisté míry flexibilní, ty Orienty se do něj vejdou, jinak bych je sem nedával.

S Victorinoxem máš asi pravdu, po pečlivém zvážení jsou odsunuty na bramborovou příčku.

Modrou barvu vybírám proto, že se bráchovi líbí. Černé hodinky má.

Pokud by to situace dovolila, upřednostnil bych automaty, byť to představuje vyšší cenu a složitější nákup.

Pro Tissot, Certinu jasně hovoří značka a pro někoho důležitý původ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient Star je kvalitou a zpracovanim uplne jinde nez klasicky Orient. Takze za me muzu rozhodne doporucit, mam tu znacku rad. Seriouswatches je seriozni obchod v NL, posilaji rychle. Cenove jsou trosku vys nez jsi schopny sehnat z Japonska, ale je to bez starosti. Pokud maji slevy nebo nekde lepsi cenu, tak je to v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, před chvíli jsem se vrátil z průzkumu a musím říct, že není všechno tak, jak to vypadá na obrázku. neměl jsem tedy možnost vidět vše přesně v tom provedení, jak jsem chtěl, ale nevadí.

Tissot PRX

+ krásný povedený design, integrovaný tah, na ruce vypadají lépe než na stole, super pohodlné, elegantní

- i přes papírové rozměry 40mm jsou opravdu maličké, v porovnání s ostatními nejmenší

Tissot PRX Quartz T137.410.11.041.00

Tissot Gentleman

+ nevím, jsou to pěkné klasické hodinky, dobré zpracování, ničím nevynikají

- příliš těžký a masivní tah, širší luneta opticky dost zmenšuje ciferník, celková vysoká hmotnost, ničím nevynikají

Tissot Gentleman Quartz T127.410.11.041.00

Certina DS-2

+ milé překvapení, krásně sladěný ciferník s indexy, tenká luneta a tím i větší ciferník, krásná modrá barva ciferníku

- tah, docela masivní, leštěné plochy hodně náchylné na poškrábání, velmi těžko zapínatelná motýlová spona, datumovka při nastavení nezaklapne do svého okýnka, ale plynule se posouvá, takže trefit přesnou polohu je problém. Možná při přeskočení o půlnoci zaklapne přesně na své místo, to bych musel ještě vyzkoušet.

Certina DS-2 Quartz Precidrive C024.410.11.041.20

Citizen Elegant Eco-Drive Super Titanium

velké překvapení, výborné provedení pouzdra, Super Titanium, Eco-Drive, lehoučké, safír, cena skoro poloviční než Certina

plechová překlápěcí spona působí super lacině, lesklá střední část tahu bude magnet na škrábance, ciferník působí přece jen trochu lacině, hlavně indexy, datum úplně nelícuje do okénka

Citizen Elegant Eco-Drive Super Titanium BM7470-84L

 

Shrnutí:

PRX vyřazeny kvůli velikosti. I když má brácha menší ruku, jsou ty PRX fakt malé. Ty současné Festiny mají 43mm. To mě fakt mrzí, jinak se mi líbily asi nejvíc.

Gentleman vyřazeny kvůli celkové průměrnosti, příliš masivnímu tahu a vysoké hmotnosti

Certina DS-2 a Citizen zůstávají v užším výběru, ale ani o jedněch nejsem na 100% přesvědčen.

IMG_20210830_162633.thumb.jpg.f6c01234231709dd0e298113f1a00cfb.jpg

IMG_20210830_162726.thumb.jpg.cd87db07d6bb304ccbcace49a54bf346.jpg

IMG_20210830_162612.thumb.jpg.4ba3edb6583859cf2a53a938aa404d00.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu přihodit tip ze své stáje, tak mrkni na tyhle citizeny: 

https://www.zilkahodinky.cz/citizen-aw1240-57l-eco-drive-super-titanium-x138129

Nosím je teď celé prázdniny a nemůžu vynachválit. Mají jedinou nevýhodu - integrovaný tah, jinak samé plus: titan, safír, eco drive, plastické indexy, jsou nízké, a moc se mi líbí ručky - už jsem to tady někde psal, jsou to takové s hóódně velkou nadsázkou "poor man's GS" 🙂

Kdybys je chtěl vidět naživo, není problém.

tady mé nesmělé fotky:

 

Fotor_161245915202897.jpg

Fotor_160476113286049.jpg

Fotor_161464020399988.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Tě, a jak jsou velký ty Festiny, který brácha nosí? 

Totiž mě napadá jedna věc, Tobě třeba Tissot PRX s velikostí 40 mm připadají poněkud malý, ale lidi, kteří nejsou chronomagoři, jsou zvyklí nosit klidně i menší hodinky. Tedy jak kdo. Čili pro Tebe jsou ty Tissoty malý, ale pro bráchu třeba ne, jemu by možná vyhovovaly. Což by se možná dalo odhadnout podle těch Festin. 

Upraveno uživatelem KatkaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...