Přejít na obsah

Sportovně-společenské hodinky kolem 10 000 Kč


Doporučené příspěvky

@dykmore ano koukal jsem na i na tyto tvé citizeny a platí o nich totéž, co o těch druhých - viz. hodnocení. Pro mě velké a milé překvapení. Navíc nemají tu lesklou střední část tahu. Půjdu se na ně ještě jednou podívat.

@KatkaB Festiny jsou 43mm a když je kupoval, tak se ošíval, že jsou moc velké, ale zvyknul si a teď se bojím, že by mu ty PRX přišly opravdu malé. Podle mého odhadu má brácha obvod zápěstí 17,5-18cm. Na mých 21,5cm vypadá skoro všechno pod 44mm malé :(. Velikostně se mi jeví ideální ty Certiny, ale ten tah mě odrazuje.

Nějaká Seika proběhly, ale tyhle myslím ne, podívám se na ně, dík za tip.

@dwg Možná na tom něco bude, zkusím ještě tu jejich nápovědu (hodinky-365) s velikostí podle zápěstí.

tohle jsou ty Festiny

Festina Classic Bracelet 20425/3 | Hodinky-365.cz

Festina Classic Bracelet 20425/3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 205
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A co ty gentlemany v titanu, který by řešil velkou váhu, jak už tady někdo navrhoval? Nebo jejich průměrnost je diskvalifikuje i tak? Podle mě to jsou s PRX nejhezčí hodinky z tohoto výběru, dárek co v sobě nese i emoce (tradiční swiss firma, v balení mají hezkou brožurku s povídáním o historii). Citizeny jsou taková neslaná-nemastná volba z rozumu. Nebo alespoň tak na mě působí, možná to teď od někoho schytám :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta velikost je stejně relativní. U hodinek s otočnou lunetou je pouzdro velké třeba 44mm, ale samotný ciferník má sotva 30mm, tady u PRX bude velikost ciferníku podobná, ale opticky jsou celé hodinky menší, bez té široké lunety.

Udělám ještě jedno kolo průzkumu bojem a asi to uzavřu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orient Star - opravdu jiné hodinky než Orient. Rozhodně stojí za zvážení. Můžu i zkusit získat přes ofiko zastoupení ;)

Citizen - no jéééje. Dej té značce šanci. 

Victorky - jak už jsem psal, podle mě jsou to povedené hodinky v dobrém dárkovém balení. Dodání je ve hvězdách, ale pokusím se udělat nemožné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Jiří Štencek napsal:

Orient Star - opravdu jiné hodinky než Orient. Rozhodně stojí za zvážení. Můžu i zkusit získat přes ofiko zastoupení ;)

Citizen - no jéééje. Dej té značce šanci. 

Victorky - jak už jsem psal, podle mě jsou to povedené hodinky v dobrém dárkovém balení. Dodání je ve hvězdách, ale pokusím se udělat nemožné. 

Jirko díky, viz. SZ :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen krátká informace o dalším vývoji.

S @Jiří Štencek z Helveti jsem včera zkonzultoval nějaké možnosti a varianty a nakonec to vypadá, že objednám Tissot PRX. Vzhledem k podmínkám, jaké mi Jirka nabídl, je to v podstatě bez rizika chybného rozhodnutí a tímto bych mu chtěl i veřejně poděkovat za super vstřícný přístup a ochotu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem nějaké zahraniční recenze a někteří by quartz verzi upřednostnili před automatem, nejen kvůli ceně, ale i původní vzor ze 70. let byl quartz. Škoda jen toho levného a nepříliš přesného strojku (lícování vteřinovky na indexy).

Kdyby to bylo pro mě osobně, jako že kvůli velikosti být nemůže, koupil bych automat a až by se za pár let pokazil ten plastový krok, nechal bych celý strojek vyměnit za 80.611 nebo 80.811 silicium.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...