Jump to content

Sportovně-společenské hodinky kolem 10 000 Kč

Recommended Posts

@dykmore ano koukal jsem na i na tyto tvé citizeny a platí o nich totéž, co o těch druhých - viz. hodnocení. Pro mě velké a milé překvapení. Navíc nemají tu lesklou střední část tahu. Půjdu se na ně ještě jednou podívat.

@KatkaB Festiny jsou 43mm a když je kupoval, tak se ošíval, že jsou moc velké, ale zvyknul si a teď se bojím, že by mu ty PRX přišly opravdu malé. Podle mého odhadu má brácha obvod zápěstí 17,5-18cm. Na mých 21,5cm vypadá skoro všechno pod 44mm malé :(. Velikostně se mi jeví ideální ty Certiny, ale ten tah mě odrazuje.

Nějaká Seika proběhly, ale tyhle myslím ne, podívám se na ně, dík za tip.

@dwg Možná na tom něco bude, zkusím ještě tu jejich nápovědu (hodinky-365) s velikostí podle zápěstí.

tohle jsou ty Festiny

Festina Classic Bracelet 20425/3 | Hodinky-365.cz

Festina Classic Bracelet 20425/3

• Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co ty gentlemany v titanu, který by řešil velkou váhu, jak už tady někdo navrhoval? Nebo jejich průměrnost je diskvalifikuje i tak? Podle mě to jsou s PRX nejhezčí hodinky z tohoto výběru, dárek co v sobě nese i emoce (tradiční swiss firma, v balení mají hezkou brožurku s povídáním o historii). Citizeny jsou taková neslaná-nemastná volba z rozumu. Nebo alespoň tak na mě působí, možná to teď od někoho schytám :D 

@exell Gentlemany na živo působí v poměru k velikosti dost masivně. V oceli je to podtrženo i vysokou hmotností, v titanu jsem je nezkoušel.

@krutor Sedí ti perfektně, díky za fotku. :cheers:

Vy mě snad opravdu ukecáte na ty PRX...

Na 18cm ruku bych se nebal, ze PRX budou male. On ten integrovanej tah a absenece lunety ty hodinky opticky zvetsuje. Samzorejme budou mensi nez 43mm Festiny, ale je to jen o zvyku.

Taky lobuju za ty PRX. Jsou to jediné hodinky z výběru, které mají nějaké charisma. A velikost bude absolutně v pohodě. 

Ona ta velikost je stejně relativní. U hodinek s otočnou lunetou je pouzdro velké třeba 44mm, ale samotný ciferník má sotva 30mm, tady u PRX bude velikost ciferníku podobná, ale opticky jsou celé hodinky menší, bez té široké lunety.

Udělám ještě jedno kolo průzkumu bojem a asi to uzavřu.

Orient Star - opravdu jiné hodinky než Orient. Rozhodně stojí za zvážení. Můžu i zkusit získat přes ofiko zastoupení ;)

Citizen - no jéééje. Dej té značce šanci. 

Victorky - jak už jsem psal, podle mě jsou to povedené hodinky v dobrém dárkovém balení. Dodání je ve hvězdách, ale pokusím se udělat nemožné. 

před 37 minutami, Jiří Štencek napsal:

Orient Star - opravdu jiné hodinky než Orient. Rozhodně stojí za zvážení. Můžu i zkusit získat přes ofiko zastoupení ;)

Citizen - no jéééje. Dej té značce šanci. 

Victorky - jak už jsem psal, podle mě jsou to povedené hodinky v dobrém dárkovém balení. Dodání je ve hvězdách, ale pokusím se udělat nemožné. 

Jirko díky, viz. SZ :) 

Jen krátká informace o dalším vývoji.

S @Jiří Štencek z Helveti jsem včera zkonzultoval nějaké možnosti a varianty a nakonec to vypadá, že objednám Tissot PRX. Vzhledem k podmínkám, jaké mi Jirka nabídl, je to v podstatě bez rizika chybného rozhodnutí a tímto bych mu chtěl i veřejně poděkovat za super vstřícný přístup a ochotu.

Jo, za mě vítěz, i v kvarc verzi. Od mládí pošilhávám po integrovaných tazích a tohle provedení je povedené,

pro heterosexuála výborná volba. (narozdíl od těch Festin teda ;o)

Pročetl jsem nějaké zahraniční recenze a někteří by quartz verzi upřednostnili před automatem, nejen kvůli ceně, ale i původní vzor ze 70. let byl quartz. Škoda jen toho levného a nepříliš přesného strojku (lícování vteřinovky na indexy).

Kdyby to bylo pro mě osobně, jako že kvůli velikosti být nemůže, koupil bych automat a až by se za pár let pokazil ten plastový krok, nechal bych celý strojek vyměnit za 80.611 nebo 80.811 silicium.

ja jsem si na nich teď na hodinku minimálně taky ujel :D ale mě právě přislo na videjích, že skáče právě přesně na indexy.

Já bych bral rozhodně taky baterky, taky se mi to k tomu retro vzhledu hodí. 

Asi už máš  rozhodnuto, ale ještě bych si přihřál polívčičku zkušeností s DS2 a šlapou perfektně, nositelnost a přehlednost jsou skvělé.

IMG_7107.jpg