Přejít na obsah

Sportovně-společenské hodinky kolem 10 000 Kč


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 205
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nečetl jsem celé vlákno, tak možná už máš vybráno, přesto ode mně tip na hodinky, co mi přišly před 14 dny, a zatím docela úspěšně konkurují Garminům, které poslední 2 roky nosím nejvíce.

https://www.seiyajapan.com/products/casio-oceanus-ocw-t200s-1ajf-made-in-japan

 

IMG_20210801_114605.jpg.c02f2563d0e7ed28f35d83f4eb9926e0.jpg

edit: fotka ani ruka nejsou moje, náhodně vybráno z netu

Upraveno uživatelem bohush
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bohush díky za tip, to vlákno prošlo celkem bouřlivým vývojem, tak jenom stručné shrnutí.

První cca polovina vlákna byl výběr hodinek pro bráchu k narozeninám, tam byly celkem jasně dané parametry a mj. jsem chtěl, aby byly z ČR distribuce, kvůli záruce a kvůli termínu, u kterého ze zahraniční nikdy nevíš. Někdy týden, někdy 2 měsíce.

Proběhl nějaký užší výběr, do kterého se Oceanus nedostaly kvůli nedostupnosti v ČR. Vítězem se staly Tissot PRX v quartzu s modrým ciferníkem, které nejlépe odpovídaly požadavkům.

Další etapou tohoto vlákna byl výběr hodinek pro mne, protože nemůžu jít na oslavu bez nových hodinek, to dá rozum! :D

A tady už to bylo celkem volné, taky dost divoké (např. Perrelet), ale tentokrát rozum (a cena) zvítězily nad chronobundusem. Konečný výběr viz výše a teď čekám na doručení. Pokud ale někdo bude v dohledné době hledat podobné hodinky, určitě tvůj tip ocení, Oceanusy jsou moc krásné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, před chvíli dorazil balíček, tak sem dám jen pár rychlých fotek, ale napřed musím říct, že za ty prachy jsou to fantastické hodinky! Fakt pecka!

Navíc mě na nich čekalo jedno překvapení, schválně, jestli uhodne o co jde. (zase tak těžké to není) :) 

Kdo ještě nemáte Citizeny, tak kupujte, v poměru cena/provedení/výbava fakt budete těžko hledat lepší.

IMG_20210915_160623.thumb.jpg.8f83f7c02123a22e6f353d15b7e1cacf.jpg

IMG_20210915_161942.thumb.jpg.223af23fafd7e3a5f1180434964ca041.jpg

IMG_20210915_162103.thumb.jpg.8e3ee73ff8baaaf63bac3c293e554577.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Pepino777 napsal:

Prekvapil integrovany tah?

Trefa, toho jsem si na fotkách nevšiml.

před 10 minutami, dykmore napsal:

Píšu to tady asi podesáté, ale jsou peckovní. Mám je na ruce :)

 

 

Fotor_163171656772557.jpg

Naprosto souhlasím, byť mám jiný ciferník, je to pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo kalhotky :) to mě nenapadlo! Jinak, není to tak, že kdo nemá citizen, nic neví. Já je koupil "z donucení", ležely v bazaru, nové. Řekl jsem si, že je zkusím, nic jsem od nich nečekal. No a překvapily úplně ve všem, tohle se prostě citizenu mimořádně povedlo. Lehoučký titan, safír, ecodrive - solidní základ. Pak plastické indexy, krásné ručky, supr vteřinovka. Tvar pouzdra je dokonalý, je tlusté tak akorát, brus pouzdra na bocích se vůbec nebojím srovnat se zaratsu. Nakonec jsem zkousnul i ten integovaný tah. Jsou to přesně hodinky typu nasaď a zapomeň, nic netlačí, nic nevadí, nic neruší. Nemám rád ty fráze, že působí jako mnohem dražší hodinky, ale myslím, že by stačilo dát hladký matný cifr s jednou texturou a s nějakou zajímavou barvou, pěkné logo, normální díry na řemen/tah, a klidně by za takový model mohli chtít 3x tolik. Jak to ostatně dělají i jiné značky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to jsou krásné automaty, ale nejsou přesně to, co jsem měl na mysli. Myslel jsem spíš, že by klidně mohlo vzniknout něco eco-drive, posazené cenově uprostřed mezi výše diskutované citizeny, a mezi Chronomastery, které útočí na GS...

 

https://www.gearpatrol.com/watches/a473885/watches-you-should-know-citizen-chronomaster/

 

 

Citizen-Chronomaster-Gear-Patrol-Ambiance.jpg

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronomaster paráda, ale trochu jiná cenová skupina, shewczovy automaty taky super, já bych Eco-drive, alespoň v té základní podobě E111 úplně nemusel (ale mám) a rozhodně bych bral raději automaty např. Miyota 90xx.

Na druhou stranu je to na otestování stylu perfektní hodinka za pár korun a už jsem začal pokukovat po stylově podobných Longines Conquest 

Longines Conquest

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Spongebob napsal:

Pokud jde o PRX, tak Tissot trefil hřebíček na hlavičku. Každou chvíli se chodím koukat na ty bráchovy a fakt nemají chybu. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...