Přejít na obsah

Doxa SUB 600T "Aubry" era


sashator

Doporučené příspěvky

Tak se Doxa pustila i do své méně známé části historie. Zatím teda jen limitka v titanu, 200ks. Za mě dobrej tah. Škoda jen, že zatím ukázala jen rendery. 

 

Edit- tak oprava, tady již fotky reálných hodinek

 

doxa-600t-le-hero-1badge.jpg?ixlib=rails

 

doxa-600t-le-2.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=

 

doxa-600t-le-1.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fm=

 

Zdroj: https://www.hodinkee.com/articles/the-doxa-sub-600t-pacific-limited-edition

 

 

DSC02047-scaled-e1630289687967.jpg

 

DSC01878-scaled-e1630289433678.jpg

 

DSC01923-scaled-e1630289530525.jpg

 

DSC02029-scaled-e1630289358232.jpg

 

Zdroj: https://timeandtidewatches.com/doxa-sub-600t-pacific-limited-edition-with-timetide/

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopíruju ze statutů:

Já nějak u řady SUB blbě nesu všechny počiny vybočující z klasickýho SUB designu. Líbí se mi na nich zatím jen dýnko...

  1. McStinger

    McStinger

    Mňa na nich zaujala zaujímavá "ochrana korunky" a celkom pekná guma, to je všetko.

  2. nickolas

    nickolas

    Mně se celé to pouzdro líbí, včetně dýnka. Nesedí mi cifr, hlavně indexy 3,6,9,12.

  3. McStinger

    McStinger

    Asi to bude tak. To puzdro aj s gumou sú fajn, pokazili to ciferníkom.

  4. martar

    martar

     Ono to pouzdro není špatné, jen mě rozčiluje v řadě SUB... být to hodinky od Icklera nebo mikrobrand, tak ho pochválím :)

  5. AdaMoss

    AdaMoss

    Hodinky se mi líbí, ale prostě ta strojovna....tam by slušelo něco lepšího

  6. villain83

    villain83

    Až si půjdeš za půl roku koupit Doxa SUB do Koscomu, bude tam stejnej kalibr.

  7. Exiztence

    Exiztence

    Je to Aubry era Sub pouzdro, každému se bude líbit něco jiného :)

  8. martar

    martar

    Jasně, všichni víme, že i v minulosti byly modely vybočující z DNA klasických SUB. Přijde mi ale, že se výrobce (resp výrobci) nakonec vždycky pokorně vrátili k základní SUB konstrukci a designu, protože je funkčně a asi i komerčně osvědčený. Nehledě k ikoničnosti. Proto mne tenhle počin překvapil. Spíš jsem po první annonci Pacific limitky očekával vymazlenější verzi klasiky. Ale přesně jak říkáš - proč ne, svý fandy si to najde

  9. Exiztence

    Exiztence

    Já to beru jako třeba Ingenieur řadu, měla hodně podob a každému se líbí nějaká iterace

  10. AndyAaron

    AndyAaron

    Mne se to teda dost libi. Mohli zachovat na ciferniku kriz, aby nepusobil takovy prazdy. Chvalim no date. Co se tyka strojku, tak ten se asi dal cekat, podle me tomu odpovida i cena. 1890 eur je v celku cajk. Jakakoliv jina strojovna by cenu hodinek radikalne zvedla. Je spousta lidi, kterym se klasicke SUB pouzdro nelibi, tady maji alternativu. Akorat jsem teda nepochopil, jestli to je titan nebo ne. Pokud jo, tak za me palec nahoru, ale prekvapuje me, ze se tim nechlubi ani na dynku ani na cifru. Ta modra Pacific Blue je fajn barva. Snad vystreli i nelimitovane verze.

  11. Exiztence
  12. VojtaB

    Mně se to líbí, kvituju, že neudělali 1:1 kopii Aubry Diving starů, nodate taky proč ne... Kdyby to nechali ve 200 kusech, tak je to za mě super přístup k oživování starejch modelů. Ale nedělám si iluze, že pokud se to rychle vyprodá, bude to jako u Seika normální model v xy barevnejch kombinacích..

  13. Kid_A

    Kid_A

    Skvelej pocin.

  14. sashator

    sashator

    Mně tohle přijde jako naprosto logickej krok- klasickou třístovkovou řadu už jsme vcelku vyčerpali, tak vykopeme něco dalšího. A zrovna Aubry pouzdro je snad to jediný, co od reinkarnace nepoužili. Stroj netřeba komentovat, zásoby ETY došly, tak co jinýho by tam mohli dát. Koneckonců jestli 2824 nebo Sellita je za mě ale úplně jedno

  15. sashator

    sashator

    A Exiztence to vystihl naprosto skvěle a přirovnání k Ingům je víc než vhodný- většina miluje Gentovky, ale nejen ty k nim patří

    PS- a je škoda, že se diskutuje tady, kde to stejně zapadne

  16. martar

    martar

    Mně se Exiztenceho myšlenka taky líbí, ale určitý rozdíl v tom přirovnání přece jen vnímám. U Ingů, Seamasterů apod. pŕišel ikonický design (pŕíp. funkce) později a proslavil zpětně celou řadu, včetně předchozích modelů. Zatímco např. u Rlx Sub nebo Doxa Sub "to" trefili hned napoprvé (nějaká drobná evoluce pochopitelně proběhla) a všechny pozdější experimenty v řadě, která je ikonická od počátku, působí (na mne) trochu rušivě. Jako kdyby pŕišli s úplně novým designovým pojetím u AP Royal Oak... :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si dovolim jeste jednu myslenku. Mne se libi, ze s tim Doxa prisla. Je to proste neco noveho a jineho v jejich rade. Za posledniho pul roku jsem mel strach, ze budou jen predekavat modely do karbonu, nebo konecne vyjdou s Army, jak slibovali pri te nesmyslne prestrelce se Synchronem. Tohle je pro me super prekvapko. Navic se mi libi ten titan. Lehke, pohodlne letni toolovky. Fakt jako jo. Palec hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Já nějak u řady SUB blbě nesu všechny počiny vybočující z klasickýho SUB designu. Líbí se mi na nich zatím jen dýnko...

Martine, mám to stejně. Za mě asi + že se snaží dělat i něco jinýho než reedice/varianty/nový náhledy na původní 300T, ale prostě se mi to nějak neštymuje... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hurá! :) Je to jen pocit, nikomu to nenutím samozřejmě. Mně taky vadilo to permanentní přešlapování na místě, kdy jedinej progres byl v rozšiřující se škále barev a sem tam jiné barvě nebo materiálu pouzder. Na to, že Doxa patřivala k lídrům v konstrukci potápěčských hodinek, je to trochu málo. Prostor jsem ale viděl spíš v oživení komplet řad T-graph (bi či tricompax), GMT a pohlednějšímu řešení řady s Power Reserve. Fajn by byl i hloubkoměr - když to můžou mít profi modely Blancpain, IWC, Fabre Leuba, Oris či Citizen... Trochu víc by si šlo pohrát s dýnkem a u top modelů třeba i se strojkem, jak tu zaznělo (i když u diverek je snadný a levný servis spíš plus).

Ale jako proč ne, je to limitka pro fajnšmekry...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, brownwld napsal:

Martine, mám to stejně. Za mě asi + že se snaží dělat i něco jinýho než reedice/varianty/nový náhledy na původní 300T, ale prostě se mi to nějak neštymuje... :D

 

před 21 minutami, martar napsal:

Hurá! :) Je to jen pocit, nikomu to nenutím samozřejmě. Mně taky vadilo to permanentní přešlapování na místě, kdy jedinej progres byl v rozšiřující se škále barev a sem tam jiné barvě nebo materiálu pouzder. Na to, že Doxa patřivala k lídrům v konstrukci potápěčských hodinek, je to trochu málo. Prostor jsem ale viděl spíš v oživení komplet řad T-graph (bi či tricompax), GMT a pohlednějšímu řešení řady s Power Reserve. Fajn by byl i hloubkoměr - když to můžou mít profi modely Blancpain, IWC, Fabre Leuba, Oris či Citizen... Trochu víc by si šlo pohrát s dýnkem a u top modelů třeba i se strojkem, jak tu zaznělo (i když u diverek je snadný a levný servis spíš plus).

Ale jako proč ne, je to limitka pro fajnšmekry...

Chlapci, to že klasický soudkovitý pouzdro je prostě evergreen a je to to nejlepší, co Doxa vypustila, přece nikdo nerozporuje. Je líbivý, dobře sedí, tak to prostě je. Ale na druhou stranu jsem rád, že taky udělali něco jinýho a ještě radši, že to teď reinkarnovali. Aspoň je ta řada pestřejší. Jasný, že moc dobře vědí, že tohle se nebude prodávat jak rohlíky. Koneckonců posledních dvacet let dělaj skoro furt to samý, trošku odklon byl materiálově u titanovejch osmistovek a strojově chronografů. Furt chceme od značek, aby udělali něco "novýho" a když to udělaj, tak se nám to stejně nelíbí

 

A ještě se vrátím k tomu proslavení řady- co si budem namlouvat, právě Genta respektive Bond tu řadu proslavili a zpětně už ty modely nikoho moc nezajímaj:default_wink:zajímalo by mě jaký má teď IWC prodeje i Ingů, ale asi nic zásadního to nebude. A Rolex bych tu moc nezmiňoval, ty neudělali nic novýho za posledních padesát let a asi to ani neplánujou:default_biggrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapec martar to má holt jako Hasňa na druhý stránce galerie Doxa Sub :D kde Hejdik vložil "Aubry" 600 Professional (sice quartz, ale cifr i pouzdro skoro stejné a profi diverky) a dostal sprdunk, že to nejsou SUB. 

 

Edit: vim ze to nebyly fakt Suby  zatimco mechanické "Aubry" Suby měly kříž i nápis SUB i na cifru... 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mě se to líbí. Mít to ještě tah, tak začnu šetřit. Jenom ta modrá je nějak moc agresivní, ale to přikládám spíše fotkám, kde předpokládám že byly upraveny. Bude to chtít vidět naživo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si kvůli vám prolezl fotky vintage Aubry era Sub a to pouzdro fakt neni marný. S klasickou světlou lunetou s dvojitou stupnicí jsou vyloženě fajn. Být to druhá řada diverek od Doxy s jiným označením, tak jim budu i fandit :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to pojem. Něco, pod čím ti okamžitě vytane před očima nějaký tvar, nějaké technické řešení, dvojitá stupnice na lunetě pro dekompresi. Když to srovnám s Omegou, tak jsem doteď vnímal řadu SUB jako "Planet Ocean" třeba. Asi to byla chyba - měl jsem to brát jako "Seamaster", který má pod-řady s různým designem. A už mlčím :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popraskany parky bych nesnes. Doufam, ze jsi je nejedl ;)

Mne se prave ta modra libi, je to neco jineho, nez meli dosud. Prirovnani k Pelagosum me taky napadlo a myslim, ze to sedi. Ale sto lidi sto chuti. Hodit na cifr kriz, namrskat nelimitky ve standardnich barvach o 200-300 Eur levnej a kupci se pohrnou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Tak už máme celou kolekci, toto ale trvalo. Za mě super počin a dobrej krok od Doxy- zůstala věrná svoji historii a současně přinesla něco novýho. Dokonce tu máme dvě verze lunety, novej kovotah, překlápěčka ke gumě. Už se na ně těšim naživo

Doxa-SUB-600T-Collection-2021-hands-on-1

 

Doxa-SUB-600T-ceramic.jpg

 

Doxa-SUB-600T-Collection-2021-hands-on-8

 

zdroj: https://monochrome-watches.com/doxa-sub-600t-collection-2021-hands-on-video-review-specs-price/

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...