Přejít na obsah

Automaty v zimě - howto


chief

Doporučené příspěvky

Prosím Vás,

chtěl bych se tu zeptat. Když už se za pár týdnů začne pomalu zase ochlazovat, ale spíše tedy můj dotaz směřuje až k mrazivým dnům v zimě.

 

 

1.

Jak je to s automaty v zimě, řešil někdo zamlžené sklíčko? Popř čemu se vyvarovat.

(Obecně to je rychlý přechod z extrémního mrazu do teplé místnosti).

 

2. V Koscomu obchodě jsem si všiml, že automaty před prodejem mají výšroubovanou korunku. Děláte to doma taky když hodinky nenosíte? A důvod?

 

Díky moc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se automaty zamlzuji, nebo obecně jakékoli hodinky, je to špatne těsnění nebo tam proste nekudy vniká vlhkost. To je na opravu. Normálně se to neděje. Mráz, nemraz. Horko nehorko.

Korunky jsou někdy vysroubovane, aby se nenamahalo těsnění - to se vzdy po case musí menit (někdy i celá korunka), aby hodinky zůstaly vodotesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]Frantik [/mention] OK díky za info!

1. U té kondenzace se mi to právě stalo u Casio Gshock Rangeman GW-9400 a pan opravář v ofiko servisu (Fast) mi říkal, že se to stává. Že hodinky jsou sice Water Proof, ale ne Condensation Proof.
Že to je jako efekt v zimě u skla doma, že se zamlží, když venku mrzne.


cfb9e6c194bce291fc99e8f4df321957.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak byl jsem svědkem toho, že se okno zamlžilo, holt když se vaří pere a lidi do toho ještě dýchají, tak se to stává. 

V hodinkách zase dýchá ten šotek, no ten, co tam hýbe těma ručkama (zdroj Sir Terence David John „Terry“ Pratchett, Úžasná zeměplocha v nepřekonatelném překladu pana Jana Kantůrka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za komentáře!
Jasné, čili kdyby se mi v zimě náhodou něco zamlžilo letím do servisu.

Ps.
Ještě si vzpomínám, on ten servisák tenkrát ještě říkal, že když zmizí mlha hned tak OK, ale když se to tam drží permanentně dýl, tak hned do servisu vysušit a přetěsnit.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2021 v 13:35, Datel napsal:

No tak byl jsem svědkem toho, že se okno zamlžilo, holt když se vaří pere a lidi do toho ještě dýchají, tak se to stává. 

V hodinkách zase dýchá ten šotek, no ten, co tam hýbe těma ručkama (zdroj Sir Terence David John „Terry“ Pratchett, Úžasná zeměplocha v nepřekonatelném překladu pana Jana Kantůrka)

😄  Pratchett Kantůrek  - 100 bodů 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netřeba zapomínat, že pokud jsou v zimě hodinky na ruce, tak přebírají část tepla ze zápěstí a pod rukávem svetru nebo bundy by jim nemělo nic hrozit. Koupání se pod ledem je trochu jiná disciplína a třeba do polária, kde je až -160°C tě s hodinkami vůbec nepustí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
Vydrž minutový povídání a pak v 17:50 je pokus s ledem.

Díky moc za video!
Přesně tohle myslím. OK čili v tom 17:50 jak říká, že je to normální, že se to může objevit a zas to zmizí = OK
A kdyby to nezmizelo = Not OK a do servisu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslím si, že pokud by člověk s hodinkami přes bundu například hodinu běhal po venku v mínus 10 stupních a pak přišel do vyhřátý místnosti, zamlžení pod sklem nebude důvod k panice. To zamlžení ale musí poměrně rychle zmizet a důležitý je, že musí zůstat jen u zamlžení - pokud by se z toho začala tvořit rosa a kapky vody, pak už bude jistě problém s těsněním hodinek. Za "normálních" okolností, kdy budou hodinky pod bundou by k zamlžení podle mě dojít nemělo.

Např. s levnýma Seiko 5 (WR 30m) jsem zkoušel jít z bazénu kde měla voda asi 22 stupňů do páry, kde bylo 40 - 45 stupňů a pak opačně a nic se nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky beriem v zime bezne na kupanie vonku (v maxime, alebo teda skor v minime je to voda okolo +1 stupen), nasledne trosku cvicenia vonku a proste rovno dnu. MM300, resp. to byvali Darth Tuna a so ziadnym problemom sa nestretol. Samozrejme, ze sa sklicko zamlzi zvonku pri teplotnom spade 25-30 stupnov, ale nie zvnutra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zastávám názor, že pokud se sklo zamlží zevnitř, něco není v pořádku. Pokud je v nich trvale taková vlhkost, že se to při nízkých teplotách kondenzuje, tak to asi strojku nepřidá, ani quartzovému. Nebo to třeba nějak natahuje přes těsnění korunky/tlačítek apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dykmore+1

Souhlas, jediné co se mi kdy mlžilo zevnitř byly kdysi nějaké casio edifice, v té době dva dny staré, ihned reklamace a bylo mi řečeno, že je to normální, že jsou hodinky ok. Tak jsem jim oznámil že nepřevezmu z reklamace hodinky se 100M odolností, které se zamlžují. Poslali je na posouzení výrobci a ten uznal výrobní vadu.

Podruhé se mi do stalo s digitálkami od casia a tam odešlo těsnění do věčných losišť.

 

Jinak vše co mám nosím v zimě, v sauně, v ledové vodě atp. a nic  se nemlží.. Takže se přikláním k názoru, že pokud se hodinky byť jen občas zamlží, něco není v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...