Přejít na obsah

Vrácení zboží koupené přes Chrono 24


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

dnes mi dorazily hodinky kupované přes Chrono 24 (Japonsko). Bohužel jsem zjistil, že mi velikost vůbec nevyhovuje a rád bych je vrátil. Ovšem zaplatil jsem DPH v poměrně vysoké výši a chtěl jsem se prosím zeptat zda-li nevíte jak toto funguje? Předpokládám, že s navrácením by neměl být problém, ale DPH jsem platil přes celní úřad. Nevíte prosím zda-li mám na vrácení vůbec nárok. Popřípadě jakým postupem?

 

Moc děkuji a přeji hezký večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě čeho si myslíš, že máš nárok na vracení, když ti nesedí velikost? Chrono24 není e-shop a Japonsko není EU, takže se obavám že ochranná lhůta jako je v EU tady neuplatníš.   Nárok na vracení budeš mít, pokud hodinky neodpovídají tomu co inzeroval prodejce. 
Zkus se domluvit s prodejcem, ale s JP to bude složité, pokud umí vůbec anglicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Kid_A napsal:

Souhlas s kolegou vyse. Slusne bych kontaktoval prodejce a zkusil domluvit vymenu. Nebo je zkus prodat tady na foru, mozna to bude rychlejsi a nebudes na tom tolik tratit.

Presne to ma napadlo ako prvé, ak ich kupoval cez  Chrono24 z druhej strany sveta , tak asi boli za výhodnú cenu a asi bude jednoduchšie ich tu predať ... ak to nie je nejaký extrém .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 9. 2021 v 21:38, Willie McBride napsal:

Presne to ma napadlo ako prvé, ak ich kupoval cez  Chrono24 z druhej strany sveta , tak asi boli za výhodnú cenu a asi bude jednoduchšie ich tu predať ... ak to nie je nejaký extrém .-)

No paradox byl, že zase tak výhodná cena to nebyla. Jen jsem je potřeboval celkem rychle a v ČR jsem je nemohl sehnat, jenže při tom dlouhým hledání jsem už moc neřešil velikost. Moje hloupost. První nákup=velká škola:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 9. 2021 v 21:33, Kid_A napsal:

Souhlas s kolegou vyse. Slusne bych kontaktoval prodejce a zkusil domluvit vymenu. Nebo je zkus prodat tady na foru, mozna to bude rychlejsi a nebudes na tom tolik tratit.

děkuji, zkouším s ním komunikovat. Uvidíme, když tak je zkusím prodat v ČR a nebo je budu brát jako investici:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 9. 2021 v 21:14, xbraj19 napsal:

Na základě čeho si myslíš, že máš nárok na vracení, když ti nesedí velikost? Chrono24 není e-shop a Japonsko není EU, takže se obavám že ochranná lhůta jako je v EU tady neuplatníš.   Nárok na vracení budeš mít, pokud hodinky neodpovídají tomu co inzeroval prodejce. 
Zkus se domluvit s prodejcem, ale s JP to bude složité, pokud umí vůbec anglicky.

děkuji, anglicky komunikuje. Uvidíme jestli najdeme řešení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, xbraj19 napsal:

Podle dvou L ve slově Rollex. Original je totiž Rolex 🤣🤣

V tom případě se Vám omlouvám, že jsem Vám tímto překlepem sebral tolik času, abyste musel reagovat...doufal jsem zde spíš v nějakou radu. Úroveň diskuze "novinky.cz" jsem nečekal...ten Váš "fejk" asi řešit nebudeme ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, AT26 napsal:

V tom případě se Vám omlouvám, že jsem Vám tímto překlepem sebral tolik času, abyste musel reagovat...doufal jsem zde spíš v nějakou radu. Úroveň diskuze "novinky.cz" jsem nečekal...ten Váš "fejk" asi řešit nebudeme ne?

Trochu nadhledu a smyslu pro humor by to chtělo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...