Přejít na obsah

Vrácení zboží koupené přes Chrono 24


Doporučené příspěvky

Ale pánové, mějte trochu soucit s člověkem, co vypláznul hromadu peněz za hodinky, které nemůže nosit a neví co s nimi. Vrácení je ve hvězdách, prodej by to sice řešil, ale nejspíš s citelnou ztrátou a ještě ne tady na fóru, ale někde přes Bazoš nebo Aukro.

Taky bych byl s nervama v kýblu. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 9. 2021 v 21:05, AT26 napsal:

Dobrý den,

dnes mi dorazily hodinky kupované přes Chrono 24 (Japonsko). Bohužel jsem zjistil, že mi velikost vůbec nevyhovuje a rád bych je vrátil. Ovšem zaplatil jsem DPH v poměrně vysoké výši a chtěl jsem se prosím zeptat zda-li nevíte jak toto funguje? Předpokládám, že s navrácením by neměl být problém, ale DPH jsem platil přes celní úřad. Nevíte prosím zda-li mám na vrácení vůbec nárok. Popřípadě jakým postupem?

 

Moc děkuji a přeji hezký večer.

Myslím si, že nejjednodušší bude, obrátit se s dotazem jak se bude chovat DPH při vrácení zboží na celní úřad anebo dopravce, přes kterého jsi platbu DPH a cla řešil.

Japonský prodejce měl cenu uvedenu bez DPH platnou pro klienty ze zemí mimo Japonska ? 

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 9. 2021 v 21:59, tombas napsal:

Ale pánové, mějte trochu soucit s člověkem, co vypláznul hromadu peněz za hodinky, které nemůže nosit a neví co s nimi. Vrácení je ve hvězdách, prodej by to sice řešil, ale nejspíš s citelnou ztrátou a ještě ne tady na fóru, ale někde přes Bazoš nebo Aukro.

Taky bych byl s nervama v kýblu. :crying_anim02:

Tak přesně, překlep, to je hned a srovnání s "novinkama" není tak úplně mimo ;o)

mne ovšem udivilo, že pán hodinky potřeboval rychle a nutně což potvrzuje to že přistoupil i na ne až tak výhodný obchod, a pak mu najednou absolutně přestaly vyhovovat velkostí. Tahá je přes půl světa, a najednou "Pepo, já se spletla". 
Teda, rozumím že se mi to na obrázku líbí a velikost začátečníka třeba hned nenapadne, ale já si to ověřil na Seiko za dva litry,  jakou velikost potřebuju. Ať je to aspoň výstrahou pro všechny a přeji úspěch při vracení nebo přeprodeji sloníka ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Datel napsal:

Tak přesně, překlep, to je hned a srovnání s "novinkama" není tak úplně mimo ;o)

mne ovšem udivilo, že pán hodinky potřeboval rychle a nutně což potvrzuje to že přistoupil i na ne až tak výhodný obchod, a pak mu najednou absolutně přestaly vyhovovat velkostí. Tahá je přes půl světa, a najednou "Pepo, já se spletla". 
Teda, rozumím že se mi to na obrázku líbí a velikost začátečníka třeba hned nenapadne, ale já si to ověřil na Seiko za dva litry,  jakou velikost potřebuju. Ať je to aspoň výstrahou pro všechny a přeji úspěch při vracení nebo přeprodeji sloníka ;o)

Mňa toto vlákno dosť zmiatlo, nakoľko som bol v tom (info som mal od tunajšieho predajcu) že pri OP či DJ v tejto farbe a veľkosti nie je problém s dodaním a dosť ma prekvapilo, že to niekto riešil cez pól sveta v rámci šetrenia času ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.heic se mi teda neotevrelo no... Pls rozvinul bys, jak jsi je v CR pokousel sehnat? OP 31 snad maji vsude, pripadne na ne bude naprosto minimalni cekacka nebo je objednaj a za chvili je mas tu.

A koupil jsi je nad retail nebo levneji?

Btw Rollex dobry, reakce divna, jak podrazdena holka (nebo kluk) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

.HEIC se mi nepodařilo otevřít, zkoušel jsem v Corel 2020. V čem se to dá prohlížet?

Vrácení k prodejci by mohla být možnost, ale zřejmě prodejce odečte cenu svého poštovného z vrácené částky, Vy budete platit znovu poštovné poštovné k prodejci.

Vrácení DPH a cla nevím, zda je to možné.

Vyzkoušel bych kontaktovat Rolex, zda by byla možná výměna, pokud máte doklady, že jsou nové s mezinárodní zárukou.

Upraveno uživatelem ondra_v
překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za info.

 

Hodinky jsou dnes přesně 5 měsíců, zkusil bych kontaktovat Rolex dříve, než uplyne 6 měsíců. Měli by mít slušnou zákaznickou Podporu. (Kdysi jsem něco řešil s Aristo a domluvili jsme se a přitom to bylo cenově o dost níže než Relox).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2021 v 17:24, ondra_v napsal:

Děkuji za info.

 

Hodinky jsou dnes přesně 5 měsíců, zkusil bych kontaktovat Rolex dříve, než uplyne 6 měsíců. Měli by mít slušnou zákaznickou Podporu. (Kdysi jsem něco řešil s Aristo a domluvili jsme se a přitom to bylo cenově o dost níže než Relox).

Jakože ti po 6 měsících vymění hodinky koupené v Japonsku v Česku za jinej model ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Exiztence napsal:

Jakože ti po 6 měsících vymění hodinky koupené v Japonsku v Česku za jinej model ? :D

za Daytony 😄 

 

IMHO je to vážně otázka na celníky, jak jednat v případě vrácení zboží do země původu, prodejce v JAP je snad přijme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarja co to je za nápad? Běž si koupit Mercedes z druhý ruky a pak napiš do MB jestli by ti ho nevyněnili za jinej.

Nejjednodušší řešení - prodat napřímo tady na fóru nebo je hodit k Bechyněmu/Pražské Hodinářství/Chronoshop do komise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...