Přejít na obsah

LONGINES SPIRIT DOSTÁVÁ ZELENOU


Doporučené příspěvky

Aneb jak mě tento příspěvek/článek na FB přivedl na moje nové hodinky. Ale pěkně popořadě.

Vždy jsem si chtěl koupit automatické švýcarské hodinky a chtěl jsem nákup spojit s tou správnou příležitostí (konkrétně narozením dítěte). No, a protože ta příležitost nastala loni (2020), tak ta chvíle byla tady. Jenže s narozením dítěte přišel lockdown, pak druhý, pak třetí, hodinky nebylo kde vyzkoušet a odhodlání a touha pomalu klesala. Dokud na mě nevyskočil na FB tento příspěvek:

https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/magazin/longines-spirit-dostava-zelenou/?fbclid=IwAR3XShYMtoErwr3Obxlewh1YJiK3VoUZZaT9u_sER4sQ1NOVaWkuSU94Wp8

Značka Longines mi byla vždy sympatická. Ne, že bych o ní předtím něco věděl, ale líbilo se mi, že sponzoruje některé sportovní události, líbí se mi lidé, kteří jim dělají ambasadory a přišlo mi, že to je taková dobrá značka jako vstupní brána ke švýcarským hodinkám (ani nejlevnější, ani nejdražší).

Začal jsem se tedy zajímat o hodinky značky Longines a nejvíc mě zaujal model Master Collection, který jsem si zajel vyzkoušet do brněnské prodejny.

watch-the-longines-master-collection-l2-128-4-78-3-800x2050.jpg.21e01552f99239a22ead3a254bf740c9.jpg

 

Hodinky se mi opravdu líbily a skvěle mi sedly, ale cenovka 60 000 korun byla ovšem mimo můj rozpočet. Protože jsem se pro ně nadchl, zvýšil jsem svůj původní BU a začal hodinky hledat na Chrono24. Jenže někde vzadu v hlavě mi pořád visel ten obrázek nových Spiritů. Taky jsem začal váhat, jestli LMC nejsou moc elegantní.  Abych to zkrátil, vždy jsem fandil lidem, co se nebojí barev (nejen u hodinek), a i já jsem najednou chtěl mít originální hodinky, takže jsem svůj zájem přesunul na model Spirit v zelené barvě. Po shlédnutí několika videí na YT (opakovaně!) jsem už byl zamilovaný a pustil jsem se do hledání na Chrono24. Vše klaplo a minulý týden jsem se úspěšně stal majitelem Longines Spirit Green Dial 40mm.  A tyto hodinky bych chtěl jednou přenechat svému synovi!

Tady jsou zatím dvě fotky, musím vymyslet, jak je pěkně nafotit. Snad se vám budou líbit.

20210907_181020.thumb.jpg.895c76d7fc23621422ead1355d2fec48.jpg20210910_082420.thumb.jpg.864926fe1b1aedbfd85aafd8d858e4d8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji, tohle jsou opravdu krásné hodinky. Longinesy ještě nemám a přitom je to značka, která se v letectví hodně proslavila, což je pro mne důležité. Hodně lidem se líbí verze bez data, čemuž z estetického hlediska rozumím, na druhou stranu já u hodinek na častější nošení datum preferuji. O Spiritech dost uvažuji - pokud s datumem, tak ve verzi 40 mm, kde není ukouslá trojka. Pokud bez data, asi bych preferoval 42 mm pouzdro, ale mám zatím nejasno i o barvě, popř. zda bych nechtěl titanové pouzdro. V každém případě je Spirit úžasná modelová řada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k nákupu! Hodinky jsou to parádní. Longines (konkrétně Lindbergh Atlantic Voyage) byly moje první švýcarské hodinky. Už je pravda nemám, ale byl jsem z nich nadšený a taky jsem o nich moc nevěděl. Víceméně jsem věděl jen to, že jsou jako časomíra v TV při sportovních přenosech, ale byly mi sympatický.

Ty hvězdičky bych oželel (ano, přečetl jsem si, proč tam jsou) ale jinak pouzdro, ciferník, velikost všechno skvělý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 9. 2021 v 10:59, Ivan Lelák napsal:

Gratuluji, tohle jsou opravdu krásné hodinky. Longinesy ještě nemám a přitom je to značka, která se v letectví hodně proslavila, což je pro mne důležité. Hodně lidem se líbí verze bez data, čemuž z estetického hlediska rozumím, na druhou stranu já u hodinek na častější nošení datum preferuji. O Spiritech dost uvažuji - pokud s datumem, tak ve verzi 40 mm, kde není ukouslá trojka. Pokud bez data, asi bych preferoval 42 mm pouzdro, ale mám zatím nejasno i o barvě, popř. zda bych nechtěl titanové pouzdro. V každém případě je Spirit úžasná modelová řada.

Děkuji za komentář. S datem jsem úplně ok, to je ukazatel, který na hodinkách oceňuji. 

Mě se ještě líbila kombinace s modrým ciferníkem. Držím pěsti s výběrem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 9. 2021 v 12:20, michalval napsal:

Gratuluju k nákupu! Hodinky jsou to parádní. Longines (konkrétně Lindbergh Atlantic Voyage) byly moje první švýcarské hodinky. Už je pravda nemám, ale byl jsem z nich nadšený a taky jsem o nich moc nevěděl. Víceméně jsem věděl jen to, že jsou jako časomíra v TV při sportovních přenosech, ale byly mi sympatický.

Ty hvězdičky bych oželel (ano, přečetl jsem si, proč tam jsou) ale jinak pouzdro, ciferník, velikost všechno skvělý.

Děkuji za komentář. Já jsem moc spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...