Přejít na obsah

Hodinky pre nenáročného :-D


Doporučené příspěvky

Ahojte spolupacienti,

ako tu stále niekto vyberá nejaké pekné hodinky, tak som si povedal. že aj ja by som sa potešil niečomu novému.  No nakoľko je moja diagnóza trošku iná, moje hodinky musia spĺňať pár drobných podmienok, nakoľko sa nájdu veci, cez ktoré sa neprenesiem. Zatiaľ favorit na najbližší prírastok sú IWC Portugieser, no radšej by som si ich nákup ešte odložil a teraz kúpil niečo lacnejšie. Len netuším, či niečo také nájdem, čo bude spĺňať spomínané podmienky.

 

1. sklíčko musí byť jemne klenuté, jeho kraje lícovať s púzdrom (nie tvar prevráteného popolníka, ktorý trčí z púzdra)

2. hodinová a minútová ručička musia mať rovnaký tvar, rozdielnu len veľkosť.

3. ak je dátumovka, musí byť vo farbe ciferníka, prípadne, ak zasahuje do indexu, alebo ho nahrádza, môže byť vo farbe toho indexu.

4. čísla na ciferníku musia byť orientované buď zvisle /viď hodinové indexy na spomínaných IWC/, alebo ich vrchnou časťou od stredu ciferníka /viď. minútové indexy na IWC, prípadne na subciferníkoch/, nie zmenená ich orientácia na 6 a 9 hodine. - asi najproblematickejší bod, ktorý vylučuje tak 75% existujúcich hodiniek

5. výrobca musí mať nejakú históriu (min. 100 rokov, ideálne o kus viac 😄 )

6. manufaktúrny kaliber

7. v prípade mesačných fáz (ktoré by potešili) mesiac má vyzerať ako mesiac, prípadne ako kruh no nie ako nejaký usmiaty magor 🙂

8. v prípade koženého, alebo gumeného remienka musí jeho farba korešpondovať s farbou lunety, prípadne ciferníka (ak nie je biely), prípadne s farbou indexov (nie čierny remienok a modrý ciferník, prípadne modrý remienok a luneta a čierny ciferník, ani žiadne Pepsi a pod 🙂 )

potom už len klasika pánsky rozmer 40-44mm a ... a okrem toho som viac menej nenáročný (ak som na niečo nezabudol).

2032708-67b7264f1d7830dd3624228aa59c7cbc.jpg

Napadá niekoho ničo?

Vopred ďakujem za každý nápad 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně by vadilo, že nemaj ani datumku. Chrono, proč ne, ale nevyužiju ho. Na datum koukám x krát denně. To jen takovej osobní postřeh. Jinak si myslím, že výběr zvládneš stejně sám nejlíp. Máš tam musí a nesmí dokola, tak se toho drž a něco Ti vyplave. Každopádně, jestli máš už prachy připravený na ty nej, nechoď dolů. Jestli ne, klidně si užívej rozumnejch hodinek za rozumnej peníz, kterejch se zbavíš s minimální ztrátou a pak jdi do těch vysněnejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Micey napsal:

Jestli trváš na inhouse chronu (a nechceš Japonce), nemyslím si, že pořídíš cokoli nějak moc levnějc než tyhle konkrétní IWC. Takže si je rovnou kup a ušetři:)
 Ikdyž to moc nechápu, z textu se zdá, že na chronografu netrváš..?

Na chronografe netrvám, no tieto IWC mi neprídu preplácané tými subciferníkmi. No obával som sa, že asi toto je jedna z tých lacnejších možností, ktorá spĺňa tie moje nenáročné podmienky.

před 3 hodinami, Karussell napsal:

Nedělej kompromisy a kup IWC, stejně po nich budeš pořád koukat a ty levnější by byly jen mezistupeň, na kterým budeš tratit peníze...

S tým počítam, že ich budem aj tak kupovať, som pre ne pevne rozhodnutý, no objednal som si teraz hodinky za pomerne dosť peňazí, ktoré ak niekedy prídu, nebude to tak skoro, no peniaze na ne musím mať stále odložené, ak by sa predajca ozval, nech to mám z čoho zaplatiť. Tak som si práve chcel spraviť chuť niečim nie tak moc náročným, no obávam sa, že o moc lacnejšie riešenie, ako IWC nie je 😞

před 8 minutami, Daemonultimate napsal:

Mně by vadilo, že nemaj ani datumku. Chrono, proč ne, ale nevyužiju ho. Na datum koukám x krát denně. To jen takovej osobní postřeh. Jinak si myslím, že výběr zvládneš stejně sám nejlíp. Máš tam musí a nesmí dokola, tak se toho drž a něco Ti vyplave. Každopádně, jestli máš už prachy připravený na ty nej, nechoď dolů. Jestli ne, klidně si užívej rozumnejch hodinek za rozumnej peníz, kterejch se zbavíš s minimální ztrátou a pak jdi do těch vysněnejch.

Dátum pri hodinkách nesledujem (často ani čas 😄), hodinky nosím skôr pre radosť, nie pre účelnosť.

Minule som tu riešil jedny hodinky, trošku som sa bál, že nemajú sekundovku a nakoniec ani tá mi nechýba, možno naopak, sú ešte decentnejšie bez nej. Hodinky neplánujem predávať, v hodinkovnici mám veľa miesta, tak chcem skôr niečo na jej spestrenie, no ako som písal vyššie, musel som dať nejaké peniaze bokom, keby sa na mňa šťastie usmialo pri objednaných hodinkách a teda musím šetriť odznova a rád by som našiel niečo na spravenie si radosti čím skôr - no nakoľko mi toto vŕta v hlave pomerne dlho a aj tunajší skúsenejší spolupacienti moc lacnejších možností ako dané IWC nemajú, obávam sa, že hľadám niečo, čo neexistuje.

před 3 hodinami, OLine napsal:

Měl jsem podobné nároky na orientaci atd. Vyšly mi od IWC 3717 a od Tagů Monza CR2110 bez nápisu Monza. Oboje s ústupky no...

Pozerám už dlhšie a obávam sa, že asi moc možností nie je, no predsa sú tu omnoho skúsenejší chronopacienti, tak som dúfal, že niekoho niečo napadne.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Daemonultimate napsal:

Bez vteřinovky? To bych hodinkově umřel. Držím palce s výběrem ;)

Toho som sa bál aj ja a ešte majú aj nepriehľadné dno, takže som sa bál, či nebudú pôsobiť, že ani nefungujú ... a nakoniec max. spokojnosť 🙂

Ďakujem, sám som zvedavý, ako to dopadne 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Chronopetr napsal:

Co Oris, umí udělat krásnou hodinku s vlastním kalibrem...

Ďakujem za pripomenutie Orisiek, úplne som na ne zabudol. Aquis 400 som pozeral keď vyšli a myslím, že boli len modré s čiernou dátumovkou. Ako teraz pozerám, už sa robia aj čierne, takže ani dátumovka tam nebude rušivá 🙂. Staršie Aquisy patrili medzi hodinky na ktoré som kedysi s obdivom pozeral len cez výklad obchodov a patrili u mňa do podobnej kategórie, ako Tag Carrera - hodinky, ktoré sa mi strašne páčia a na ktoré asi nikdy nebudem mať 😄  Možno je na čase ich vyskúšať 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Willie McBride napsal:

Staršie Aquisy patrili medzi hodinky na ktoré som kedysi s obdivom pozeral len cez výklad obchodov a patrili u mňa do podobnej kategórie, ako Tag Carrera - hodinky, ktoré sa mi strašne páčia a na ktoré asi nikdy nebudem mať 😄  Možno je na čase ich vyskúšať 🙂

taky jsem to tak měl a nedávno jsem si mohl zdárně odfajfkovat 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Spongebob napsal:

taky jsem to tak měl a nedávno jsem si mohl zdárně odfajfkovat 😉

Tak to gratulujem, nič nepoteší viac, ako odfajknutie nejakého cieľa s tým, že teraz môžem ísť na ďalšie 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked uz ste pri tych Oriskach - mam Aquis cal 400 a musim priznat, ze tieto hodinky uplne prekonali moje ocakavania a uz 4 mesiace nenosim takmer nic ine (len obcas "prevetram" Omegy). 

A je tu model, krory ma velmi zaujal. svrbi ma kreditka, aby som ich kupil a velmi sa priblizuju poziadavkam tejto temy - BIG CROWN PROPILOT WORLDTIMER. Kaliber sice nie je totalne in-house (zakladom je ETA 2836-2), ale je modifikovany a vyladeny Orisom a podobnu upravu som nikde nevidel. Hodinky ukazuju dva casy, pricom cestovatelsky cas (hodinova rucicka) sa nastavuje pootocenim lunety...

a.jpg

 

Upraveno uživatelem Jaem
pridane video
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Jaem napsal:

Ked uz ste pri tych Oriskach ...

Orisky vyzerajú fajn, určite ich pôjdem pozrieť ...

před 9 hodinami, Chronopetr napsal:

Vielleicht etwas von Junghans oder...? 😉

Pri Junghansoch tie ich vypuklé sklíčka proste nedávam 😄

před 1 hodinou, dizi napsal:

CA7040-85L, v princípe spĺňajú skoro všetko:)

Je toho dosť, čo nespĺňajú, no hlavne tie pootáčané minutové indexy a farbu dátumovky by som nedal na žiadnych hodinkách 😄

111531709_obrzok.png.34f0ec7710a176fc171ef8532e7d5a93.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...