Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

Nádhera!

 

Hmm, 6200 gramů... plus sakra festovní tripod, kterej taky nebude lehkej. Ajaj, na to už jsem starej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je dobrý vzít pořádnej stativ sednou na židli a vychutnávat ten obraz i na noční obloze super. Jsou i levnější kousky a taky dobrý.

http://www.supra-dalekohledy.cz/binokular-helios-20-40x100-quantum-5-lomeny-45-3-18605.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kowa Hoghlander Prominar je super super - ale ta cena teda taky. To musí být pokoukáníčko.

To o tom Heliosu už bych trochu pochyboval - je to klasická čína a navíc s nestandardními okuláry. O něčem podobném jsem uvažoval, ale nakonec jsem to po pročtení recenzí opustil. Ty s ním máš dobré zkušenosti?

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si pořídil na takové to domácí koukání -zahrada a okolí  Hertel & Reuss Optik Kassel 8 x 40 (úžasně lehoučká obzorka co není na krku ani cítit)

a k vodě, do lesa, na letadla, na hory  a  na holky   ;)   Carl Zeiss Jena Jenoptem 10x50. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vortex Solo  8x25 ,uz je doma a je super, som spokojny, chcel som nieco male a lahke s max 8x zvadcenim,  z 10x sa mi uz trasu ruky, puzdro nieje idealne ,ale davam monokular do vrecka na okuliare a cele to davam potom do toho puzdra.

video: 

 

Musím říct, že jsem nakonec také "dozrál" do monokulárního dalekohledu.

Všechno bylo fajn s tím, že vždy bylo nějaké ale... Binokulární dalekohled 10x50 se zdá být nejlepší. Světelnost, zvětšení. Žádné klepání ruky bez opory. Jen ta váha. Nakonec jsem narazil na monokulár nejmenované značky se zoomem 10-30x a je to co chci. minimální váha, velikost. Bohužel se už nevyrábí:-(

 

Dnes už jsou spíš 8x42 a 10x42. Jen nemohu dělat reklamu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že jsem nakonec také "dozrál" do monokulárního dalekohledu.

Všechno bylo fajn s tím, že vždy bylo nějaké ale... Binokulární dalekohled 10x50 se zdá být nejlepší. Světelnost, zvětšení. Žádné klepání ruky bez opory. Jen ta váha. Nakonec jsem narazil na monokulár nejmenované značky se zoomem 10-30x a je to co chci. minimální váha, velikost. Bohužel se už nevyrábí:-(

 

Dnes už jsou spíš 8x42 a 10x42. Jen nemohu dělat reklamu:-)

Proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč?

 

Je to tenký led, dnes už je vše reklama, i když se chceš podělit o své zkušenosti a někde pracuješ:-)

 

Jak jsem psal, "dozrál " jsem na Levenhuk Wise 10-30x25, který se už nevyrábí. Pochopitelně časem najdeš drobné neduhy, na které si dáš příště pozor. V tomto případě je zbytečný tak velký zoom, který nevyužiješ a nebo prostě v ruce neudržíš. Pak i 25mm velká pupila není nic moc na světelnost. To vše je však vykoupeno velikostí a váhou 150g. Je to jako větší zapalovač. Nerad nosím velké věci.

 

Tak jsem začal pokukovat a testovat novější řadu Levenhuk Wise, ale to zase narážím na nepřítomnost zoomu, větší váhu a rozměry. Získávám však výrazněji lepší obraz:-)

Pochopitelně jsou další možnosti s vyšší cenou, ale u nás dalekohled použivají hojně i děti a tak zatím nechci investovat větší peníze...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po roku...

Arthur N.: Zkušenosti s tímto nemám, leč zkušenosti s různými dalekohledy na turistiku ano a tento vzhledem ke svým parametrům, především rozměrům a hmotnosti (850g ?) moc příjemný na turistiku nebude, ani na nošení, ani na udržení v ruce. Na turistiku bych doporučil něco řekněme kompaktnějšího - menšího, DCF, 8x32, 8x42, max 10x42 (více už na udržení v ruce, zejména pro děti, není moc vhodné). Ten, co uvádíš, je asi spíše na lov / pro myslivce. Zdali se pak vyplatí koupit s ohledem na cenu, za kterou ho můžeš mít, pak posoudit nedokážu, nejsem lovec ani myslivec.

 

Edit: Máme na turistiku s klukama tento, za ty peníze je slušnej a nemusim se bát, že mi něco udělají nebo někde necháme (taky už se stalo) drahý dalekohled:

https://www.dalekohledy-fomei.cz/dalekohledy-beater/dalekohled-fomei-8x32-dcf-hunter-ii-beater-fmc/

Až na světelnost (samozřejmě) má podobné parametry, jako ten o kterém píšeš, ale rozměry a hmotnost jsou jinde.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já Fomei mám a je dobrý. Optika i provedení bezchybné. Je je těžší na tahání v batohu společně s dalším milionem věcí pro rodinu a hlavně děti.

Proto ho mám taky tady v inzerci na prodej.

V jake inzerci ho prosim mas? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arthur N. - Tak Fomei 7x50 je dobrý tak akorát pro mladé nenáročné lovce a myslivce v horších světelných podmínkách.
Pro rodinu rozhodně nedoporučuji. Záleží však na nákupní ceně. Nicméně Fomei je Čína, stejně jako Bresser, Levenhuk, Celestron, Carson. Prodejní cena nového dalekohledu do 2.000,-Kč nemá smysl.
Takže pro lidi co nejsou nároční a nebo nemají dostatek financí.


Předpokládám, že tento Fomei bude mít Porro hranolovou soustavu. Takže Ti bude vadit váha, rozměry a ve finále i malé zvětšení, jeho přednost, světelnost, nevyužiješ. 

 

Pro rodinu bych se poohlédl po dalekohledu 8x42 a nebo kvalitnější 8x30, pokud budeš preferovat váhu a rozměry na úkor kvality obrazu. Další věc je, jak moc budeš chtít voděodolnost a vodotěsnost. 

Vše je však o korunkách, které za to jsi ochoten dát.

 

Já bych osobně šel do kompromisu toho všeho: Nikon PROSTAFF 7S 8x30 - http://www.mikroshop.cz/cz/nikon-prostaff-7s-8x30-dalekohled

Kvalitní sklo co dožene světelnost 30mm pupily, široké zorné pole, 8x zvětšení udrží i děti, voděodolný a vvydrží i pád do řeky:-)
rozměry 119x123mm díky střechovému hranolu a hmotnost 415g. 

Potom zážitek na obraz: Nikon PROSTAFF 3S 8x42http://www.mikroshop.cz/cz/nikon-prostaff-3s-8x42-dalekohled
Velice parádní obraz za rozumné peníze, nicméně už ty rozměry a váha jdou nahoru.

 

Nicméně má to svoji cenu.
Jestli hledáš něco levnějšího, je to o dalších kompromisech. 
Pokud by jsi chtěl poradit s výběrem, dalekohledu, písni SZ, nemám problém poradit, nechci, aby to tu zase někdo napadl jako reklamu  :furious:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz muzu mit novy Fomei za 1700 a normal stoji 3700, tak do nej pujdu. Na turistiku ho unesu nebo necham v aute:) Jezdim na detske tabory a docela dost chodime po rozhlednach, do lesa, nocni bojovky atd. Urcite se v noseni vystridame takze vahu pres 800g neresim. Jen jsem chtel vedet,zda to neni ouplne OUT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší dalekohled je ten, kterej leží doma, protože je velkej a těžkej, otázkou pak je, jestli byl opravdu levnej. A těch 800+ g musíš (dítě) taky držet v ruce, když nedřepíš někde na posedu. Já už bych klasickej porro 12x40 ani 7x50 na výlety tahat nechtěl. Ale za tu cenu ho třeba užiješ jinak.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám léta Bushnell Legacy 10x50 a je to velmi dobrý dalekohled poměr - cena. Na cestování ideální, poslední velikost která se v ruce neklepe, také vodotěsný, dobrá optika. Doporučuji :-)

 

http://www.highlife.cz/bushnell-legacy-10x50-v3549

post-364-0-69743900-1482508813.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arthur N. - komu není rady, tomu není pomoci  :frusty: 
Hlavně, že mám dobrou cenu ... co na tom, že to vlastně není pro moje účely vhodný :clap:  

Bez urážky, nemyslím to špatně...

geometr má pravdu a naprosto s tím souhlasím.
Šířka 191mm, délka 168mm a hmotnost 850g je opravdu omezující a ve finále bude zůstávat v autě. Navíc počítej se špatným těžištěm (porro hranol), které budou děti řešit při pozorování. Možná to bude fajn na statické místo při noční bojovce, kvůli světelnosti, ale to je celé.

 

Než to koupíš, zajdi si někam vyzkoušet třeba ten Nikon a nebo nějakou značku v podobné cenové okolo 2.000,-Kč. Je toho na trhu mraky. Koukni na 8x42 se střecháčem  (dvě trubky vedle sebe).
Koukni přes to, zapřemýšlej jak se Ti to drží v ruce a jak se to bude držet dětem. Pak si to dej na krk a do batohu ... Sám zjistíš, jaký je to rozdíl.
 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Potrebuji doporucit, s dalekohledem nemam moc velke zkusenosti, a verim, ze se zde najde nekdo, kdo mi poradi/doporuci...

 

Shanim dalekohled na turistiku a pokoukani v prirode, na vyhlidkach atp. Zadne narocne pozorovani. Ale hledam primerenou kvalitu za cenu okolo 6.-7. tisic.

 

Parametrove 8x42(32), vaha max 700g, skladnost, odolnost. Preferuji vyrobu CR, Nemecko, Japonsko, (USA).

 

Jako kandidati se jevi:

- Pentax SD 8X42 WP, ale neni o nem moc recenzovano...

- Meopta MeoSport 8x25, ale moc maly, vyssi modely od meopty jsou uz cenove jinde :(

- Steiner Observer

- neco od Nikonu - zde bych potreboval poradit

- pripadne jina doporuceni.

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potrebuji doporucit, s dalekohledem nemam moc velke zkusenosti, a verim, ze se zde najde nekdo, kdo mi poradi/doporuci...

 

Shanim dalekohled na turistiku a pokoukani v prirode, na vyhlidkach atp. Zadne narocne pozorovani. Ale hledam primerenou kvalitu za cenu okolo 6.-7. tisic.

 

Parametrove 8x42(32), vaha max 700g, skladnost, odolnost. Preferuji vyrobu CR, Nemecko, Japonsko, (USA).

 

Jako kandidati se jevi:

- Pentax SD 8X42 WP, ale neni o nem moc recenzovano...

- Meopta MeoSport 8x25, ale moc maly, vyssi modely od meopty jsou uz cenove jinde :(

- Steiner Observer

- neco od Nikonu - zde bych potreboval poradit

- pripadne jina doporuceni.

 

Dekuji

S Monarchem 5 od Nikonu, chybu neuděláš, patří mezi nejprodávanější dalekohledy na světě, já mám vyšší sedmičkovou řadu a nemůžu si jej vynachválit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...