Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

V 6. 11. 2021 v 18:00, Radek Cigi napsal:

To je jasný, i když jsem lajk, tak do konce listopadu sem o té - Meopta Optik 10x42 HD něco napíšu 😉.

Včera jsme s kamarádem vzali poslední dva 10x42, ale 8x42 stále nějaké mají, kdyby někdo chtěl??

Dalekohledy Meopta Optika HD (puskohledy.cz) 

Moje první (laické) dojmy z dalekohledu Meopta Optika HD 10x42: Velmi kvalitní zpracování - vše lícuje, pohyby očnic a šroubu zaostřování jsou přesné a tuhé. Vše působí velmi robustním dojmem - pogumování není na omak nijak extra měkké, ale je příjemné na dotek, nesmýká se a úchop je přirozený a jistý. Co se týče optiky, tak to je nádhera - viditelnost za šera je až neuvěřitelně jasná. Barvy jsou jinak jasné, přirozené, vše krásně, čistě a detailně viditelné - a to i na velké dálky, když se zaostří. 

Takže já jsem spokojený, ale nemohu porovnávat s přímou konkurencí (Vortex, Nikon, apod.) Toto berte jako laické nadšení z toho, že nákup se povedl a jsem s produktem velmi spokojen i v praxi 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 34 minutami, Radek Cigi napsal:

Moje první (laické) dojmy z dalekohledu Meopta Optika HD 10x42: Velmi kvalitní zpracování - vše lícuje, pohyby očnic a šroubu zaostřování jsou přesné a tuhé. Vše působí velmi robustním dojmem - pogumování není na omak nijak extra měkké, ale je příjemné na dotek, nesmýká se a úchop je přirozený a jistý. Co se týče optiky, tak to je nádhera - viditelnost za šera je až neuvěřitelně jasná. Barvy jsou jinak jasné, přirozené, vše krásně, čistě a detailně viditelné - a to i na velké dálky, když se zaostří. 

Takže já jsem spokojený, ale nemohu porovnávat s přímou konkurencí (Vortex, Nikon, apod.) Toto berte jako laické nadšení z toho, že nákup se povedl a jsem s produktem velmi spokojen i v praxi 😁

Proč nám to děláš? Tady na tom fóru prostě člověk žádný prachy ušetřit nemůže 😅 Jinak vypadá opravdu velmi dobře, díky za minirecenzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč nám to děláš? Tady na tom fóru prostě člověk žádný prachy ušetřit nemůže  Jinak vypadá opravdu velmi dobře, díky za minirecenzi.
Kola ekonomiky se proste musi tocit, to je marny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, JanKuc napsal:

Kua, ja sem si tu meoptu ted objednal, na co mne tu bude? Stejne s tim budu cumet jen na mesic. Ale ne, uziju ho, diky za tip. Oproti levnemu breseru to bude nebe a dudy

Určitě budeš spokojený 😉.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já misim že jo, páč oproti tomu co mám teď to asi bude raketa. Jo a není to bresser, ale seben, což je hrozný krám se zoomem a naprosto otřesnou světlostí. Prostě parodie na binokulár. Nicméně za ty prachy a když je fakt přes den hodně světla, ten zoom 30x je pozeratelný, ale horší to udržet v ruce, stativ nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Chtěl bych požádat zkušenější o radu. Uvažoval jsem, že bych na výlety s dětmi přibral dalekohled. Prohrabal jsem doma krabice a našel dva své staré dalekohledy, Zenica 8-24x40 a Dekarem 10x50. Zenica je v dobrém stavu, koženka už něco pamatuje, všechny otočné prvky jdou jako po másle, obraz perfektní. Dekarem je v super stavu, obraz perfektní. O dalekohledech toho moc nevím, takže bych rád zjistil, jestli má smysl tahat v batohu monokulár, což děti moc neocení, nebo cca 5kg kovu a skla v podobě Dekaremu. Jinými slovy, jestli mi tu někdo napíše buď že třeba jeden z nich je super i ve srovnání s dnešními výrobky, nebo že dnešní dalekohledy umí to samé při čtvrtinové ceně/váze/velikosti. Já nemám žádné srovnání.. díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Zeiss je Zeiss, ale zrovna 10x50 z tý doby bych na výlety nosit nechtěl. Moderní dalekohled roof konstrukce v ceně mezi cca 3500 a 7000 Kč, 8x30 až 10x40 bude lepší volba na výlety, hlavně lehčí a menší (což je dost podstatné) a taky odolnější (především co se vlhkosti týká). A takhle těžký dalekohled, jako je ten 10x50, děti, obzvlášť menší, v ruce špatně udrží, musel bys jim podpírat lokty. A nejhorší dalekohled je pak ten, který zůstává v autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som dal na prvý dojem pri lustrovani informácií o ďalekohľadoch do prírody a na turistiku. Vyhral Nikon monarch M7 8x30. Len som ho ešte nevyskúšal v teréne . Ale už sa na to teším...29f6864c3a99e7991e93c10d4c443fb3.jpg

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Kolegovia, dovolím si prispieť do diskusie. Doteraz som občas používal ďalekohľady konštrukcie PORRO, išlo o nejake "tržnicové" exempláre, dosť veľkej konštrukcie, s veľmi mizerným zobrazením, tak som ich využíval maximálne dva krát do roka, aj to len na dvore. Chcel som niečo lepšie, tak som ako úplný laik začal niečo o ďalekohľadoch študovať. Tu som sa prvý krát stretol s výrobcom Meopta. Nebolo to ľahké rozhodovanie, keďže nie je možné nikde vyskúšať. Do finále sa dostali modely od Nikonu, Vortexu, Minoxu a Kowy, ale najviac ma lákala Meopta. Rozpočet som musel niekoľko násobne navýšiť, teda som aj rád, že nie je kde porovnať s ešte cenovo vyššími modelmi 😀 Objednal som Meoptu model Optika HD 10x42, keďže nakoniec bola nedostupná, tak som zobral 8x42. Ďalekohľad pôsobí veľmi kvalitne, konštrukcia je pevná a presná, príjemná na dotyk. Zobrazenie je oproti tomu do čoho som sa pozeral doteraz ako z inej dimenzie. Všetko je veľmi ostré, detailné, farebne prirodzené. No proste to treba vidieť na vlastné oči, pozerať je zážitok. A svetelnosť je skvelá, nezachytil som, že by ma limitovala pri pozorovaní napr. za tmy, mám pocit, že pozorované objekty sú o niečo viditeľnejšie, jasnejšie. Priblíženie 8x mi osobne príde akurát, 10x by už bolo náročnejšie udržať (ale už špekulujem do komba 😁) Som rád, že som sa nechal zlákať, a každému kto váha odporúčam radšej priplatiť 🙂
Nedostatky neviem posúdiť, keďže nemám s čím porovnať, ale osobne som nenašiel nič, čo by mi prekážalo. 

20211221_121537.thumb.jpg.6a6142c4e990c9bc24874a5040c800d7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delší době požádám o radu. Rád bych na denní nošení, resp. do auta, na motorku, na výlety a dovolené nějaký skladný dalekohled. Mám 25 let starý velký dalekohled s možností zoomu, na domácí pozorování srnek, lišek nebo letadel dobrý,  ale chtěl bych něco opravdu skladného, ne ani tak na kochání krajinou, ale když mne v dáli něco zaujme tak abych si to uměl prohlédnout - je to zvíře nebo kámen, na vrcholu kopce je chata nebo kaplička, ta cesta co vede v dáli na kopec je opravdu cesta nebo jen nějaká přírodní nebo umělá hrana? Vychází mi z toho monokulár, kvalitní, s dostatečnou světelností, případně zoomem, nicméně musí být tak malý, že ho budu nosit na opasku nebo v tašce přes rameno a chápu tedy, že to bude asi trochu kompromis.  Díky za doporučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pridam se stejnym dotazem, zda nekdo ma zkusenosti s "lepsim" mono.
Mam pozrovaci 20x az 60x velky dalekohled a rusky binokular. Nicmene na vylety bych asi uzivil neco skladnejsiho, lehciho a lepe kresliciho.
Nasel jsem Bushnell legend ultra hd 10x42, jen nevim zda ty penize za to stoji.
Za pripadne zkusenosti budu rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 19 hodinami, vraby napsal:

Ahoj

Pro který se rozhodnout?  Opticron Adventurer 10x42 nebo Celestron Outalnd X 10X42

Děkuji za pomoc při výběru.

Hele na papíře mezi nimi není nic - Outland má jen o trochu kratší minimální ostřící vzdálenost (podle různých stránek 4,27-4,5m vs 5m) pokud bys to chtěl na motýly.

Nejlíp bude si to osobně vyzkoušet co ti víc vyhovuje. Rozdíl uvidíš, něco "padne lépe do ruky". Pokud bys rozdíl neviděl tak vyber podle sympatií či výhodnější ceny.

Osobní zkušenost: Mám starý Opticron Imagic 10x42, cca 12 let pro příležitostné pozorování ptactva a jsem s ním spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...