Přejít na obsah

Dalekohled


Doporučené příspěvky

Delam si ted doma takovou malou srovnavacku, vzal jsem to trochu zesiroka:

Nikon SportStar Zoom 8-24x25
Nikon Prostaff 3S 8x42
Nikon Monarch 5 8x42
Steiner Safari 10-42
Steiner Observer 10x42
Bresser Wave 10x50

IMG_20220317_084734_2.thumb.jpg.1820462f0930bf4cef54087838ac4f26.jpg

Ve finale mi zustal Nikon Monarch a Steiner Observer, furt do nich cucim a porovnavam, uz mi z toho hrabe. Steiner je o malinko tezsi, zato zvetsuje desetkrat. To vetsi zvetseni u Steineru oproti Monarchu mi prijde na jednu stranu fajn, ale zase je z toho duvodu ten obraz malinko neklidnejsi nez u Monarcha, takze v konecnem dusledku zase nevim, co je lepsi. 

Ostrost, barvy a tak mi prijde u obou srovnatelne. Tak ted babo rad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 654
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Futrál ma lepsi Steiner, zase mi prijde, ze ma ale horsi povrchovku, ze bude vypadat brzo celkem jety. To by mi asi ale nevadilo. Nikon je made in China, Steiner hlasi, ze vse vyrabi ve sve fabrice v Bayreuthu, ale kdo vi, jak to je, kolik dilu se kde po svete vyrabi a pak sklada v Nemecku. Hlavne u tech levnejsich kousku, coz Observer je. Ani na obalu, ani na dalekohledu jsem nenasel zadne "Made in..."

Monarch je plneny dusikem, Steiner asi ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, filo-boxer napsal:

Delam si ted doma takovou malou srovnavacku, vzal jsem to trochu zesiroka:

Nikon SportStar Zoom 8-24x25
Nikon Prostaff 3S 8x42
Nikon Monarch 5 8x42
Steiner Safari 10-42
Steiner Observer 10x42
Bresser Wave 10x50

 

Ve finale mi zustal Nikon Monarch a Steiner Observer, furt do nich cucim a porovnavam, uz mi z toho hrabe. Steiner je o malinko tezsi, zato zvetsuje desetkrat. To vetsi zvetseni u Steineru oproti Monarchu mi prijde na jednu stranu fajn, ale zase je z toho duvodu ten obraz malinko neklidnejsi nez u Monarcha, takze v konecnem dusledku zase nevim, co je lepsi. 

Ostrost, barvy a tak mi prijde u obou srovnatelne. Tak ted babo rad. 

Seš hustej! :thumbsup_anim:

Bez čumění do toho Ti tu nikdo poradit nemůže! Od začátku bych Ti řekl ať se na zoom se vys..eš, notabene s vnějším objektivem 25mm.

 

Je to OPRAVDU O TOM CO TOBĚ VYHOVUJE.  Vnější čočka 42mm je dostatečně velká aby ti z toho lezl slušně veliký obraz do oka i při zvětšení 10x (velikost obrazu je pa 4,2mm). Za mě je 10x zvětšení v pohodě udržitelné (paradoxně zde vyšší váha působí "prostabilizačně".  Pro mě zlatý střed a ideál 10x42 ale pro jiného to může být 8x42 (třeba při pozorování ptáků v letu může být větší pozorovací úhel výhodou) nebo 10x50 - skvělé při zhošení světelných podmínek

 Co já pamatuju Safari (hlavně menší modely) byly nevěřitelně lehké. S kvalitou Steineru nebyl nikdy problém, no ale jo už dost dlouho co v tom nedělám. 

Ad země původu - no dneska si už nemám iluze vůbec u nikoho. Prostě všechny společnosti chtěj mít co největší marži přesunutím výroby. Já vím, že to hřeje, když člověk ví že to je "echt" německý, japonský, švýcarský atd ale s kvalitou to až tak moc dnes nemá co dělat.

Ještě jukni se kterým zaostříš blíže (mě se to nechce gůglit) kdyby ses chtěl podívat na motýly. Ale obecně myslím že si mezi těmi finalisty vybrat špatně nemůžeš. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, filo-boxer napsal:

Futrál ma lepsi Steiner, zase mi prijde, ze ma ale horsi povrchovku, ze bude vypadat brzo celkem jety. To by mi asi ale nevadilo. Nikon je made in China, Steiner hlasi, ze vse vyrabi ve sve fabrice v Bayreuthu, ale kdo vi, jak to je, kolik dilu se kde po svete vyrabi a pak sklada v Nemecku. Hlavne u tech levnejsich kousku, coz Observer je. Ani na obalu, ani na dalekohledu jsem nenasel zadne "Made in..."

Monarch je plneny dusikem, Steiner asi ne. 

U tohohle Monarchu je trochu škoda, že při tom zvětšení 8x nemá nijak podstatně větší zorné pole (na úkor toho zvětšení) než ten Steiner. Např. Meopta Optika HD (stejná cenová, stejné parametry) jej má 131m/km. A i levnější dalekohledy na tom bývají podobně. Čili je trochu škoda, že ač ten Monarch bude velikostně a hmotnostně podobný tomu Steineru (nezkoumal jsem do detailu), není to menší zvětšení vykoupeno alespoň něčím jiným. Jinak má klobadysek pravdu. Tohle už je o pocitech. Zkus pokoukat ještě třeba v noci na měsíc nebo na jiné osvětlené objekty (pokud si tak již nečinil), tak je možno objevit ještě nějaké vady, které za dne nevidíš, to už je tak jediný, co mě napadá. A přeji šťastnou ruku při výběru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, klobadysek napsal:

Seš hustej! :thumbsup_anim:

Bez čumění do toho Ti tu nikdo poradit nemůže! Od začátku bych Ti řekl ať se na zoom se vys..eš, notabene s vnějším objektivem 25mm.

 

Je to OPRAVDU O TOM CO TOBĚ VYHOVUJE.  Vnější čočka 42mm je dostatečně velká aby ti z toho lezl slušně veliký obraz do oka i při zvětšení 10x (velikost obrazu je pa 4,2mm). Za mě je 10x zvětšení v pohodě udržitelné (paradoxně zde vyšší váha působí "prostabilizačně".  Pro mě zlatý střed a ideál 10x42 ale pro jiného to může být 8x42 (třeba při pozorování ptáků v letu může být větší pozorovací úhel výhodou) nebo 10x50 - skvělé při zhošení světelných podmínek

 Co já pamatuju Safari (hlavně menší modely) byly nevěřitelně lehké. S kvalitou Steineru nebyl nikdy problém, no ale jo už dost dlouho co v tom nedělám. 

Ad země původu - no dneska si už nemám iluze vůbec u nikoho. Prostě všechny společnosti chtěj mít co největší marži přesunutím výroby. Já vím, že to hřeje, když člověk ví že to je "echt" německý, japonský, švýcarský atd ale s kvalitou to až tak moc dnes nemá co dělat.

Ještě jukni se kterým zaostříš blíže (mě se to nechce gůglit) kdyby ses chtěl podívat na motýly. Ale obecně myslím že si mezi těmi finalisty vybrat špatně nemůžeš. 

Diky za obsahlou odpoved.

Ten zoom je tragicky, vzal jsem ho spis jen tak do poctu, na vyzkouseni. Po plnem prizoomovani je to jako by clovek koukal klicovou dirkou. 

Jo, je to jak pises, musim si sam rozmyslet co chci a co mi vyhovuje, dam tomu par dni. Nosim bryle, 4 dioptrie, takze nejvic limitujicim faktorem budous tejne moje oci. Zatim se mi zda, ze mi vic vyhovuje vetsi zvetseni Steineru oproti sirsimu zornemu poli Nikonu. 

Před hodinou, geometr napsal:

Zkus pokoukat ještě třeba v noci na měsíc nebo na jiné osvětlené objekty (pokud si tak již nečinil), tak je možno objevit ještě nějaké vady, které za dne nevidíš, to už je tak jediný, co mě napadá. A přeji šťastnou ruku při výběru!

Jo, to mam v planu, jeste par dni porovnavat za ruznych svetelnych podminek a pak to rozseknu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do výběru přidal výborné binoše od Kowa, třeba KOWA BD II 8x42 XD nebo 10x42. Doporučuji zajít do Supry, jestli je to možné a binoše si vyzkoušet osobně, výběr tam mají velký.

http://www.supra-dalekohledy.cz/binokulary/5070mm/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kowa má skvělé binokuláry. Já jsem před 2 lety koupil u Foto Škoda v bazaru v parádním stavu Nikon EDG 8x42 za 28 tis. Kč, v té době stál 55 tis. nový, dobře jsem udělal, dnes stojí 63 tis. Totální špička  je SWAROVSKI NL PURE 8x42, ale to už jsme v astronomických výšinách :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu jen potvrdit co uvedli kolegové výše:

1) Kowa dělala moc dobré dalekohledy (jsem už 10 let mimo obor, proto používám minulý čas, je dost pravděpodobné, že kvalitu udrželi) a tam bych ještě čekal výrobu v Japonsku. Osobně jsem byl velmi překvapen když jsem se skrze Kowu poprvé podíval.  U Zeisse i Swarowského jsem na kvalitu obrazu byl mentálně připraven, i vzhledem k cenovce. Takže pokud rozpočet dovoluje zahrň i nejakou Kowu do srovnání. 

2) NIKDY, opakuji NIKDY, se nedívej  skrze dalekohled nad tvůj rozpočet.  Poněvadž ti pak ty které v tvém budgetu jsou, budou zdát neuspokojivé. Vím to jako bývalý dlouholetý  obchodník s těmito produkty. Prostě odolej  zvědavosti. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, klobadysek napsal:

Mohu jen potvrdit co uvedli kolegové výše:

1) Kowa dělala moc dobré dalekohledy (jsem už 10 let mimo obor, proto používám minulý čas, je dost pravděpodobné, že kvalitu udrželi) a tam bych ještě čekal výrobu v Japonsku. Osobně jsem byl velmi překvapen když jsem se skrze Kowu poprvé podíval.  U Zeisse i Swarowského jsem na kvalitu obrazu byl mentálně připraven, i vzhledem k cenovce. Takže pokud rozpočet dovoluje zahrň i nejakou Kowu do srovnání. 

2) NIKDY, opakuji NIKDY, se nedívej  skrze dalekohled nad tvůj rozpočet.  Poněvadž ti pak ty které v tvém budgetu jsou, budou zdát neuspokojivé. Vím to jako bývalý dlouholetý  obchodník s těmito produkty. Prostě odolej  zvědavosti. 

 

Pod to se podepíšu 🙂 já se podíval, a musel došetřit…Kowa 8x33 genesis ze Supry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se bavíme o cenové hladině 10-20 tis. mohu doporučit Nikon 8x30 Porro, který díky konstrukci má úžasný 3D pohled v přírodě. Sice nemá rovné pole až do kraje, ale to prakticky 9° zorné pole je úžasné (měřil jsem). Komu jsem ho doporučil byl nadšený. Bílá barva je zobrazená velmi pěkně, ty nejnovější vrstvy jsou v protisvětle znát a propustnost světla se blíží 94%. Doporučuji při výběru triedrů i zabrousit na opticzne.pl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz funguje, akorát to blbě napsal. Ale ano, musím potvrdit, že jsou to výborné stránky. A tady se dá najít a porovnat poměrně hodně dalekohledů: https://www.optyczne.pl/testy_lornetek.html Nejsou testovány teda zdaleka všechny, několik, které mne zajímaly jsem tam nenšel.

A pěkný jsou taky tyhle stránky, tam taky koukávám: https://www.bestbinocularsreviews.com/

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...