Přejít na obsah

Born to Measure


dabelM

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, ondrejm napsal:

Myslím, že tam je ale klasicky s 2 pozicemi a bez "push" nastavení (nevím, jak to lépe říct:D)

Celkově se mi tenhle počin líbí, ale trošku jsem doufal, že vypustí náhradu za FOISky

Uff, nove FOIS so symetrickym puzdrom bez ochrany pusherov v priemere 39,7 mm by bol splneny snom... Doteraz lutujem, ze som svoje stare pustil... Neviem, kde som vtedy mal hlavu...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 9. 2021 v 21:18, Seamaster napsal:

Ja teda zadny Semaster chrono bez sroubovacich cudlu neznam, ale mohu se mylit.
Dle toho videa to bude asi nejaky tezky retro, neco jako Omega 33.3

Je mi jasný, ze jsi myslel profi 300 a 600 řadu, ale jinak by se nešroubovací pushery u moderních Seamasterů najít daly (např. AT chrono nebo Bullhead)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na původním ciferníku byla aspoň telemetrická stupnice barevně odlišená a i na tachymetrickou dosahovala ručka, takže byla mnohem použitelnější než ta na lunetě, kde se hodnoty dají leda odhadovat. Pulzační stupnici si mohli odpustit, protože dubluje tu tachymetrickou, jen s polovičními hodnotami.

Ve výsledku to nevypadá špatně, ale vzhledu a zejména použitelnosti historického modelu to nedosahuje, což mi přijde po všem tom pokroku smutné. Opravdu trochu kočkopes, spirálovky násilně zkřížené s moonwatch. Nejlepší je pohled zespodu.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se jich trochu zastanu: v praxi člověk očima po pulzační stupnici od začátku měření "jede", takže barevné odlišení je sice praktické, ale nikoliv nezbytné. Je ale fakt, že u panda verzí číselníku bude to odčítání trochu horší. Kde to designu neškodí (u racing verze s pruhovanou vteřinovkou) je pulzační stupnice zčásti černá a zčásti - u pŕíliš pomaleho pulzu - červená. U tele a tachy zas po stopnutí snadno a v klidu odečteme údaj bez ohledu na barvu stupnice. Postřeh o přesnějším odečtu hodnot tachymetru u 33.3 (kde jde ručka přes stupnici) sice platí, ale řešení tachy u nových Chronoscopů je identické jako u Moonů, kde praktičnost nikdo nerozporuje a kde byla i v praxi mnohokrát ověřena. 

Z hlediska designu je historická předloha tradičnější a o fous funkčnější, ale pro dnešní zákazníky hůře identifikovatelná jako Omega, protože podobné chronografy dělala v historii většina lepších značek (z hlavy Breitling, Heuer, Nardin, Longines, Tissot, Bucherer, GP, myslím že i Rolex...). Nové Chronoscopy jsou oproti tomu diky pouzdru i náramku na první pohled Omega.

Kdybych měl něco kritizovat, tak nesportovní WR 50 (v segmentu, kde by tyhle hodinky mohly skvěle konkurovat jiným vyrobcům, by to chtělo WR 100 nebo lépe 150) a ručky raději s lumi, diky které by u verzí s tmavým cifrem byly viditelné za všech okolností a nemizely by občas tak jako na fotce..

4DBF808B-4ECF-4221-822E-923D29833020.thumb.jpeg.b1b229a70ed6114809228a4bf08856a4.jpeg.2cc966cf19219027d9a1cd82ca0732d1.jpeg

Mně dost bere modrá panda a bílá verze :)

C54FCB72-177F-4528-B1DD-16064F1250E8.thumb.jpeg.952d2e52ac14eba0e37d5555157ba3c1.jpeg.416aeed314e427acddca030e171d022e.jpeg

ED8FF7ED-7D96-445F-B693-10F398663D2B.thumb.jpeg.233587fed81e4a88d89cfa746b1bf994.jpeg.174f38b981ab2414c0b091d826ab4544.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, martar napsal:

Je mi jasný, ze jsi myslel profi 300 a 600 řadu, ale jinak by se nešroubovací pushery u moderních Seamasterů najít daly (např. AT chrono nebo Bullhead)

Já jsem taky myslel profi řadu. Nemám je fyzicky, takže nemůžu vyzkoušet, čerpám tedy z dostupných údajů na těch internetech a všude čtu, že současný seamstery 300 chrono, prostě šroubovací chrono pushery nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou referenci máš na mysli? Zatím všechny 300 a 600 divery, které jsem měl v ruce, ty šroubovací prstence kolem tlačítek měly*, ačkoliv bylo možné odjištěné stopky mačkat i pod vodou. U profi diverů to má logiku - když člověk nepotřebuje chrono, je lepší mít pushery zajištěné, zmenšuje to riziko vniknutí vody do hodinek v připadě unaveného či vydřeného těsnění.

* kroutit s těmi vroubkovanými prstenci jsem samozřejmě v butiku nezkoušel, ale nechce se mi věřit, že by na hodinkách zůstaly jen jako nefunkční designový prvek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se libi, pouzdro je jasna Omega. Navic krasne aplikovane indexy, nikde debilne nevyzrane cisla, jak to zname z jinych znacek. Krasna kresba cifru, podivejte se hodne blizko.. Co me sere je ta bambule na male sekundovce, minutovy citac nic takoveho nema. A potom jeste pruhledne dynko, proti strojku nemam nic, pekny povedeny.. ale to si mohli odpustit. Same Omegy s pruhlednym dynkem. Privital bych plne.. ale voni by tam na cifr zase mlaskli plast.. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle foto z ofiko webu Omega tu myslím ještě nebylo. V době, kdy i hodinářské domy s tradičně zdobnými cifry (Nardin, Breitling...) zjednodušují design a krapet šidí, je milé, že někdo umí jít opačným směrem :)

push-home-SpeedmasterChronoscope-small.jpg.7385cd73ee4ba937d8c322f7726f8a08.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je pojednání jen o bronzegold verzi: 

https://monochrome-watches.com/omega-speedmaster-chronoscope-bronze-gold-43mm-hands-on-price/

Jinak tedy musím říct, že v kategorii "kočkopes aneb klasický cifr a ručky ve sportovním pouzdru" vidí budoucnost i další fajn výrobci, viz Lange & Heyne Hektor...

https://monochrome-watches.com/introducing-lang-and-heyne-hektor-steel-sports-watch-with-integrated-bracelet-price/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...