Přejít na obsah

Kúpa Prim


Doporučené příspěvky

Ahojte. Rozmýšlam nad kúpou mojich prvých Primiek, nejaké retro v zlatej farbe, len sa trochu nevyznám vo všetkých kalibroch. Majú všetky kalibry hacking, alebo ho nemá žiadny? Aká je rezerva pri natiahnutí? Rozmýšlam nad niečím zrenovovaným, a najlepšie čistý dial bez dátumu. Neviete mi poradiť ktorý model je spolahlivý, prípadne postnine fotku. Páči sa mi napr diplomat, soudek, elegant 2, polšárek

 

naopak vôbec sa mi nepáčia typy ako humberto, sport, tv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabídka nějakých renovovaných Primek je tady:

Starožitné hodinky Prim Elton | Nejpanskehodinky.cz

ale POZOR!!! pouzdra a ciferníky NEJSOU originální, ale nějaký aftermarket, strojky jsou prý původní a renovované. TYHLE HODINKY NEMAJÍ ŽÁDNOU SBĚRATELSKOU HODNOTU.  Na lítačku asi dobrý, akorát ta cena...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, tombas napsal:

Nabídka nějakých renovovaných Primek je tady:

Starožitné hodinky Prim Elton | Nejpanskehodinky.cz

ale POZOR!!! pouzdra a ciferníky NEJSOU originální, ale nějaký aftermarket, strojky jsou prý původní a renovované. TYHLE HODINKY NEMAJÍ ŽÁDNOU SBĚRATELSKOU HODNOTU.  Na lítačku asi dobrý, akorát ta cena...

To je prý nějaký člověk se zahradnickou školou. Nemají na to ani živnosťák. Ty hodinky co tam nabízí jsou falza. Není to aftermarket, ale obyčejný fejk. Na lítačku? Škoda peněz. Raději nějaké Seiko Pětky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, ELSA napsal:

To je prý nějaký člověk se zahradnickou školou. Nemají na to ani živnosťák. Ty hodinky co tam nabízí jsou falza. Není to aftermarket, ale obyčejný fejk. Na lítačku? Škoda peněz. Raději nějaké Seiko Pětky. 

Hele, já to nijak extra nezkoumal, což mě samozřejmě neomlouvá, pokud jsou to opravdu fejky. Nějakou živnost mají, byť jako fyzická osoba, ale to je fuk. Na stránkách píšou toto: "Nabízené hodinky Prim Sport a Diplomat jsou renovované hodinky pouze s originálním starožitným strojkem, pokud není uvedeno jinak. Ostatní díly jsou nové z druhovýroby. ", z toho jsem vycházel, takže sorry. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, tombas napsal:

Hele, já to nijak extra nezkoumal, což mě samozřejmě neomlouvá, pokud jsou to opravdu fejky. Nějakou živnost mají, byť jako fyzická osoba, ale to je fuk. Na stránkách píšou toto: "Nabízené hodinky Prim Sport a Diplomat jsou renovované hodinky pouze s originálním starožitným strojkem, pokud není uvedeno jinak. Ostatní díly jsou nové z druhovýroby. ", z toho jsem vycházel, takže sorry. 

Fuk mi to moc nepřipadá. Illes není vystudovaný v Polné/Jihlavě ani na SOU Elektrotechnickém v Novém Městě nad Metují/Eltonu. Tituluje se na svých stránkách jako Mistr Hodinář. Každý si může napsat co chce kam chce, ale to z něho hodináře neudělá. Kariéru prodejce fejků vybudoval pán na Aukru. Věřím, že měnit baterky, stěžejky nebo něco přeprodávat je v jeho případě legislativně v pořádku, ale titulovat se mistrem hodinářem, to je chucpe. 

Klasifikace podnikatelských činností pane Illese: 

  Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení
  Maloobchod s použitým zbožím v prodejnách
  Účetnické a auditorské činnosti&#59^ daňové poradenství
  Pronájem a leasing výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost
  Velkoobchod a maloobchod&#59^ opravy a údržba motorových vozidel

Paní Illesové:

Nespecializovaný velkoobchod
Maloobchod mimo prodejny, stánky a trhy

 

Místní kluci nemají jen volné živnosti, ale hlavně řemeslné. Aby mohl být hodinář ve smyslu živnostenského zákona legální hodinář musí splnit pár kritérií. Jedno z hlavních je patřičné vzdělání. 

Ruda Kalivoda/Onyx:

Předmět podnikání: Hodinářství. Druh živnosti: Ohlašovací řemeslná.

Jeronimo/Atalier Jeronimo:

Předmět podnikání: Hodinářství. Druh živnosti: Ohlašovací řemeslná.

Antonín Kodýtek/Tondako: 

Předmět podnikání: Hodinářství. Druh živnosti: Ohlašovací řemeslná.

Jiří Valenta/Valis: 

Předmět podnikání: Hodinářství. Druh živnosti: Ohlašovací řemeslná.

Vladimír Petržela/Valjoux:

Předmět podnikání: Hodinářství. Druh živnosti: Ohlašovací řemeslná.

 

Asi bych se obracela na tyto řemeslníky. Ne na hochštaplery. Pěkná džungle je na Bazoši a na FB. Tam jsou každé druhé Primky údajně po servisu u hodináře. Po dotazu, ale kolikrát i podle fotek, kterými se údajný rádoby hodinář chlubí jinde jsou vidět strojky které jsou jen polorozebrané nebo se máchají v zavařovačce s techničákem. Kdo ví čím to mažou, ale prý jsou levní. :D

Upraveno uživatelem ELSA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ELSA evidentně ti leží v žaludku a máš s ním nějaký problém, ale já jsem ho nehodnotil a ani nedoporučoval jako hodináře, jen jsem napsal, že nabízí nějaké repasované primky a to ještě s tučným upozorněním, že se jedná o skládačky z neoriginálních dílů. 

Komunikoval jsem s ním jen jednou mailem a žádné podvodné jednání jsem nezaznamenal, odpověděl rychle a to je vše. 

Nikdo s ním přece nemusí obchodovat ani komunikovat, pokud se mu něco nelíbí. To je z mé strany vše, co můžu napsat a už se k tomu dál nebudu vyjadřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou to fejky, že je v tom strojek Prim z toho Primky nedělá, navíc dost pochybuju, že ty strojky tahá z příslušných modelů, které pak vznikají, takže je to asi stejná "renovace", jako vytáhnout motor z Fabie a postavit kolem toho fejk Superba... za mě je tohle horší odpad než třeba Steeldive, který aspoň nemá tu drzost tam dát logo originálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, ELSA napsal:

To je prý nějaký člověk se zahradnickou školou. Nemají na to ani živnosťák. Ty hodinky co tam nabízí jsou falza. Není to aftermarket, ale obyčejný fejk. Na lítačku? Škoda peněz. Raději nějaké Seiko Pětky. 

Na timestore.cz (kam furt čumím, je to obsedantně kompulzivní jednání, fakt)
tam aktuálně docela dost kousků SEIKO5 nabízejí, a cenově se to usadilo celkem u dna. Bohužel mi jsou malé, musím mít SPORTS

Pokud jde o PRIM - "kdo chce kam, pomožme mu tam". Ale pro mne  je PRIM vzpomínka na mládí -
když si vzpomenu na knížky Karla Maye, jak jsem je hltal po celých štosech - dnes už by mě to taky nepohltilo. 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani som nevedel, ze tak lacne hodinky ako stare PRIMky ( tie nove maju fakt uletenu cenu) sa nejakym sposobom fejkuju, myslel som ze je to vsetko oldschool original. Po radach to teda budem riesit cez Jeronima, dufam, ze najdem to co hladam, uz som jeden pekny model nasiel, paci sa mi zlate telo aj ten ala rolex v zlatej je pekny a ak by sa dalo dat priehladne dinko bolo by to uplne top

22F5565B-6C48-4A23-8285-4A7D674F8251.png

02622123-6D71-41FA-BC92-31E8F7244D27.png

DCE8E0B9-A47E-4D7B-8490-8C94BBAAE6E1.jpeg

CBD4CA0A-1020-4C5E-8422-2A734DE2D1FD.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...