Přejít na obsah

Fixace komodit a její zrušení


Doporučené příspěvky

Někdy v květnu jsem si u své společnosti Europe Easy Energy a.s. nechal nabídnout produkt eDomácnost BONUS 36 (plyn, elektřina) s fixací na 3 roky. Věděl jsem, že ceny půjdou nahoru. Bez problémů jsem dostal ceny o trochu lepší než jsem měl. Nyní společnost rozesílá emaily, že nejle ceny udržet atd. posílá smlouvu na produkt eNákup nebo je možné vybrat ceníkovou cenu, která je o 100% dražší. Možná to posílají všem, v podmínkách jsem se nikde nedočetl že lze nějak ukončit smlouvu na dobu určinou. Zajímalo by mě, jestli tedy mohou smlouvu s fixací ukončit. Když jim řeknu, že nesouhlasím, že chci pokračovat, co bude. Máte s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 184
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám podobný příběh, smlouva uzavřena před asi 1 měsícem... u plynu máme tarif FÉR 21­23a a nabízí nám něco jako ENERGIE A++... ve finále to samé.... také cenu "garantují" u nás na 2 roky, ale smlouva je na dobu neurčitou a od 1.11. chtějí přejít na ceny dle burzy, nebo navýšení dokonce o 180%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, dost ste mne vydesili. Ja mam smlouvu na dobu urcitou. Ale i tak sem zvedav, co se bude dit. Stejne z te smlouvy nevim cenu. Respektive tam jsou jen vyse zaloh a predpokladane mnozstvi odebrane elektriny / plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ve smlouvě

Délka úvazku: na dobu určitou, v délce trvání 3 let.
Ceny mám jasně dané.

Dole mám toto:

Podmínky marketingové akce
eDomácnost BONUS 36 – marketingová akce k produktové řadě eDomácnost (dále jen „Akce“):
1. Pořadatelem této Akce je společnost Europe Easy Energy a. s ., IČ: 28603001, se sídlem Na Poříčí 1046/24, 110 00 Praha 1 – Nové Město
(dále jen „3E“).
2. Akce se vztahuje výhradně na vybrané stávající zákazníky kategorie Domácnost, kteří v době trvání Akce uzavřeli novou Smlouvu
o sdružených službách dodávky elektřiny a/nebo zemního plynu nebo Dodatek ke Smlouvě s produktovou řadou eDomácnost na dobu určitou
s minimálním trváním úvazku 2 roky.
3. Ceny produktové řady eDomácnost jsou dostupné a pro všechna následující období aktualizované na www.3-e.cz.
4. Každý zákazník splňující podmínky této Akce získá od 3E na období 36 měsíců fixaci ceny silové elektřiny ve výši 1 632,29 Kč včetně DPH
(1 349 Kč bez DPH) za 1 MWh a/nebo odebraného zemního plynu 724,79 Kč včetně DPH (599 Kč bez DPH). Stálý měsíční plat je pro silovou
elektřinu stanoven ve výši 71,39 Kč včetně DPH (59 Kč bez DPH). Pro odebraný zemní plyn je měsíční plat dle roční spotřeby stanoven takto:
roční spotřeba do 1,89 MWh 36,3 Kč včetně DPH (30 Kč bez DPH); od 1,89 do 7,56 MWh 72,60 Kč včetně DPH (60 Kč bez DPH);
od 7,56 MWh 145,20 Kč včetně DPH (120 Kč bez DPH).
5. 3E si vyhrazuje právo na jednostrannou změnu podmínek Akce, prodloužení doby trvání Akce nebo odvolání této Akce kdykoli v průběhu
jejího trvání. Odvolání akce nebo změna jejích podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří již předtím splnili podmínky Akce a sjednali
příslušnou smlouvu. Taková změna smluvních podmínek Akce není považována za změnu smluvních podmínek ve smyslu § 11a zákona
č. 458/2000 Sb., energetický zákon.

Bod 5 je jednoznačně úkon, kdy mohou smlouvu zrušit.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic no, tak pres zimu to snad preklepem, zalohy budu platit nastavene a az mi na jare prijde nedoplatek 100 litru, tak at se se mnou soudi. A pak pres leto instaluju kotel na tuha paliva... Bo na navyseni ceny o 100 a vice procent zkratka nemam penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Markynin

V bodu 5 je věta: "Odvolání akce nebo změna jejích podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří již předtím splnili podmínky Akce a sjednali
příslušnou smlouvu.
" Což teda chápu, že kdo už má sjednáno, tak to zrušit nejde.

@Xenomorfus

Nějakou cenu by jsi ve smlouvě mít měl, ne? My máme smlouvu do konce 2022 (na dobu určitou) a tam je přiložen ceník podle kterého do toho konce 2022 pojedem.

Takže já jsem zatím v klidu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně je tam toto:

Podmínky marketingové akce
eDomácnost BONUS 36 – marketingová akce k produktové řadě eDomácnost (dále jen „Akce“):
1. Pořadatelem této Akce je společnost Europe Easy Energy a. s ., IČ: 28603001, se sídlem Na Poříčí 1046/24, 110 00 Praha 1 – Nové Město
(dále jen „3E“).
2. Akce se vztahuje výhradně na vybrané stávající zákazníky kategorie Domácnost, kteří v době trvání Akce uzavřeli novou Smlouvu
o sdružených službách dodávky elektřiny a/nebo zemního plynu nebo Dodatek ke Smlouvě s produktovou řadou eDomácnost na dobu určitou
s minimálním trváním úvazku 2 roky.
3. Ceny produktové řady eDomácnost jsou dostupné a pro všechna následující období aktualizované na www.3-e.cz.
4. Každý zákazník splňující podmínky této Akce získá od 3E na období 36 měsíců fixaci ceny silové elektřiny ve výši 1 632,29 Kč včetně DPH
(1 349 Kč bez DPH) za 1 MWh a/nebo odebraného zemního plynu 724,79 Kč včetně DPH (599 Kč bez DPH). Stálý měsíční plat je pro silovou
elektřinu stanoven ve výši 71,39 Kč včetně DPH (59 Kč bez DPH). Pro odebraný zemní plyn je měsíční plat dle roční spotřeby stanoven takto:
roční spotřeba do 1,89 MWh 36,3 Kč včetně DPH (30 Kč bez DPH); od 1,89 do 7,56 MWh 72,60 Kč včetně DPH (60 Kč bez DPH);
od 7,56 MWh 145,20 Kč včetně DPH (120 Kč bez DPH).
5. 3E si vyhrazuje právo na jednostrannou změnu podmínek Akce, prodloužení doby trvání Akce nebo odvolání této Akce kdykoli v průběhu
jejího trvání. Odvolání akce nebo změna jejích podmínek se nebude týkat zákazníků, kteří již předtím splnili podmínky Akce a sjednali
příslušnou smlouvu. Taková změna smluvních podmínek Akce není považována za změnu smluvních podmínek ve smyslu § 11a zákona
č. 458/2000 Sb., energetický zákon.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet: Po dlouhem boji jsem to nasel. Jako smlouvu mam vlastne dva dokumenty.  Ve smlouve mam jen napsano, ze se to resi nejakym cenikem prislusnym k danemu produktu. Cenik prislusny danemu obdobi dle smlouvy sem si stahl ze stranek Innogy. A ted se uvidi...;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Markynin: Ja to tedy chapu stejne jako Beet, tzn. ze by si mel mit tu cenu po to obdobi, ktere mas ve smlouve. Tedy dva roky. Toho bych se drzel. Budu to delat stejne, pokud prijdou s nejakym zdrazenim ted nekdy. 

Asi bych jim poslal odpoved, ze se budes drzet te smlouvy, pripojil vyjadreni ERU a hotovo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak: Jo, podobne "finticky" pocitam budou brzy i tady. Otazka zni, kdo ma na co zaludek a prachy. Za sebe muzu rict, ze platim v tuhle chvili za barak za energie cca 100 tis kc / rok. Kdyby mi to meli zvednout na 200-300 tis, tak na to proste nemam a nebudu mit. Takze dodrzim smlouvu, klidne to necham dojit k soudu a mezitim instaluju kotel na tuha paliva. Ja moc moznosti kam "uhnout" nemam...:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, eskimak napsal:

Vcera som cital ze na SK nejaky alternativny dodavatel energie poziadal o okamzite odobranie licencie. Tipujem ze s tymto riesenim pride kazdy kto nedokaze vypovedat podstatnu cast nevyhodnych zmluv.

Tak mi odepsali:

 

Vážený pane ,

změna cenových podmínek se týká veškerých zákazníků. Chápeme, že společně řešíme nepříjemnou situaci. Velmi nás mrzí, že jsme z důvodu extrémního zdražení cen energií na trhu nuceni přistoupit k oznámeným změnám.

Od 1.11. je nutné si zvolit mezi tarifem Enákup, tarifem s pevnou cenou, která odpovídá současné cenové hladině na trhu s energiemi, nebo v poslední řadě ukončením smlouvy.

Enákup s cenou kopírující ceny na burze je to nejtransparentnější řešení, které Vám můžeme nabídnout. K tomu je dlouhodobé. Jakmile se cena na burze sníží, v což věří i odborníci, promítne se to ihned i ve Vašich cenách. Automaticky, bez dalších starostí, či dodatků.

Pokud Vám nevyhovuje, že u Enákup nevíte cenu dopředu, je možnost zvolit produkt s pevnou cenou, který však odráží vysoké ceny současných burzovních obchodů.

Poslední možností, kterou si samozřejmě nepřejeme, ale ani nedoporučujeme, je ukončení smlouvy. Ke zdražení budou muset přistoupit všichni dodavatelé, proto přestupy za "lepšími nabídkami" nyní patrně přinesou jen velmi krátkodobý efekt a možná v součtu  i více starostí, než užitku.

Pevně věříme, že Vaše rozhodnutí zvážíte a tuto nelehkou dobu společně zvládneme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Xenomorfus napsal:

eskimak: Jo, podobne "finticky" pocitam budou brzy i tady. Otazka zni, kdo ma na co zaludek a prachy. Za sebe muzu rict, ze platim v tuhle chvili za barak za energie cca 100 tis kc / rok. Kdyby mi to meli zvednout na 200-300 tis, tak na to proste nemam a nebudu mit. Takze dodrzim smlouvu, klidne to necham dojit k soudu a mezitim instaluju kotel na tuha paliva. Ja moc moznosti kam "uhnout" nemam...:-(

Chapem a drzim palce. To je znacna suma. Ja ked zratam elektrinu a plyn tak som asi na stvrtine, co je fakt rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem dnes presel od bohemia k CEZu, za 1690MWh a 599MWh plynu, ceny bez dph... bohemia me nastvala tim, ze nechteji odstoupit od smlouvy, musim od ni odstoupit ja, wtf... a jeste mi vycetli, ze kdyz jsem si nechal na jare delat novou nabidku, tak mi dali ceny pod jejich nakup uz v te dobe... to je business model jak noha, vydelavat jenom na tom, ze energie sly porad dolu, ale jakmile jdou nahoru tak zavrou kram

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...