Přejít na obsah

Fixace komodit a její zrušení


Doporučené příspěvky

Bojim se, že nás tady čeká s elektřinou i plynem stejný model jako je nyní v USA a začíná to již i v UK.

Dodavatel prostě skončí, jelikož nebude mít možnost za již uzavřenou  smluvní cenu s koncákem ani nakupovat, natož pak dále dodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 184
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A můžu se zeptat? Ohledně elektřiny.

;)

Když z roční spotřeby ČR (+- 60 až 65 TWh) vyrobí ČEZ (ze 70% státní firma!) přibližně 3/4. Celkově má ČR ročně kladné saldo elektřiny cca 15 TWh, tedy každý rok exportujeme asi 20% nad naši vlastní spotřebu. 

Jestli nás tak trošku média v zájmu civilizace (rozuměj voleb příští víkend) malinko, tedy více než je zdrávo, nehysterčí? Ale třeba se pletu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi sdělili jako důvod odstoupení obchodníci na 3E

My máme právo měnit všeobecné obchodní podmínky na základě obchodního zákona a vzhledem k tomu, že jsme všechny právní podmínky k té změně dodrželi a poslali jsme Vám všechny informace písemně 30 dnů před tou změnou, tak nejsme povinni tu Vaší aktuální smlouvu dodržet a Vám vzniká možnost od smlouvy odstoupit bez jakýchkoliv sankcí.

Ale vše mi přišlo elektronicky zatím nikoli písemně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Mr. Sandman napsal:

ale takhle to prece nefunguje, oni ti dodavatele nakupuji tu elektrinu dopredu, ne za aktualni ceny. to ze sazi na to, ze ta cena pujde dolu a nakoupi dopredu mene, nez potrebuji a pak dojde k takovehle situaci je jejich chyba.

No, přesně takhle to u BE fungovalo: s odběrateli cena sjednaná na fix roky nebo na rok, s dodavateli na spotu, najdi si, kolik na tom jen loni BE vydělala, resp. Písařík pan majitel. Teď se situace překlopila a mají otevřenou pozici jak prase, dělaj ztrátu jak prase a buď od sebe odběratele vypudí ke konkurenci nebo je ukecaj na floatový ceník, jinak zkrachují. Zisky se privatizují, ztráty socializují. Jenže ten objem původně BE odběratelů, k nimž  neexistují cenově zafixované dodávky, na trhu prostě je a přechodem k jinému dodavateli  nezmizí. Pokud si ten jiný dodavatel své pozice zodpovědně řídí, nějaký objem nových odběratelů absorbuje, ale pak ty nové budou moci brát taky jen na float... nebo bude riskovat, že skončí jak ten Písařík. Všechno jen kvůli nenažranosti majitele, který neuměl včas ukončit svou jízdu na tygrovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jak jste to průběžně, Vy dotčení, vyřešili... přešli jste k někomu "stabilnějšímu"? Chápu, že cenovému zvýšení se nevyhne žádný dodavatel (některý to bude držet zuby nehty u fixních cen), ale ten přístup BE se mi moc nelíbí a jak tomu nerozumím (a nechci tím trávit mnoho času), tak bych rád předal důvěru někomu, kdo si ji trochu zaslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna vcera resil kamos sveho otce (81 let) a BE. Bydli 400km od sebe. Nicmene po pul dni telefonovani se mu podarilo to vyresit u Innogy a k otci jen prijede kuryr s papirama k podepsani. A cenove rikal ze asi tak, jak to ma on. Takze zadne velke navyseni (zatim) se nekonalo. Nicmene nevim, zda ma nejakou fixaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Oplt napsal:

Já to dnes převedl od 3-E  k Čezu - plyn i elektriku.

Já jsem u Čezu patnáct let jak plyn, tak elektrika a zatím na pohodu. Teď mě akorát skončila fixace, tak nějaké skokové zdražení proběhlo, myslím že 20% a znova jsem to na dva roky zafixoval. Co bude je ve hvězdách, zatím to asi nějak dotují, ale pokud se  ceny budou držet na burze vysoko, tak nám spadne úsměv asi všem bez rozdílu u koho budeme.....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem u Čezu patnáct let jak plyn, tak elektrika a zatím na pohodu. Teď mě akorát skončila fixace, tak nějaké skokové zdražení proběhlo, myslím že 20% a znova jsem to na dva roky zafixoval. Co bude je ve hvězdách, zatím to asi nějak dotují, ale pokud se  ceny budou držet na burze vysoko, tak nám spadne úsměv asi všem bez rozdílu u koho budeme.....

Pak holt musis kouoit akcie cezu aby se ti to sypalo zpatky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám elektriku ČEZ, před měsícem jsem měnil tarif, protože jsem v novostavbě měl nějakej základní. Tak mě dali výhodnější a fixaci na 3 roky. V ten okamžik jsem jsem rovnou domluvil i plyn a od nového roku k nim přecházím od Inogy. Fix na 2 roky za stávající ceny. Takže aspoň na chvilku jsem cajk. Já vždycky tak nějak věřím větším hráčům na trhu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...