Přejít na obsah

Fixace komodit a její zrušení


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 184
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

My skončili u ČEZ (plyn i el.) a snad za podmínek, které byly před tím skokovým zdražením, fixaci nám dali 3 roky... bohužel uzavírání smluv je teď díky BE poněkud paralyzováno, tak čekáme na finální info o převodu, ale oboustranně podepsanou smlouvu máme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechod se mě sice netýká, ale jak teď všichni blbnou, tak jsem si říkal, jestli zafixovat nebo ne. Jsem u ČEZu a kouknul jsem na ceníky.

https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html (Elektřina/ČEZ/2021)

Mám smlouvu na "Elektřina na dobu neurčitou" - jestli dobře koukám do ceníku, tak tarif D02d vychází na 4 198,10Kč.

U tarifu "Elektřina – na 1 rok v akci" mně to vychází na 7 344,10Kč.

Je mně jasný, že zdražovat se teď bude i ta elektřina na dobu neurčitou, ale opravdu to vyskočí na dvojnásobek? Před týdnem avizovali, že to zdražej cca o 30%, tak nějak je mně jasný, že realita bude asi vyšší, ale zatím mně teda furt vychází líp nefixovat.

Přehlížím něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Beet napsal:

Komu zkrachoval dodavatel, už jste řešili přechod k někomu jinému? Jesli jo, tak kam jste se vrtli? Podle mě teď asi dává smysl případný fix na maximálně rok.

ČEZ jak píše Gusta byl pro nové příchozí jeden z nejhorších jak v plynu, tak v elektrice, porovnej s Innogy. Mění se to ze dne na den, tak uvidíš sám.

To Paw: Jako stálý zákazník si tam zavolej, máš úplně jiné možnosti než nový zákazník. Kažodpádně nové fixy pokud ti nevyjdou vstříc jsou těžkej brutál a nefixoval bych. Ale tobě nachystají něco lepšího....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Paw napsal:

Přechod se mě sice netýká, ale jak teď všichni blbnou, tak jsem si říkal, jestli zafixovat nebo ne. Jsem u ČEZu a kouknul jsem na ceníky.

https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html (Elektřina/ČEZ/2021)

Mám smlouvu na "Elektřina na dobu neurčitou" - jestli dobře koukám do ceníku, tak tarif D02d vychází na 4 198,10Kč.

U tarifu "Elektřina – na 1 rok v akci" mně to vychází na 7 344,10Kč.

Je mně jasný, že zdražovat se teď bude i ta elektřina na dobu neurčitou, ale opravdu to vyskočí na dvojnásobek? Před týdnem avizovali, že to zdražej cca o 30%, tak nějak je mně jasný, že realita bude asi vyšší, ale zatím mně teda furt vychází líp nefixovat.

Přehlížím něco?

Koukám na to a máš pravdu. Ale moc se mi tomu nechce věřit. Ten ceník je rok starý a nechce se mi věřit, že by pořád platil. Spíš bych se přikláněl k ceníku DPI https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/2021/10/dpi_rijen_2021.pdf kdy pro ten tvůj tarif není ten rozdíl tak velký, ale pro můj D45d je to 2435Kč versus 4605kč.

No uvidím až mi zavolají, co z nich vypadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Beet napsal:

Koukám na to a máš pravdu. Ale moc se mi tomu nechce věřit. Ten ceník je rok starý a nechce se mi věřit, že by pořád platil. Spíš bych se přikláněl k ceníku DPI https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/2021/10/dpi_rijen_2021.pdf kdy pro ten tvůj tarif není ten rozdíl tak velký, ale pro můj D45d je to 2435Kč versus 4605kč.

No uvidím až mi zavolají, co z nich vypadne.

Mají tam aktuální ceníky co já koukám a fix 1 rok pod 5000Kč nejde, samozřejmě záleží na lokalitě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Kapo napsal:

Tchán přešel z BE do MND. MND bere od úterý nové zákazníky. Přechod mí trvat cca 40 dní.

Koukal jsem na ně. Ale na stránkách mají ceník jen pro roční fix (do konce roku 2022) a ten je momentálně nejméně výhodný. 6505kč VT fakt nechceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel docela stesti ...Roky jsem byl u CEZ ale nechal jsem se zlanarit a v 05/2021 jsem podepsal s BE s platnosti od 11/2021. 

Pote prislo vsem dobre zname psani od Bohemie o zdrazeni na 4500,-. Ihned rychly kontakt s CEZ , vypoved smlouvy BE

( slo to jednostranne, smlouvu jsem toti podepsal u sebe doma s obchodakem , takze se na to vztahuje nejaky zakon kvuli smejdum..).

Stacil jsem jeste podepsat fixaci s CEZ na 2 roky za 1700,- za dva dny to zdrazilo jak prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koho Bohemka zařízla a zaváhal, tak asi kouká... Innogy co jsem doporučoval už změnila také ceníky. Byl u mě právě soused, který u Bohemky platil 6.000,- dostal od Innogy dopis že ho přebírá a nastavil mu zálohy na 25.000,- 😬 Masakr co se děje....a někde jsem slyšel že EU nám radí zrušit fixace všem a udělat rovnou navýšenou cenu pro všechny, bůh s námi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten dodavatel poslední instance je na půl roku, takže oni jako chtějí vykešovat zálohy na celý rok za pouhý půlrok. Takže vlastně těch 25t zamená přepočtených 12,5t měsíčně. Každopádně je to masakr, taky mi to od nich už přišlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, petr_cha napsal:

Uz tomu nejak nerozumim.. Babise se zeptali na Vitkove na statni oslave na svrchovanost republiky a on treti vetou byl u energii a ze si lidi maji zafixovat delsi obdobi, ze pul rok je malo, ze pak budou platit velky zalohy... :-o)

Z toho jasně vyplívá, že Babibiš je 🔷

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2021 v 17:08, African napsal:

Tak koho Bohemka zařízla a zaváhal, tak asi kouká... Innogy co jsem doporučoval už změnila také ceníky. Byl u mě právě soused, který u Bohemky platil 6.000,- dostal od Innogy dopis že ho přebírá a nastavil mu zálohy na 25.000,- 😬 Masakr co se děje....a někde jsem slyšel že EU nám radí zrušit fixace všem a udělat rovnou navýšenou cenu pro všechny, bůh s námi....

Jak jsem tady výše nedávno psal, soused si to obvolal, dopadlo to tak že zítra mu přijedou odmontovat hodiny na plyn a dává kotel zpátky na tuhá paliva 😬 Sem nasratý, protože v ulici čisto krásno, pár posledních mohykánů přemýšlelo přejít na plyn a opak se stává pravdou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, African napsal:

Jak jsem tady výše nedávno psal, soused si to obvolal, dopadlo to tak že zítra mu přijedou odmontovat hodiny na plyn a dává kotel zpátky na tuhá paliva 😬 Sem nasratý, protože v ulici čisto krásno, pár posledních mohykánů přemýšlelo přejít na plyn a opak se stává pravdou.....

Já se mu vůbec nedivím.😪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...