Jump to content

Fixace komodit a její zrušení

Markynin
 Share

Recommended Posts

• Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taky jsem dával na půdičku vatu, asi tak 8 let zpátky. Pod třech letech jsem tam byl kvůli anténě a kuna měla už hezky vychozený cestičky. No teď jsem tam radši už asi pět let vůbec nelezl, kdoví jak to tam vypadá 😄

Před hodinou, Spongebob napsal:

No není moc co řešit... čekám teď až se ozve ten náhradní dodavatel (tak jak je doporučeno) asi Eon.

No a pak už u nich asi rovnou zůstat a upsat se....určitě nebudu chtít nějak zbytečně dlouho být jen v té šestiměsíční nouzovce.  Snad ta smlouva bude aspoň o trošičku lepší než to co tam je teď... nevím.

Někdo další s BE a tipem co bude dál dělat? :)

Je hodně co řešit...a jaký náhradní dodavatel, Armex už taky zkrachoval?

před 1 hodinou, Spongebob napsal:

No není moc co řešit... čekám teď až se ozve ten náhradní dodavatel (tak jak je doporučeno) asi Eon.

No a pak už u nich asi rovnou zůstat a upsat se....určitě nebudu chtít nějak zbytečně dlouho být jen v té šestiměsíční nouzovce.  Snad ta smlouva bude aspoň o trošičku lepší než to co tam je teď... nevím.

U nových smluv nedoporučují dlouhodobou fixaci. Max rok...

před 1 hodinou, Spongebob napsal:

U nových smluv nedoporučují dlouhodobou fixaci. Max rok...

Řekl bych, že na půdách jsem na ně krátkej, to bych musel udělat i komplet vršky od stropů počínaje. Zobytňovat půdy ale nehodlám, nepotřebuju je. Samozřejmě a ani do obytné, ani do dílenské části se nedostanou. Jedy a podobný podpásovky se mi z duše protiví, max zvažuju pozvat kočku ke spolubydlení. Navíc na půdách jsem už pár let nebyl, nemám anténu a tímpádem ani důvod tam chodit. Bude ta vata fungovat i jen tak volně rozvinutá bez dalšího? Dal bych třeba 2x10 cm křížem?

E: Reakce na ob jeden výše.

Edited by Americkej

Před hodinou, quaero napsal:

Nojo, jenže varianta fixace na rok nebude moc levnější než DPI.

To nebude, ale pořád jsou vyhlídky, že to půjde po roce opět dolů a můžeš s tím něco udělat, než si zafixovat současnou cenu na 3 roky

Dá se někde sledovat burzovní cena elektřiny a plynu, která je pro ČR včetně futures?

Našel jsem PXE a EEX, ale ty informace nebo data jsou jen pro obchodníky.

No tak nás už to taky dostihlo. Kolibřík zkrachoval. Máme to přes Skautskou energii a psali, že už jednají s novým dodavatelem. Tak jsem zvědav. Ale nakoukl jsem namátkou do ceníku CEZ a MND a nestačím se divit. MND pro cena VT 6509, přičemž doteď jsme měli zafixováno 2200. No tak to je hodně husté.

V 1. 10. 2021 v 14:58, long napsal:

Bojim se, že nás tady čeká s elektřinou i plynem stejný model jako je nyní v USA a začíná to již i v UK.

Dodavatel prostě skončí, jelikož nebude mít možnost za již uzavřenou  smluvní cenu s koncákem ani nakupovat, natož pak dále dodávat.

Tak ty jsi měl pravdu. Bohužel. 🤨