Přejít na obsah

Inflace


safi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 127
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

nojo u nás je minimálně 20% inflace (oficiálně si mohou psát co chtějí) a nic se nezavádí. v rakouském tisku (viz odkaz v předešlém příspěvku) se jen objeví zpráva že v Nigérii je 17.7% inflace, ČR je přece jen daleko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Josef01 napsal:

nojo u nás je minimálně 20% inflace (oficiálně si mohou psát co chtějí) a nic se nezavádí. v rakouském tisku (viz odkaz v předešlém příspěvku) se jen objeví zpráva že v Nigérii je 17.7% inflace, ČR je přece jen daleko :)

Cerpas z nejakych dat nebo je to zas vsevedeni? Me by to fakt dost zajimalo, protoze bud mas kristalovou vsevedouci kouli, nebo tady pravidelne pises uplne bludy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady pekny rozbor inflacnich tlaku, ten pomer sluzeb me dost prekvapil. Evidentne je treba ochladit domaci poptavku, jinak to nepujde...

Rozkliknete si to a je to rozebrame v komentarich dle segmentu..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2022 v 22:54, Foundryman napsal:

Především je inflace jev peněžní, to jest dodavatelé můžou být vydřiduši, Green Deal může řádit, ale dokud banky "nenatisknou" peníze, nic se nestane. Celý průser vzniká  v důsledku frakčního bankovnictví (bankovnictví částečných rezerv), kdy komerční banky tvoří peníze z ničeho.

Rád bych jen připomněl to co psal Foundryman na předchozí str. Tudíž tyto válečné/finanční balíčky situaci nijak nezlepší... právě naopak.

Pokud vás toto téma zajímá doporučuji knihu viz. odkaz.

https://www.kosmas.cz/knihy/273944/svoboda-volby/

Snímek obrazovky 2022-06-24 v 11.44.31.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundryman se plete, to neni hlavni pricina. Stejne jako se pletl v monetarni politice, kterou smesoval s fiskalni. 

Problem je v te uvolnenosti fiskalni kdy to ma realny dopad do trhu.

U nas je to videt silne ve sluzbach viz muj dokaz vyse. CNB se muze snazit jak chce, ale kdyz s ni vlada fakticky nespolupracuje, tak je tezky ochladit ten trh. Vsechny balicly jsou nesmysl souhlasim.

I kdyz si myslim, ze porad je tarif potencionalne mnohem levnejsi nez deleni nebo vykup cezu...

Jinak Australie taky urokove bojuje s deflaci :)

nicmene treba co se tyce vyspelych ekonomik eurozony. Tam je fakt vysoky podil tech dovezenych inflacnich tlaku a netahne to tolik domaci poptavka jak u nas. 

Realne se po vyreseni dodavatelskeho retezce (prestane se zavirat Cina, ostatne pristavy v US atd uz jsou vycistene), energie a fosilni paliva to taky muze prijit (asi tezko predvidatelne), a ocekavane ochlazeni a bavime se klidne pristi rok o deflaci. Tohle je zvlastni trh, dost nepredikovatelny. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, vojta1 napsal:

Cerpas z nejakych dat nebo je to zas vsevedeni? Me by to fakt dost zajimalo, protoze bud mas kristalovou vsevedouci kouli, nebo tady pravidelne pises uplne bludy....

Nevím proč máš potřebu pořád někoho shazovat, asi komplex... Několik let se objevují články, že reálná inflace bývá až dvojnásobná oproti oficiální statistice. Inflace je dost osobní věc, závislá na daném jedinci. 

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analyza-skutecna-inflace-se-u-jednotlivych-cechu-lisi-je-deset-az-30-procent/2210983

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Josef01 napsal:

Nevím proč máš potřebu pořád někoho shazovat, asi komplex... Několik let se objevují články, že reálná inflace bývá až dvojnásobná oproti oficiální statistice. Inflace je dost osobní věc, závislá na daném jedinci. 

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analyza-skutecna-inflace-se-u-jednotlivych-cechu-lisi-je-deset-az-30-procent/2210983

Nemam potrebu. Me strasne stve sireni techto "overenych" veci. U Tebe od dob elektroaut. Jsem zrovna delal pro zakaznika celosvetovou studii trendu a vyvoje v automotive trhu a tys tu psal uplne nesmysly. Pokracujes v tom v kazdem druhem vlakne. 

Jinak to si ty a novinar pletete pojmy. Inflace je narust vseobecne menove hladiny. 

To stejne foundryman, ktery tu sdilel falesne veci kolem covidu a pak vystupoval jako ekonomicky expert. Jenze si pletl zakladni pojmy. A vzdycky to skoncilo u Brettonwoodskeho systemu, ktery byl v globalizovanem svete nesmyslny..... 

Mi to proste vadi. Ja udelam urcite strasne chyb. Ale rict, ze bitcoin bude urcite milion dolaru (netusim, mozna jo a mozna taky 2 dolary), pak komentovat rolex a pak predvidat vseobecnou budoucnost. A ted si vytvaret vlastni inflaci, to mi prislo moc... 

Mam pocit, ze mas v sobe nahodny generator cisel... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytrhavas věci z kontextu a měníš slova, já napíšu  cituji "Co jsem četl, Bitcoin může v budoucnu dosáhnout.... ", ty říkáš že píšu "bude určitě milion".. 

Elektroautem jezdím 5 let a píšu věci z praxe, co je na tom špatně netuším. 

Přečti si příspěvky, co jsem psal o investicich a cenách Rolex před 11 lety, že ceny poletí nahoru, ano netušil jsem až jak vysoko to bude. 

Inflaci jako oficiální číslo chápu, ale když někomu vyrostou za rok mandatorní výdaje o 30-40% tak mu je oficiální údaj k ničemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč máš potřebu pořád někoho shazovat, asi komplex... Několik let se objevují články, že reálná inflace bývá až dvojnásobná oproti oficiální statistice. Inflace je dost osobní věc, závislá na daném jedinci. 
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/analyza-skutecna-inflace-se-u-jednotlivych-cechu-lisi-je-deset-az-30-procent/2210983

Bych řekl, že je Vojta ještě docela slušnej, já už bych tě poslal do prdele a ignoru.

Zažívám tohle pravidelně v práci - mistři dojmologi, co jsou schopni se s tebou hádat klidně o gravitaci a při kontaktu s realitou předvádět mentální gymnastiku "že to vlastně mysleli jinak". Zkombinováno s toxickou pozitivností a přehnanou korektností americkýho korporátu a mám o zábavu postaráno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Josef01 napsal:

Nic takového jsem neřekl, viz odkazovaný článek.

Psal jsi a to cituji "u nas je minimalne inflace 20%" 

Zbytek netreba komentare. 

Jo a @xbraj19vole Ty jsi vubec nereagoval na moje "vtipne blbe" kecy na privatizaci letist. Ty mas taky nervy ze zeleza 😀 ja uz bych mel potrebu ponizovat 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Josef01 napsal:

když se sejdou blbci...

Tvl josef ja Ti zkusim domluvit panel na nejakem investicni konferenci 😄

jinak k mandatornim vydajum. Kdyz ted nekomu konci fixace, tak mu mandatorni vydaje skoci klidne o 20%. Takze vyssi sazby podporuji inflaci, ten Erdogan mel pravdu 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...