Přejít na obsah

Straum


Gram_adam

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rád bych se s Vámi podělil o jednu drobnou značku, co jsem při svých toulkách mezi hodinkami objevil a tak nějak mi leží v hlavě. Mám teď předobjednáno a v prosinci mi tedy snad budou ležet i doma.

Soldier-blue.thumb.jpg.714f7fefc2d1f8b8be24c97e5fa9fffd.jpg


Jedná se o novej brand Straum, kdy se snaží spojovat švýcarský strojky a hodinářství, ale design si berou z prvků norské mytologie a přírody. Stojí za tím dva chlapíci, co v tom utopili poměrně dost peněz a dle rozhovoru, který si poslechnete tady docela sympaťáci. Všechny hodinky mají safír, používají Sellitu SW 200-1 v lepší verzi než třeba Maurice Lacroix v Aikonech (aspoň to vypadá dle shock Novodiacu) a cena druhého vydaného modelu je 1000EUR. A mají teda nádherný průhledný záda.

Jejich první model byl Rastarkalv v edici 47 číslovaných kusů. Ciferník byl vyrobený z 3300 let starého dřeva, které bylo vykopáno v hlubokých bažinách ostrova Frei. Místo bylo v roce 955 svědkem jedné z velkých vikingských bitev, která částečně určila to, co známe jako základy Norska jako národa. Pouzdro měly z damascénské oceli, zase s nějakou pohádkou o odkazu na výrobu mečů, etc. Ty už jsem bohužel nestihl, ale mají k nim i pěkný video.
 

Povedlo se mi ulovit jejich model Opphav, který mají ve 4 barvách, každou ve 125 kusech. Barvy pak kopírují prvky přírody (sníh, půda, moře, lesy). Video hodinek níže.

Co na to říkáte? Chyba amatéra, nebo jsem to vygooglil docela dobře? O fotky se pak samozřejmě podělím :)

Upraveno uživatelem Gram_adam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip! V té modré, vypadají libově 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...
  • po měsících...

Škoda, že jsou vyprodané, pěkná rezerva nátahu, i zpracování, alespoň na fotkách. 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, HondzaX napsal:

Mám model Opphav, a musím říct, že i naživo vypadají hodinky moc dobře. Stejně tak vypadá dobře i ten novější model - Jan Mayen, který jsem měl možnost si vyzkoušet. Ten cifr se jim vážně povedl.

A proč tady ještě nejsou tvé fotky?? Fotíš parádně a docela bych se na něco nového koukl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Laska na prvni pohled. Nic me nemohlo zastavit. V nedeli vecer objednavka, v utery vecer hotovo u financaku a zitra (streda) budou doma. Pry jsou nativo jeste lepsi…

IMG_6962.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...