Přejít na obsah

Seiko 5 - ruční nátah


Farland

Doporučené příspěvky

Zdravím,

dnes jsem poprvé od koupě musel na hodinkách měnit čas a teď si nevím s jednou věcí rady. Po zamáčknutí korunky zpět, necítím stejný odpor a neslyším zvuk ručního nátahu. Jsem naprostý začátečník a doufal jsem, že by jste mi mohli poradit kde dělám chybu?

Jedná se o Seiko SRPD53K1

Děkuji

Upraveno uživatelem Farland
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vidím, že nikdo neodpověděl. Já nejsem expert na Seiko strojky, ale pár jich taky mám a u ručního nátahu je cítit trochu odpor a slyšet jemné cvrlikání. Pokud jsou hodinky v záruce, tak reklamuj, nejspíš je poškozený odlučovač nátahu. Samozřejmě předpokládám, že korunka je dobře zacvaknutá.

Taky není dobré používat ruční nátah u automatů jako každodenní funkci, je to opravdu doplňková záležitost pouze na rozběhnutí zastavených hodinek, pak se dotahuje automaticky. Stejně tak by mohlo dojít k poškození nesprávným použitím ve winderu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
V 19. 10. 2021 v 7:59, tombas napsal:

Taky není dobré používat ruční nátah u automatů jako každodenní funkci, je to opravdu doplňková záležitost pouze na rozběhnutí zastavených hodinek, pak se dotahuje automaticky. Stejně tak by mohlo dojít k poškození nesprávným použitím ve winderu.

@tombas jak to automatům vadí? Nebo spíš proč? Já to nevím, ale rozhodně by mě to zajímalo. Leží mi v hodinkovnici víc hodinek, které pravidelně natahuji ručně, ale jsou to automaty. Winder mám totiž zatím pouze na jedny hodinky :( . Takže pokud bych to neměl dělat, rád se přiučím :) díky moc za radu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lukáš3 o tom se tady na fóru psalo už mockrát. Já nejsem hodinář, abych to dokázal odborně vysvětlit. Jde hlavně o to, že u automatu víc trpí odlučovač a mechanismus není tak robustní. Líbilo se mi přirovnání k zaparkovanému autu. Tam taky nenecháváš běžet trvale motor, když autem nejezdíš, stejně tak je zbytečné ručně natahovat hodinky, které nenosíš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...