Jump to content

Brousky

Recommended Posts

Jelikož se trochu věnuji broušení /nejčastěji břitvám/ ,tak by mne zajímalo jaké brousky používají  hodináři  či také řezbáři i jiné profese. Prioritně mě zajímají přírodní kameny , břidlice,Arkanasy, Coticule, spíše evropské provenience  /v japoncích se neorientuju/. Zde něco k ochutnání 1235201363_Finiery1.thumb.jpg.79c67a703fb0f8cc83c65f79eb83fe61.jpg1361131589_Rozsutec(2).jpg.014db7284fda8c47566990d9440b7ddc.jpgArk1.thumb.jpg.14d58dffb940b6872afec572cbca21ed.jpg

• 2 weeks later...

Abych ukázal,že i u nás byly k sehnání kameny na kterých lze brousit břitvu,ano možná někteří poznávají starou dobrou JAKu  ( JAKA Jakartovice). Je to výběrová hlubinná břidlice, velmi jemná,černá jak uhel. 

IMG_20211020_100955.jpg

• 4 weeks later...

Máš to super, neplánuješ nějakej workshop na broušní nožů. Mě videa pomáhají hlavně na začátku, ale zrovna tohle jsou věci který je fakt dobrý mít možnost si osahat a nebo mít někoho, kdo ti řekne "tohle děláš blbě"

Případně dá se ti něco poslat na nabroušení :)

Prioritně se věnuju břitvám, nože mám jen okrajově, nejraději mám sadu od mydlinky ( Vojta ) a tím si nabrousím, co potřebuji,je to sada ala Lansky.

Zleva doprava: AluOx 220 JIS Mcusta Zanmai orovnávač, 240 a 1000 JIS SiC Sigma Select II, 1000/4000 JIS japanesechevsknife.com, Rozsutec, Tyrolit SiC a AluOX a nakonec nějakej měkkej japonec 220/1000 

Sic_AluOx2_r.jpg

A druhý obrázek jsou diamanty v pryskyřici od fy Venev Industrial Diamonds a v kovové matrici od fy Poltava Diamond Tools brusná stopa jako na kameni nebo keramice :) a dole se krčí electroplated diamond Fallkniven.

Diamond_whetstone_r.jpg

Edited by ohrenstein
Oprava/ předělání popisků