Přejít na obsah

Sportovně-elegantní (v tom původním smyslu) hodinky pro nerozhodného juristu


Kex

Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé, spolupacienti, 

prosím, pomozte s nelehkým zadáním: Já sám už nic nechci (ani nemůžu, mám 13 kusů, při 14. by se žena už zbláznila nebo mne zabila). Ale mám výborného kamaráda, spolužáka z gymplu, který je zatím naprostý mudla (čas odečítá z mobilu), a ten usoudil, že jeho důstojnost již nabyla takových parametrů, že by měl mít slušné hodinky :) Je mu 45 let (ale vypadá na míň), pracuje jako právník v jedné významné pojišťovně, má 2 metry, ale 70 kg a zápěstí tak 16 cm. Nějaké pěkné hodinky už viděl (např. dneska jsme byli mrknout na SEWu), ale zmítá se v tom šíleně. Líbí se mu třeba Wardy C60 Trident - ale ty na něm vypadají blbě. Současně se mu ovšem líbí taky Louis Moinet Mecanograph - ty by mu byly strašně velké... Pak projevil zájem o Frederique Constant Classic Worldtimer - ale není o tom přesvědčený... Omegy PO i AT se mu líbí, ale jsou mu velké a přijdou mu už drahé... Zkusil Primky Diplomat, i ty se mu líbily, a i na něm vypadaly dobře, ale za ty odmítá dát 90k.

Nicméně nějaké základní požadavky byly specifikovány:
* Swiss nebo německá mechanika (jedno zda automat nebo manuál), požadavky na in-house nejsou
* průměr určitě do 40 mm, výška pokud možno co nejmenší, čili 11-12 mm (s ohledem na obvod zápěstí kolem 16 cm)
* pouzdro ocel + buď ocelový náramek nebo tmavá kožka
* indexy raději aplikované, cifr plastický a spíše římské číslice
* datum, day/date, moonphase nebo rezerva může být, ale nic z toho není povinné
* nosit se budou častěji k obleku do práce, ale měly by být použitelné k tričku+džínám
* cena do cca 80-100k CZK, pokud bude dávat smysl poměr cena/výkon (machr index nehraje roli)

Mnohokrát děkuji za nějaké nápady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ward má aj iné rady o ktorých by sa dalo uvažovať a to C63 Sealander, alebo z druhej ruky C65 Trident Vintage Mk2.

Ak by nevadil mikrobrand nech si pozrie Monta Noble.

V lacnejších vodách sú tu ešte Glycine Combat 6, ale nemajú aplikované indexy. Alebo Tissot PRX.

Ak teda nie Omega AT 38,5mm, čo tak Sinn 556i aj keď tiež nemajú aplikované indexy.

Možno by sa niečo našlo u Grand Seika, ale to odporuje hneď prvej podmienke. 😉 Ďalej tu je ešte Tudor.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Diablo1st napsal:

čo tak Sinn 556i aj keď tiež nemajú aplikované indexy.

Varianty mimo černé mají aplikované indexy.

Kromě zmíněného může mrknout na:

https://www.hodinky-koscom.cz/tag-heuer-carrera-calibre-5-war211a-ba0782-k0010798

https://www.hodinky-koscom.cz/rado-tradition-golden-horse-1957-r33930153-k0031234

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejnou ruku a i přesto, že píšeš že aqua terry nechce, zkusil bych se na ně ještě podívat. Těch 38,5 mm mu musí sedět a ikdyž jsou trochu nad limit, připlatit bych si za ně. K obleku fajn, k džínům taky. Sedne jim tah, guma a kůže.

Ještě navrhnu black bay 58. Tam se vleze do limitu a dostane pěkný kus hodinařiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kex Ako píše @Zmrzlinar , ak to chce chalan k obleku, pozeral by som po nejakej čistej elegancií. Aj keď teraz sa nosí čokoľvek ku čomukoľvek, v tomto prípade mi prídu využiteľnejšie nejaké pekné čisté hodinky, ako napr IWC Portofino (ktoré sú kúsok nad finančný limit). Ani pri klasických oblekovkách nevidím problém ich dať ku rifliam a tričku, prípadne košeli a do obleku je to úplne dokonalé.

Prípadne niečo na spôsob B&M Clifton?

baume et mercier clifton baumatic cosc two straps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem a děkuju moc za nápady, velmi si vašich návrhů vážím -- nicméně ne všechny jsou použitelné, takže se k tomu zkusím nějak vyjádřit a snad se tím "dospecifikuje" směr hledání :) Níže uvedené hodnocení hodinek nepředstavuje tedy můj názor, ale názor "koncového zákazníka", který je ovšem mudla, k čemuž je nutné přiměřeně přihlédnout ;)

Nejblíže původní myšlence zadání je @Willie McBride -- Cliftony mě nenapadly a musím uznat, že to by na kamarádovi právníkovi mohlo fungovat, ale ještě to pořád není úplně přesně ono (ale určitě je to použitelné, takže thumbs up, Willie).

@exell s Tudory je, při vší úctě, úplně mimo. Jinak krásné Black Baye jsou naprosto nepoužitelné -- vždyť jsou to vlastně toolovky (sice dost leštěné, ale i tak). To opravdu nehledáme. Proto jsem do "příběhu" na začátku (ještě před body s požadavky) psal, co se mu líbilo a že to byly např. Primky Diplomaty nebo Louis Moinet Mecanograph.

@Zmrzlinar -- nikdo neříkal, že to mají být divery. Nemají. Psal jsem, že se mu líbily moje Wardy C60, ale že jsme se shodli, že pro něj nejsou. Řekl bych, že se mu na nich zamlouvaly odrazy na keramické lunetě a na různě broušených a leštěných plochách pouzdra. Tj. bylo by fajn, kdyby cílové hodinky měly zajímavý tvar pouzdra, kde se budou nějak střídat leštěné a broušené plochy a různé hrany, ovšem musí to být jemné a decentní, nikoliv technicistní, což vyřazuje právě ty ATčka a třeba Carrery (ty považuje za přímo hnusné, dtto Sinn).

@Diablo1st -- Grand Seika jsou skvělý nápad 👍, Snowflake by byly fantastické, ale on nekousne, že je to za takové prachy "jen" Seiko (a mně prosím nevysvětlujte, že je to GS, já to samozřejmě vím). Microbrandy rozhodně nejsou mimo hru, naopak; nechce "masové" hodinky, které má každý druhý ředitel či ministr (Rolby 😃). Takže Monty určitě fajn, ale jsou designem taky hodně technicistní a vizuálem strašně přímočaré. On je i při své výšce poměrně nenápadný člověk, potřebuje tedy hodinky, jejichž designovým jazykem bude rafinovanost, jemnost a uměřená avantgarda. Glycine Combat a Tissot PRX naprosto mimo mísu, oboje "humpolácké" ohavy.

Hledáme hodinky spíše oblekové, ale nikoliv sterilní (jako třeba Portofina) -- kdyby bylo na cifru aspoň piqué nebo něco takového. Jemné linie, indexy spíše lineární (nikoliv kulaté nebo čtvercové či trojúhelníkové), ciferník nějakým plastickým vzorem (piqué, guilloché, tapisserie, apod.). A k tomu něco, co je udělá zajímavé - třeba neobvyklý brus pouzdra, nějaký drobný barevný detail, atp. Pro ilustraci jsem zkusil najít pár obrázků něčeho, co se mu na SEWu líbilo. Každopádně děkuju za nápady, jen tak dál 😃

 

w1.jpg

w2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 minutes ago, Kex said:



@exell s Tudory je, při vší úctě, úplně mimo. Jinak krásné Black Baye jsou naprosto nepoužitelné -- vždyť jsou to vlastně toolovky (sice dost leštěné, ale i tak). To opravdu nehledáme. Proto jsem do "příběhu" na začátku (ještě před body s požadavky) psal, co se mu líbilo a že to byly např. Primky Diplomaty nebo Louis Moinet Mecanograph.


 

 

Navrhl jsem je pro podobnost spíše s AT, které se kamarádovi podle úvodu líbí. A neřekl bych, že od nich mají daleko, toolovky to jsou, ale k obleku padnou taky, ostatně jedna z oficiálních produktovch fotografií ke stříbrné verzi je právě s oblekem. Právě proto si myslím, že jsou to dobré univerzály, nedovedu si představit nosit Diplomaty k džínám - vkus máme asi jiný :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@lassie Mě osobně se ty Tudory taky líbí, i ty BB36, co posílal @exell, ale pro pana X je to moc železa -- chybí tam ta rafinovanost a jemně avangardní designový jazyk. Jsou příliš přímočaré... a jasně, že je to zcela subjektivní, proto za nápady děkuji, ovšem obávám se, že tudy cesta nevede.

@Slaco Na NOMOSy jsme koukali a pár jich zkusil na ruce. Rafinovanost a jemná avantgarda (+ in-house) nepochybně přítomny 😃 Ovšem na ruce to nevypadalo nic moc. Tím jak jsou hodně "válcovité" (rozumějte, pouzdro je geometricky opravdu jen válec, což je sice z hlediska důsledného bauhausu správně, ale pro nás na prd), přijdou mu moc sterilní a nezajímavé.

Ovšem Omega De Ville je velká pecka a ty jsou již zařazeny na finální whitelist, to byl skvělý nápad. Předpokládám, že varianta pouzdro ocel, indexy žluté zlato a nějaká tapisserie na ciferníku určitě existuje. Pohledáme...

@Chronopetr FCčka děsně sterilní. To jsou čisté oblekovky, to nechce, chce tam nějakou decentní zábavu 😉

Upraveno uživatelem Kex
Doplnění reakce na Chronopetra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Kex napsal:

@lassie Mě osobně se ty Tudory taky líbí, i ty BB36, co posílal @exell, ale pro pana X je to moc železa -- chybí tam ta rafinovanost a jemně avangardní designový jazyk. Jsou příliš přímočaré... a jasně, že je to zcela subjektivní, proto za nápady děkuji, ovšem obávám se, že tudy cesta nevede.

@Slaco Na NOMOSy jsme koukali a pár jich zkusil na ruce. Rafinovanost a jemná avantgarda (+ in-house) nepochybně přítomny 😃 Ovšem na ruce to nevypadalo nic moc. Tím jak jsou hodně "válcovité" (rozumějte, pouzdro je geometricky opravdu jen válec, což je sice z hlediska důsledného bauhausu správně, ale pro nás na prd), přijdou mu moc sterilní a nezajímavé.

Ovšem Omega De Ville je velká pecka a ty jsou již zařazeny na finální whitelist, to byl skvělý nápad. Předpokládám, že varianta pouzdro ocel, indexy žluté zlato a nějaká tapisserie na ciferníku určitě existuje. Pohledáme...

Zkus Chrono24 pro inspiraci a jsou tam i příznivější ceny . Tyhle jsou peckovní👍👍

7250820A-4C23-44D1-A767-C94BA4E0A18E.jpeg

Upraveno uživatelem Slaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Slaco napsal:

Zkus Chrono24 pro inspiraci a jsou tam i příznivější ceny 

Jojo, tam operuju od roku 2003, kdy to spustili... 😃 Bohužel inspirace došla, proto jsem se obrátil na vás, jestli někdo náhodou nevymyslí něco, co mě zatím nenapadlo 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Diablo1st Longiny nechce... Pokud jsem to mezi řádky správně dekódoval, tak jsou mezi právníky strašně profláklé. Něco jako "když uděláš něco dostatečně záslužného pro firmu, dostaneš za odměnu Longiny" 😀

Zmíněné Orisky jsou moc hezké hodinky, třeba některé Arteliery, ale já už nemůžu s klidným svědomím nikomu Oris doporučit: Sám mám dvoje a jsou to strašné sráče. Byly víc v servisu než na ruce 😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...