Přejít na obsah

Sportovně-elegantní (v tom původním smyslu) hodinky pro nerozhodného juristu


Kex

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, Kex napsal:

@Diablo1st Longiny nechce... Pokud jsem to mezi řádky správně dekódoval, tak jsou mezi právníky strašně profláklé. Něco jako "když uděláš něco dostatečně záslužného pro firmu, dostaneš za odměnu Longiny" 😀

Zmíněné Orisky jsou moc hezké hodinky, třeba některé Arteliery, ale já už nemůžu s klidným svědomím nikomu Oris doporučit: Sám mám dvoje a jsou to strašné sráče. Byly víc v servisu než na ruce 😒

Veru tažký oriešok je to ten tvoj kamarát 😁

Čo Breitling TransOcean alebo Premier?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Spomínané Biatec aj keď nie sú swiss či germany made majú ciferník, ktorý je naživo úplná pecka a celkovo spracovanie je myslím veľmi slušné. Neviem, ako je to s dostupnosťou, výrobca hlásil, že sú vypredané. Tie hodinky sú tak zaujímavé, že som si ich musel kúpiť aj napriek všetkým svojim zásadám a neskutočne ma bavia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Diablo1st "Veru tažký oriešok je to ten tvoj kamarát" -- To si piš! Už jeho hodinky řešíme skoro rok, je to děs s ním 🤣 Ze začátku to bylo úplně jasné. Prohlídl si mých 13 kousků, řekl "máš to hezký, já si koupím Omegy POčka". To jsem mu schválil, akorát jsem upozornil, že mu budou velký... No a tím to peklo začalo 😃 Nejdřív: Tak zkusíme jen nějaký levný na zkoušku, jestli to vůbec budu nosit... Tak třeba Seika Presage. Jasně, fajn, jdi do toho. Za čtrnáct dní: No, jsou takový obyčejný, najdi mi něco neobyčejnýho, aby to po mě mohly zdědit děti. Tak říkám, "tak si kup Moinety, to je HH za ještě zvládnutelný peníze". Obrovské nadšení... Za pár dní: Ale ty jsou taky velký. A strašně drahý na to, že to někde omlátím o futra... A tak pořád dokola 🤣

Béčka Transoceany krásný, ale asi moc velký... Musíme to udržet pod 40 mm, ideálně 36 - 38 mm, má fakt hubenou ruku.

@tombas, @Willie McBride Biatecy super nápad, krásný. Sám jsem skoro koupil Leviathany. To se vám, bratia, povedlo ohromně. Ale bojím se, že budou taky velký, mají dost velký L2L. Ta 39 od Eterny je taky pecka, ale ty by musel určitě zkusit. Takže možná výlet do Chronoshopu, jestli je mají na krámě... A pak by mohla být problém cena -- za SK indie by se mu to mohlo zdát hodně v porovnání se swiss mainstreamem. Eterna Adventic se stejnou 39xx je za míň než půlku...

@ChronopetrRozhodně nekonči!!! Potřebuju nápady! Jen směle pokračuj. Mühle krásné, ale hrozně veliké. Nejen průměr, ale hlavně jsou i dost vysoké... To bohužel nepůjde.

Díky moc všem, klidně ještě něco vymyslete, jestli vás to ještě baví 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Kex napsal:

Za SK indie by se mu to mohlo zdát hodně v porovnání se swiss mainstreamem. Eterna Adventic se stejnou 39xx je za míň než půlku...

 

Pri Biatec je cena samozrejme o kus vyššie, no je to dané aj tým, že sa rozhodli ísť cestou malých sérií. Tieto Majestic Night Sky boli vyrobené v počte 150ks, Golden Ratio myslím robili po 25ks z jednej farby. Pri spomínaných Night Sky je ceferník z kameňa (Avanturín) a indexy sú tam vkladané, takže navŕtať toľko dierok a nedod*bať to iste nebolo tak ľahké (strieborná ručne maľovaná plaketka pod sklíčkom vzadu je tiež niečo, čím sa chceli odlíšiť). Áno, 2500 EUR za hodinky "len zo Slovenska" je v porovnaní napríklad s MIDOm zo Švajcu, kde sa dajú kúpiť skvelo spracované hodinky za polovicu ťažko obhájiteľná suma, no je tam ten poplatok za svojim spôsobom niečo jedinečné. (Ja som na Night Sky dlhšie pozeral na nete a keď výrobca zahlásil, že sú vypredané, tak ma to mrzelo. Našťastie som u jedného predajcu ich ešte našiel, tak sa nedali zo zvedavosti nekúpiť 😄 )

Inak aj práve medzi MIDO sa dajú nájsť pekné kúsky, ktoré spracovaním určite neurazia, aj keď kamarát asi pozerá po "vyššej lige" 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, když to bereš tak, že blbý tip je lepší než žádný tip, jsem tu zas 🤣. Mně se teda z těch opravdu malých hodinek strašně líbí ty FC SLIMLINE. Poměr kvalita/cena dle mého u FC je hodně vysoko. Ale už jsi jednou odepsal, že jsou to čiré oblekovky...

Frederique Constant Manufacture Slimline Moonphase 50 621 Kč https://chrono24.app/frederiqueconstant/frederique-constant-slimline-moonphase-manufacture--id21123376.htm?SETLANG=cs_CZ&SETCURR=CZK

Frederique Constant Manufacture Slimline Moonphase 57 852 Kč https://chrono24.app/frederiqueconstant/frederique-constant-slimline-moonphase-manufacture--id20464664.htm?SETLANG=cs_CZ&SETCURR=CZK

Frederique Constant Manufacture Slimline Moonphase 52 593 Kč https://chrono24.app/frederiqueconstant/slimline--id21017091.htm?SETLANG=cs_CZ&SETCURR=CZK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tombas napsal:

Z mého pohledu má ještě pěknou kolekci za přiměřenou cenu Ball Fireman, ale zase je to 40mm a strojek je tradiční Eta nebo Sellita. Na druhou stranu jsou to naprosté univerzály.

Vyhledávání 'ball fireman' - nenalezeny žádné produkty | Helveti.cz

 

Pravdu máš. Třeba tyto pecka na začátek :)

https://www.helveti.cz/ball-fireman-victory-nm2098c-s5j-be

A jako 40mm není na 16cm nic hroznýho.. Ať to taky nèjak vypadá a né jak "po dědovi" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meistersinger určitě moc právníků nemá, to by fakt mohla být trefa do černého! Ball taky krásný, jen ty tritiový trubky asi nejsou pro každého. Ale třeba to bude přesně ten drobný detail, co hledá.

Mě ještě napadly Montblanc, když neřeší machr index (i když já bych s nimi machroval moc rád 😁). Třeba Star Legacy nebo Heritage Chronometrie, Chronograph..

Ty chronografy mají teda 41 mm, ale dal jsem je sem, protože z těch bych si já osobně asi cvrkl... 🤩

Montblanc-Heritage-Automatic-Chronograph-Watch-Brown-41-mm-Cayman-128671-01_c03f3036-870f-401b-8e9c-9458412d0f5c_1200x.jpg

260097a5a75109.jpg

_hodinky_montblanc_heritage_spirit_moonphase_111621.png

montblanc-heritage-chronometer-dialup.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tááák chlapci! 😃 Dík za další nápady.

@tombas@Spongebob Bally si zkoušel u mne (Engineery III), celkem se mu líbily, velikostně je to na hraně, spíš maličko za ní (ale zvládnutelně), nicméně H3 trubky mu přišly příliš... Jako že tam nepatří. Což upřímně řečeno u těch variant Ballů, kde jsou z nich vyskládané číslice, považuju i já -- velký Ball fanda -- za šílenost. Asi pro něj příliš moderní a technicistní. Řekl bych, že tam potřebuje nějakou retro stopu, uvážíme-li, že se mu dost pozdávaly ty Cuervo y Sobrinos...

@Kluk jako buk Meistersinger neprojde. Příliš technicistní, navíc nedá tu jednoručku. Musel by mít buď Salthoru nebo nějaký dvouručkový model. A i ty jsou designované hodně moderně a technicistně. O tomhle ho nepřesvědčím... Bucherer je zajímavý nápad, to zkusíme probrat. Union asi spíš ne, jednak velikost, pak jsou tam ty arabské číslice -- to explicitně nepreferuje.

@Chronopetr Ano, FC máme silně v hledáčku -- líbí se mu worldtimer v modré. Z Montblanců by asi prošlo něco z řady Star, tam je pěkně plastický cifr a římské číslice... Když od toho ho trochu zrazuju zase já. Pořád to nějak vnímám jako firmu na propisky a kožené brašny, která dělá hodinky za 4k EUR, které pak prodává za 1,5k... Moc je nechápu. I když to asi je dobrá hodinařina, nejsem s tím kompatibilní. Navíc nové logo je doslova tragédie a zabiják 😃 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Kex napsal:

Béčka Transoceany krásný, ale asi moc velký... Musíme to udržet pod 40 mm, ideálně 36 - 38 mm, má fakt hubenou ruku.

Dělaly se i v 38, ale nevím, jestli jdou ještě sehnat, asi to bude dost problém. Jinak za mě určitě něco z DeVille řady od Omegy :) Každý aspoň trochu řeší MI a i bez ohledu na něj jsou krásné a navíc super strojek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Kex napsal:

@Diablo1st "Veru tažký oriešok je to ten tvoj kamarát" -- To si piš! Už jeho hodinky řešíme skoro rok, je to děs s ním 🤣 Ze začátku to bylo úplně jasné. Prohlídl si mých 13 kousků, řekl "máš to hezký, já si koupím Omegy POčka". To jsem mu schválil, akorát jsem upozornil, že mu budou velký... No a tím to peklo začalo 😃 Nejdřív: Tak zkusíme jen nějaký levný na zkoušku, jestli to vůbec budu nosit... Tak třeba Seika Presage. Jasně, fajn, jdi do toho. Za čtrnáct dní: No, jsou takový obyčejný, najdi mi něco neobyčejnýho, aby to po mě mohly zdědit děti. Tak říkám, "tak si kup Moinety, to je HH za ještě zvládnutelný peníze". Obrovské nadšení... Za pár dní: Ale ty jsou taky velký. A strašně drahý na to, že to někde omlátím o futra... A tak pořád dokola 🤣

Béčka Transoceany krásný, ale asi moc velký... Musíme to udržet pod 40 mm, ideálně 36 - 38 mm, má fakt hubenou ruku.

Ako podľa mňa pre neho hodinky ešte nevyrobili, keď takto špekuluje. Asi chce len ohúriť okolie, ale nechce pustiť perie. Mám takého švagra, stále pozerá HH, ale keď si kúpil nejaké základné Citizen nadával, aké drahé boli. 🤦‍♂️

Ako za mňa by aj tak bola najlepšia voľba GS, ale skôr to vidím na SanMartin 🤣 

20200615_222802_005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Diablo1st napsal:

Ako podľa mňa pre neho hodinky ešte nevyrobili, keď takto špekuluje. Asi chce len ohúriť okolie, ale nechce pustiť perie. Mám takého švagra, stále pozerá HH, ale keď si kúpil nejaké základné Citizen nadával, aké drahé boli. 🤦‍♂️

Ako za mňa by aj tak bola najlepšia voľba GS, ale skôr to vidím na SanMartin 🤣 

20200615_222802_005.jpg

Mam z toho uplne stejny pocit. Ty hodinky neexistuji a nikdy nebudou:-). Ta modra je moc modra, to kulate je moc zaoblene, to uz je prillis, ty jsou moc takove... A kdyz se k tomu pridaji terminy jako...technicistni, plasticke, moc sterilni, chce to restrostopu, to je moc moderni...a na zaver, kdyz uz jsou fajn, tak...to je skoda omlatit o futra. Moc neverim, ze neco koupi a ma trpelivost by byla uz v...

Ale at nejsem uplne mimo. 

Aqua Terry 38 mm mi prijdou jako uplne idealni hodinky, i co do velikosti a pouziti. K obleku super. Na pohodu, super. Dedictvi, super. Jen za automaty by musel neco priplatit.

Kex - hodne stesti a pevne nervy:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marfael ono je možnosť, že také hodinky ešte nevyrobili, alebo je ešte jedna, že dotyčný je detailista, ktorý nechce nič iné, ako to, čo považuje za dokonalé - len na to zase zväčša treba väčší rozpočet a nebáť sa ich potom "omlátiť o futra". No pánovi držím palce, nech nájde, čo hľadá. Ja kým som našiel a kúpil tie moje prvé dospeláckejšie hodinky (ktoré spĺňali všetko, čo som chcel a boli aj za sumu, čo som si konečne mohol dovoliť), tiež to trvalo roky a dovtedy som nosil Festinky za pár drobných.

No som strašne zvedavý, ako tento výber dopadne a na prípadné fotky daných hodiniek 🙂

Upraveno uživatelem Willie McBride
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...