Přejít na obsah

Sportovně-elegantní (v tom původním smyslu) hodinky pro nerozhodného juristu


Kex

Doporučené příspěvky

@Diablo1st@Marfael"Ako podľa mňa pre neho hodinky ešte nevyrobili, keď takto špekuluje. Asi chce len ohúriť okolie, ale nechce pustiť perie.🤣 -- hele, chlapi, fakt ne. Je to ohromně fajn kluk, sportovec, léta reprezentant ČR v brokové střelbě, dokonce jednou mistr světa (amoleta). On má jen velmi přesnou představu o tom, co NECHCE 😀 Ale nebojím se, zvládneme to. O finálním výběru vás samozřejmě poinformuju. Navíc už nám vykrystalizoval nějaký užší výběr, ze které si myslím, že se podaří nakonec něco vybrat... Termíny "technicistní", "sterilní" a "retrostopa" jsou moje -- on to takhle nekomentoval. To jsem se jen já vám snažil neuměle přiblížit, co je špatně, případně dobře.

@Willie McBrideAno, přesně tak to je, má nějakou vizi a teď je jen třeba najít k té vizi taky existující hodinky 🤣

Ono taky když si pročtete (bez emocí a přesvědčení, že právě ten můj nápad je ten nej), co jste zatím navrhovali, tak se to trochu točí v kruzích, daných možná taky tím, že prostě my -- zkušení chronomagoři -- už máme nějaké zajeté představy. Např. jen velmi málo návrhů mělo římské číslice (čest výjimkám, jedny Montblanky od Chronopetra, Weily a B&M) a přitom on by je asi chtěl mnohem víc než jen indexy (a arabské číslice nechce vůbec), to v úvodní specifikaci bylo a málokdo to respektoval... Každopádně znovu říkám, že si vašich návrhů moc vážím a děkuju vám za ně. Jen prostě někdy jste nezvládli překročit "svůj stín", daný tím, co se líbí vám osobně. Tak mi to přijde. Teď naposled navrhoval @Chronopetr ty Perrelety -- no ony jsou krásné, ale pan X takovýhle design chápe jako moc "stroze technický" (a já píšu technicistní)...

Zkusím shrnout, co se jeví jako průchozí a postupuje do užšího výběru (ke kterému budu rád, když se vyjádříte -- názory, zkušenosti, etc.):
1. Cuervo y Sobrinos Historiador Retrogrado (sdílené první místo, foto přiloženo níže)
1. Omega De Ville Prestige Power Reserve (sdílené první místo)
2. Frederique Constant Worldtimer Manufacture
3. Biatec Majestic Night Sky
4. Frederique Constant Maxime Manufacture
5. Baume & Mercier Clifton / Classima Executives
6. Carl F. Bucherer Manero Big Date Power Reserve

Čili ta diskuse určitě nebyla zbytečná a vaše nápady rozhodně nepřišly vniveč 😃

222_3194_1b---template-soldier-web_1v6s.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Kex tie prvé vyzerajú zaujímavo, no neviem prečo na mňa pôsobia, že tie nožičky sú nejaké dlhšie (možno je to len ich tvarom) a teda aj keď sú 40mm, nemusia na tenšej ruke moc sedieť. Na nete som teraz našiel, že L2L majú cez 50mm a pôsobia väčšie, ako by človek pri 40mm čakal. No ako všetky hodinky, treba vyskúšať, ako sadnú.

Omegám nie je čo vytknúť, som fakt zvedavý, ako to dopadne 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se říká, každému podle jeho vkusu. Třeba na mně ty Cuervo působí až příliš barokně a byť bych jimi ve své sbírce nepohrdnul, na denní nošení si je neumím úplně představit a jako sportovní už vůbec ne. 

Velmi těžko se vybírají hodinky podle vkusu někoho jiného, koho vůbec neznáme, byť by bylo zadání sebelepší. Každopádně přeji šťastnou ruku při výběru a následně dlouhodobou spokojenost.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vedlejším vlákně jsem objevil doporučení na Epos, které tu neproběhly. Třeba tyhle se mi líbí, jen teda 41 mm... Ale co už, ber to už jen jako mimosoutěžní vyklusávání 😄

https://www.helveti.cz/epos-emotion-3395812202025

Jinak souhlas s kolegy, když nenajde nic elektrizujícího, co ho stopro osloví, Omega by měla být volba číslo 1. Minimálně v tom bodě uchování hodinek pro děti a vnoučata ho stopro nezklamou 😉.

3395.812.20.20.25_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kex Prepáč, len mi to tak príde, že hľadá jednorožca. Chápem, že má nejaké predstavy o tom, čo by sa mu páči, ale zasa bude problém cena resp. strach z toho, že ich buchne o futra. A na druhej strane, ak je niečo cenovo dostupnejšie zasa na tom nájde niečo čo sa mu nepáči. A tak stále dokola.🙂

Ale držím palce, aby bol spokojný s výberom. Dúfam, že dáš potom vedieť. 😉

Inak ja má tiež malú ruku (cca. 16,5cm) takže viem, aký je problém vybrať hodinky s menším priemerom. Tieto sa mi nosia asi najlepšie (CW C65 Trident Vintage Mk2)

IMG_20210816_181719.thumb.jpg.37ff6bda94d57eed71c8c488db3d363a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Spongebob niekto aj rozviesť 😄 Ale ja verím, že ak niekto čo i len trochu chce, tak nájde aj svojho hodinkového jednorožca, len je otázne, či chce toho jednorožca aj zaplatiť 😄 U mňa to tiež dlho bolo "na lepšie nemám financie a na kompromis peniaze vyhadzovať nebudem" a po ani nie 10-15 rokoch sa to rozbehlo a teraz neviem, ktoré hodinky kúpiť skôr 😄 😄 😄

Ja verím v šťastný koniec aj pri tomto nerozhodnom jedincovi, ktorý sa nestihol ešte infikovať tým, čo mnohých z nás postretlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MarfaelConstellationy krásný. Ty chci pro sebe, ale už mám doma zákaz -- už toho mám moc 🤣 Pro pana X je to asi moc velký kus železa, potřebuje něco subtilnějšího, jemnějšího...

@Diablo1stV pohodě, netřeba se omlouvat, asi máš do určité míry i pravdu. Ale ono to dopadne. Jasně, o finálním výběru vás budu informovat 😃 Wardy ti seknou, na téhle značce se shodem, já mám C60 Trident GMT zelená luneta, 1. generace a miluju je. Pan X chce něco klasičtějšího, i když Tridenty se mu líbily a vážně o nich přemýšlel, jenže pak sám usoudil, že mu na ruce vypadají jako pěst na oko, on opravdu objektivně potřebuje velmi jemné linie a "méně materiálu" pouzdra, aby to nevypadalo divně. Proto mu fungovaly na ruce Diplomaty.

@Spongebob Dopadne. Když už mě do toho zatáhl, tak já už mu nedám pokoj, dokud něco nepořídí. A já svoje první vybíral rok a taky jsem asi tak 15x úplně změnil požadavky 🤣

@Willie McBride Dík za postřeh s L2L u CyS, toho jsem si nevšiml, to by opravdu mohl být problém. On si zkoušel v Praze na SEWu jiný model CyS (taky s retrográdním datumem, to se mu líbí) a ten mu seděl bez problémů... Ale pouzdro asi může být jiné, pravda, chtělo by to zkusit...

Dík za péči, chlapci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kex napsal:

@MarfaelConstellationy krásný. Ty chci pro sebe, ale už mám doma zákaz -- už toho mám moc 🤣 Pro pana X je to asi moc velký kus železa, potřebuje něco subtilnějšího, jemnějšího...

Hele, nechci se prit, ale 38mm x 13mm mi neprijde jako kus zeleza.

Jestli se dobre pamatuju, je vysoky a stihly. 16 cm ruka neni velka, ale dat na takoveho chlapa male a jeste uplne tenke hodinky, bude vypadat...blbe.

At uz ty nebo ty, 38-39mm a 12-14mm mi prijde ideal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vyzkoušeno, že malé a vysoké hodinky vypadají skoro vždy hůře, než velké a vysoké hodinky. Na malých hodinkách je ta výšková disproporce mnohem zřetelnější, byť třeba tři milimetry dělá klenutý safír. K obleku je to potom skoro nenositelné, pod rukáv košile je těžko schováš. Na průměr 38-39mm je ideál 10-11mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Marfael napsal:

Hele, nechci se prit, ale 38mm x 13mm mi neprijde jako kus zeleza.

Jestli se dobre pamatuju, je vysoky a stihly. 16 cm ruka neni velka, ale dat na takoveho chlapa male a jeste uplne tenke hodinky, bude vypadat...blbe.

At uz ty nebo ty, 38-39mm a 12-14mm mi prijde ideal.

No... Já ty Constellationy zkoušel na své ruce (17 cm) a ony jsou v 38 mm verzi docela masivni -- ani ne kvůli průměru, ale kvůli tvaru pouzdra a uchycení náramku. Musel by mít leda ty 35 mm, ale stejně to není úplně styl, který by chtěl, to ty De Ville jsou výrazně blíž podobě jednorožce ;)

A opravdu, čestný pyjonýrský, z toho co zkoušel na jeho ruce nejlíp vypadaly černý Prim Diplomat, ocel, krokodýl černý. A ty jsou vlastně fakt docela subtilní na dnešní poměry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Promin, ale to je uplne mimo misu. Cetl jsi to vlakno vubec? Perrelety jsou krasne sportovni hodinky, ale jsou obrovske a nemaji prakticky zadne atributy oblekovek. Navic vubec nevyhovuji zadani (rimske cislice, do 40 mm prumer, atd.). K cemu takova rada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...