Přejít na obsah

Prve mechaniky - rada


Doporučené příspěvky

Zdravím. Som tu nový a rovno si idem k Vám po radu. Mechanické hodinky ma vždy fascinovali, nevnímam ich ako módny doplnok ale ako technologicky geniálny vynález, vyšperkovaný stáročiami. Došiel čas, kedy som sa rozhodol jedny vlastniť. Ako živiteľ rodiny, kedy sa nemôžem zameriavať len na svoje potreby, vzhľadom na svoj príjem a výdavky, by som svoje prvé pravé hodinky chcel kúpiť do cca 1.200€.

 

Moje požiadavky:

  • swiss made: určite sú kvalitné aj japonské, nemecké ale svoje prvé by som chcel swiss. Je to pre mňa symbol hodinárstva, čistý pocit bez logiky.
  • Oceľové s ťahom. Bez PVD úpravy, nehrať sa na drahé kovy ale mať úprimnú oceľ. 
  • Open heart / skeleton. Chcem pri pohľade na hodinky vidieť “pohyb” a vnímať tak dômyselnosť ústrojenstva a to, čo robí mechaniky tak geniálnym strojom.

 

Zároveň, aby open hearth/skeleton bol zakomponovaný citlivo alebo rafinovane, nie len diera v ciferníku alebo úplne obnažený skeleton okolo ktorého je luneta. 

 

Z týchto požiadaviek mi vychádza Hamilton Jazzmaster H42535180 (stroj H-10-S), 

 

https://www.hamiltonwatch.com/…master-skeleton-auto.html

 

ktorý podľa môjho názoru svojim zakomponovaným znakom - “špicaté H” do skeletonu spľňa túto požiadavku na 100%. Rafinované riešenie, zároveň absolútne originálne a identifikovateľne Hamiltony. Viem, Hamilton není čistokrvný swiss ale má pomerne slušnú históriu, na ktorú je hrdý a na ktorú svojimi modelmi odkazuje. Pôsobi na mňa úprimne.

 

  1. Ako na Vás pôsobí uvedený výrobca, prípadne uvedený model hodiniek?
  2. Aký model hodiniek by ste mi odporúčili ako alternatívu so zachovaním horeuvedených požiadaviek?

0907F987-22D0-4258-879A-5C776218B1C0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dik za tip. Cena už je cez. Hodinky musia mať ocelový remienok. V tomto prípade, je to iba odhalený skeleton, nieje zaujímavo zakomponovany.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

union-glashuette-viro-datum-d011.407.11.041.00.jpg
 

VIRO DATE 41 MM

MOVEMENT
Automatic movement U 2892A2
FUNCTIONS
Hours, minutes, centre second hand, date display in dial window, second stop
CASE
Stainless steel 316L, screwed-on sapphire crystal case-back
GLASS
Sapphire, anti-reflective on both faces
WATER­RESISTANT
Up to a pressure of 10 bar (100 m)
DIAL
Blue with sunburst finish and indices
HANDS
Nickel-plated with SuperLumiNova
STRAP/BRACELET
Stainless steel 316L
WEIGHT
138 g
DIAMETER
41 mm
HEIGHT
9 mm
REF.
D011.407.11.041.00
 
€1,200.00** RECOMMENDED RETAIL PRICE INCLUDING VAT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, CHRONOGRAF1 napsal:
union-glashuette-viro-datum-d011.407.11.041.00.jpg
 

VIRO DATE 41 MM

MOVEMENT
Automatic movement U 2892A2
FUNCTIONS
Hours, minutes, centre second hand, date display in dial window, second stop
CASE
Stainless steel 316L, screwed-on sapphire crystal case-back
GLASS
Sapphire, anti-reflective on both faces
WATER­RESISTANT
Up to a pressure of 10 bar (100 m)
DIAL
Blue with sunburst finish and indices
HANDS
Nickel-plated with SuperLumiNova
STRAP/BRACELET
Stainless steel 316L
WEIGHT
138 g
DIAMETER
41 mm
HEIGHT
9 mm
REF.
D011.407.11.041.00
 
€1,200.00** RECOMMENDED RETAIL PRICE INCLUDING VAT

Tyhle má můj kamarád, ta hra světla s modrou barvou vypadá fantasticky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě nic z toho co tu padlo nesežene do 30k - UG (nevím jestli vůbec mají nějakej skeleton), Oris

Pokud se ti ty hamiltony líbí, tak bych je asi bral

Něco dělá ještě Tissot, jak open heart tak skeletony (ty jsou přes budget), ale je to o vkusu

https://www.hodinky-365.cz/tissot-tradition-automatic-t0639071105800-x1113699?gclid=CjwKCAjwq9mLBhB2EiwAuYdMtepwoFVwZxrGhwch1XevudPorfSgtcRdZRuLURo8qi95BUf2RLrqfRoCyUYQAvD_BwE

https://www.helveti.cz/tissot-chemin-des-tourelles-squelette-t0994051641800?gclid=CjwKCAjwq9mLBhB2EiwAuYdMtcnIDkTA1ZmePnl_evUvusH6hdZKMD3CN7naJnVoPU2JzvbHPeAo3RoCj_8QAvD_BwE

Pokud na tom průheldu skrz cifr trváš (z vlastní zkušenosti se to hrozně rychle okouká), tak imho není nic moc jinýho. Za mě nejhezčí skeletony dělá Zenith, ale na to by musel ten budget být tak 5x vyšší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem Wardy chtěl doporučit. Myslím, že tohle je řešení které se okouká později, ono totiž v téhle cenové kategorii ten průhlednej cifr nikdy nebude žádná hitparáda. 

 

Osobně bych šel do něčeho takového.

https://www.christopherward.com/dive/c60-%23tide/C60-42ADC3-S0BB1-TBW.html

 

Nebo ty co postoval Lamiczka, dělají je i ve variantách hnědá a červená. Projdi jejich stránky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, CHRONOGRAF1 napsal:

;) co naplat .. 1200e, ocel, tah, opravdu kvalitní jen ten skeleton tam není ;)

Len ak chce niekto skeletony zo švajcu, nemčúr s plným cifrom tam asi neprejde 😄 Ale hodinky sú to pekné.

Upraveno uživatelem Willie McBride
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve ten mechanický pohyb je to, čo ma fascinuje. Samotný skelet je naozaj ako motor bez kapoty na aute, preto hľadám rafinované estetické ukázanie chodu strojčeka. Aby pri pohľade bol vidno pohyb srdca. Napríklad takto:

 

9181B4C7-FB9A-48B2-82CB-27FC94C01713.jpeg

1EB0FEF3-4AAE-42A8-A5AA-6708978FEBD2.webp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, osobně bych to viděl takto:

Hamilton  plus + cena, rezerva 80h, mínus - WR50

EDOX plus + WR200, design, mínus - cena, rezerva 38h

Osobně bych asi šel raději do EDOXu, ikdyž bych si za ty prachy rád oboje prohlédl na živo. Design EDOXů mně přijde rafinovanější, zábavnější, méně tuctový (ikdyž to zakomponovaná H je u Hamiltovnů pělný detail). Menší rezerva pokud se budou hodinky opravdu nosit nevadí - 80h je fajn když se hodinky odkládají / střídají. Naopak WR200 u EDOXu z nich dělá totální univerzálky, které mohou být na ruce za všech okolností. A subjektivně jen dle fotek mně přijde lépe čitelný EDOX, ty Hamilton ručky se nějak ztrácejí proti číselníku. Cen je trochu výš, ale už ne tak dramaticky, aby to nestálo za dopumpování. 

EDIT: teď vidím trochu nevýhodu EDOXů v integrovaném tahu - to omezuje možnosti si pohrávat do budoucna s kůží, gumou, atd... tuto vychytávku výrobců upřímně nenávidím :)

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...