Přejít na obsah

Longines Spirit


Ivan Lelák

Doporučené příspěvky

Vždy když si myslím, že mám na delší dobu pokoj, osloví mne nějaké hodinky. Nehledám je, opravdu mne osloví samy při náhodném setkání. Teď jsou to Longines Spirit, ze kterých mi napoprvé úplně mrazilo a přeskočila mezi námi jiskra, takže to budou možná mé další hodinky, pokud budou tak dokonalé i na ruce. Navíc miluju pilotky a Longines je značka se sakra silným leteckým příběhem. Ale jaká verze? Rozhodně ne 42 mm s datem a ukouslou trojkou. Také nechci tah. Takže cokoliv bez data nebo 40 mm s datem. Souhlasím, bez data jsou hodinky jednodušší, symetričtější, asi i hezčí, ale chtěl bych je nosit do práce a tam na datum koukám X-krát denně. Co nevím dál je barva a zda nerez nebo titan. Zatím se přikláním k titanové antracitové verzi bez data nebo zelené 40 mm s datem.

Určitě jsou tu šťastní majitelé této modelové řady, můžete se podělit o své dojmy a zkušenosti, případně přihodit fotku, i na ruce? Díky.

longines-spirit-l3-811-1-53-6-detailed-view-2000x2000-4.jpg

longines-watch-front-collection-longines-spirit-l3-811-4-73-2-800x1000.jpg

Longines-Spirit-Green-40mm-time-and-date-leather-strap-L3.810.4.03.2.jpg

longines-spirit-l3-810-4-93-0-2000x2000.png

longines-spirit-l3-810-4-53-0-2000x2000.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 40mm s datem bych zohlednil to, že je daleko od okraje a vypadá to docela hnusně. Asi to je kvůli rozměrům strojku (jako u Mark XVIII)? S datem by ty hodinky vypadaly dobře možná u průměru 36mm. Titanová verze bez data s šedým ciferníkem je podle mě parádní. :)

Upraveno uživatelem Milan59
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, M109 napsal:

K zelenym pozri napr. 

 

Díky, četl jsem to. Zelená verze je pěkná, navíc nemám žádné zelené hodinky a datum mi nevadí, i když by nemusel být na bílém, kontrastním podkladu. Ale není to nic zásadního.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Milan59 napsal:

U 40mm s datem bych zohlednil to, že je daleko od okraje a vypadá to docela hnusně. Asi to je kvůli rozměrům strojku (jako u Mark XVIII)? S datem by ty hodinky vypadaly dobře možná u průměru 36mm. Titanová verze bez data s šedým ciferníkem je podle mě parádní. :)

Mně to datum moc neirituje. Ale souhlasím, nejhezčí je titanová verze, navíc s těmi zlatými doplňky.. Upřímně, kdyby měla nějak nenápadně datum, vůbec bych neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Díky, četl jsem to. Zelená verze je pěkná, navíc nemám žádné zelené hodinky a datum mi nevadí, i když by nemusel být na bílém, kontrastním podkladu. Ale není to nic zásadního.

 

Jsem rád, že se zelená líbí. Já jsem pořád spokojený s volbou. Bílý podlad po datumem...bohužel. Titanová verze s tmavým cifernikem a zlatými doplňky se mi taky moc líbí. 

Ohledně velikosti bych poradil to, že kvůli protahlym nožičkám hodinky působí a jsou na ruce trochu větší. 40mm pro mojí ruku už byla hranice a tento "nešvar" byl zmiňovan u hodně recenzí na YT. Proto opravdu zvaž, jestli uvažovat i o 42mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 10. 2021 v 10:01, Tichus napsal:

Já spirity ve všech verzích už taky nějakou dobu okukuju a ve videorecenzích vypadají parádně ty modré a za mě hlavně tyhle

 

Spirit Automatic L3.810.2.99.2 - Bucherer 

 

668285625_1340-469-8_MP_2(1).thumb.jpg.e8e6949e63a6405c1816fa05b7aac9bf.jpg

 

V chronu jsou ještě hezčí, ale ty rozměry už jsou na hovno...

Ty jsou luxusní, jen ten řemen bych nemusel 😞 , i když uznávám, že určité čaro má 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JindraS napsal:

Jak to vypadá s rozhodnutím?

Zatím nejspíš titan, ale dřív než na jaře to nebude. Letos už jsem si dal stop stav..:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vzal jsem 40mm black, a i když je pro někoho asi barbarství dávat na pilotky potápkové nato. Musím zase doporučit MN strap od Erika Originals.

Premiověji vypadající nato fakt neznám, zatím u mě zvedlo všechny hodinky (pokud někdo ano, tak sem s odkazem : ) a i když jsem to bral v prestige edition s tahem a dvěma kůžema, nenosím na ničem jiném.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, didoodje napsal:

Vzal jsem 40mm black, a i když je pro někoho asi barbarství dávat na pilotky potápkové nato. Musím zase doporučit MN strap od Erika Originals.

Premiověji vypadající nato fakt neznám, zatím u mě zvedlo všechny hodinky (pokud někdo ano, tak sem s odkazem : ) a i když jsem to bral v prestige edition s tahem a dvěma kůžema, nenosím na ničem jiném.

 

Budou fotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Spirity jsem si zamiloval od spatření prvních fotek, vlastně jsem kvůli nim zakládal tohle téma. Buď bez data, nebo s datem ve velikosti 40 mm, která nemá ukouslou trojku. Barva zelená nebo titanový antracit. O tom jsem už psal na začátku vlákna. Nedávno jsem měl možnost si je prohlédnout a upřímně, náhle mi ve vitríně přišly takové fádní, ta jiskra, která čiší z fotek, tam nebyla. Celkem to chápu, protože už před 14 lety jsem zjistil, že fotka hodinek, vidět je naživo a mít je na ruce jsou 3 úplně rozdílné věci. Ale neměli titanovou verzi a neměl jsem ani ty zelené ruce, takže neházím flintu do žita a dál nad fotkami slintám..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky zaujaly na první pohled a od té doby nepustily. Víc jak 40mm bych mít nemohl, už i těch 40 je na hraně kvůli lug to lug.

Pořád mě baví se na ně a na to provedení dívat a výběru zelené barvy nelituji. Za různých světelných podmínek vypadá pokaždé jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...