Přejít na obsah

Dodavatelé energií


Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, cali napsal:

Nechcem malovat certa na stenu, ale topit plynom vo velkom starom nezateplenom baraku je momentalne (a do buducna este len bude) cenova samovrazda aj keby dodavatela vyberali vsetci svati. Ak je dom vazne tak stary ako pises, tak bol postaveny urcite skor nez k nemu prisiel plyn a je dost pravdepodobne, ze s neexistenciou plynu nejak pocita (kominy, kotolna, miesto na zlozenie uhlia atd). Automaticky kotol na uhlie bude stat nieco cez stovku novy a cca polovicu pouzity. No a babicke tam Ty (alebo niekto iny) budes raz do tyzdna musiet ist zatopit.

Ještě před 10 lety byl v domě kotel na uhlí, ale už to nedávali - skládání uhlí do garáže vzadu v zahradě, nošení uhlí domů... Máš pravdu ale to jsou takové teoretické řeči a i tak by bylo lepší dům zateplit a vyměnit okna. Ale mámě je 81, je nemocná, bůhví jak dlouho bude v domě bydlet. Investice do uhlí je nesmysl nehledě k tomu, že bydlím 50 km daleko a rozhodně nemohu jezdit přikládat, čistit kotel a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 480
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Obávám se že při dnešních cenách nemovitostí, neochotě mladých žít ve vícegeneračních domech a nedostatku míst v penziónech (což spousta lidí bere až jako poslední a ne úplně levnou instanci) bude nejlevnějším řešením Ivanova problému přispět mamce na topení, resp. v případě sourozenců se složit. Berte to tak že rodiče se o Vás taky léta starali, někteří dokonce i o Vaše děti - a navíc se Vám celou dobu starali o barák o nezanedbatelné ceně který jednou zdědíte. Takže stížnosti a vyúčtování (nejen chvilkově drahých energií) si nechte na dědické řízení a pomozte jim dokud jsou naživu, luxusní náhrobek v ceně Rolexek už je nezahřeje… -_-

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu zde mají v podstatě všichni. Jestli žije starý člověk sám v ohromném domě a chce mít určité pohodlí (teplo bez sbírání šišek po lese), tak to prostě bude nyní i do budoucna stát více, než si průměrný český důchodce bude moci dovolit. A je pak věcí potomků a jejich domluvy s rodičem, zda mu budou přispívat, aby v domě dožil (s tím, že ho pak třeba zdědí), nebo zda se prodá dům hned a stařeček se přestěhuje do něčeho ekonomicky únosnějšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek to vystihl naprosto přesně ,k tomu není co dodat

Řešil jsem BE plyn u mamky tento týden a bez váhání a smlouvání jsem sáhl po Innogy Optimal,...( on-line za dvě minuty )

Podobná situace jako Ivan,domek,sice zateplený,ale také bydlí sama ( no teď se k ní začíná stěhovat "ten  Němec",to je větší problém )

Komplet inkaso s energiemi jde samozřejmě už dlouho na mne,hlavně ať nemá žádné starosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten automat ale vazne nema co di pohodlia az tak daleko k plynu (testovane na ludoch). Jasne musi to uhlie niekto zlozit, ale to je raz do roka a potom musi raz do tyzdna niekto zatopit a vycistit / vysypat popol, ale potom to tych 6 dni vydrzi samo..... Jeho najvacsim nepriatelom su kamene :D

A ak je neriesitelne k babicke raz do tyzdna tych 50km merat a hrat sa s kotlom, no tak potom jak pise Radek, pokracovat s plynom ale bude to nieco stat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nemáte někdo info ohledně rušení smluv na elektřinu a plyn u fixovaných smluv u Innogy a ČEZ? Zafixoval jsem loni na podzim na 3 roky plyn u Innogy a elektřinu u ČEZ.

Teď jsem párkrát už slyšel, že na podzim 2022 budou i tihle velcí distributoři v prdeli a budou rušit smlouvy i za cenu pokut atd. 

Nevím jestli to není jen panika. Tak kdyby měl někdo nějaké info, tak sem s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, x591 napsal:

Nevěřím tomu, podle mě panika. Včera mi E.ON poslal, že mojí velmi výhodně zafixovanou smlouvu samozřejmě budou honorovat po celou dobu jejího trvání.

Žádný z dodavatelů energií nebude svým odběratelům odběr dotovat a hospodařit se ztrátou, to čeká jen blázen. Takže bude následovat to, co udělali v Bohemia Energy. Ti menší to ukončí včas, aby neprohlubovali ztrátu a ti větší vypoví smlouvy i s pokutou. Nakonec to dostanou ve zvýšené ceně zpět i se ziskem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Kotlick napsal:

Nemáte někdo info ohledně rušení smluv na elektřinu a plyn u fixovaných smluv u Innogy a ČEZ? Zafixoval jsem loni na podzim na 3 roky plyn u Innogy a elektřinu u ČEZ.

Teď jsem párkrát už slyšel, že na podzim 2022 budou i tihle velcí distributoři v prdeli a budou rušit smlouvy i za cenu pokut atd. 

Nevím jestli to není jen panika. Tak kdyby měl někdo nějaké info, tak sem s ním.

Všechno je možné, ale z mých zdrojů ČEZ ani Innogy fixované smlouvy rušit nebudou. U ostatních menších dodavatelů je to ovšem víc než pravděpodobné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě. U "přeprodejců na marži" bych to čekal. U větších čekám, že oni na základě fixace koncového zákazníka mají všechno nastavené pro další nákup/výrobu/resp. tu kapacitu neplánují prodat. U ČEZ bych si na to i vsadil, že by to stát nedovolil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že fixované ceny mají velcí distributoři pokryty dlouhodobými a zaplacenými kontrakty, takže na tom neprodělají. Komu končí fixace příští či přespříští rok, tak si samozřejmě na něm smlsnou. Extra mrzuté to mají ti, jimž končí fixace příští rok energií a hypotéky a otázka je, jak těch + 100% nákladů v domácnosti zvládnou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už koukám na poslední ceník ČEZ - 8444,59 pro D45d. Tak jo, to je docela síla proti tomu, co jsem fixoval na tenhle leden za 1 700 +/-. Koukám, že taky začnu koncem roka řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, x591 napsal:

Už koukám na poslední ceník ČEZ - 8444,59 pro D45d. Tak jo, to je docela síla proti tomu, co jsem fixoval na tenhle leden za 1 700 +/-. Koukám, že taky začnu koncem roka řešit. 

Konec fixace bude na špagátek, teď mám 762 Mwh, po skončení fixace 3.277 a to ještě než mi to skončí, tak plyn několikanásobně stoupne. Už řeším alternativy, jelikož plyn bude nesmysl...příští týden dávám slunčení kolektory na ohřev vody a příští rok výhrává čerpadlo, ale samozřejmě pokud ceny elektřiny také porostou, budu zvažovat peletky, dřevo, uhlí nebo cokolovi jiného 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, African napsal:

výhrává čerpadlo, ale samozřejmě pokud ceny elektřiny také porostou, budu zvažovat peletky, dřevo, uhlí nebo cokolovi jiného 🤪

takhle samozrejme uvazuje spousta lidi, zkus poptat tepelne cerpadlo, nebo si objednej par kubiku palivoveho dreva (u ktereho uz automaticky pocitam s tim, ze to co prodavaji jako "suche" jeste bude chtit alespon dve sezony na vyschnuti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dům ve stylu komunistická kostka, dvě rodiny, dvě patra a sklep. Zatepleno od sklepa, až nahoru na střechu. Vytapime automatickým kotlem na uhli/pelety. Před pěti lety jsme kupovali tunu za 3tis, letos jsme koupili za 5tis/t. Protopíme cca 3,5t hnědého uhlí ořech 2. Vodu ohříváme plynem. Budu dávat bojler, aby jsme ohřívali  vodu přes kotel. Ještě by to chtělo fotovoltaiku na střechu a jsem spokojenej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

ČEZ mi napsal, že mi stát daroval sedmičku na elektriku a ulevil mi ze záloh. Nezní to špatně, co mě ale trochu trápí že mám zafixováno velmi kavlitně, nejlevnější energie široko daleko, tak se chci zeptat, není to zase nějáký vojeb? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...