Přejít na obsah

Dodavatelé energií


Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenost s výběrem dodavatele energií po zkrachovalé Bohemia Energy? Týká se to mé mámy, které je přes 80, elektřinu i plyn měla u Bohemia, teď dostala dopisy od ČEZ a Innogy, že ji na půl roku přebírají a ať si co nejdřív najde stálého dodavatele. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 480
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

U tý Inogy to maj prý přímo na webu, nikam nemusíš chodit, jen to tam odklepneš a přejdeš z režimu DPI do normálu. Ale jako moc výhodný to tam taky není. Elektrika nevím, to nám ještě nepřišlo. Já osobně chci teď tak měsíc počkat a doufám že pak to půjde dohodnout lépe a za nižší cenu.

Upraveno uživatelem Waya03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 10. 2021 v 20:16, Frantik napsal:

No ať si najde nového dodavatele a podepíše s nim smlouvu a je to. Nic v tom není.

To je rada za 500 Frantíku🤣. O to právě jde - má někdo zkušenost s hledáním nového dodavatele, koho seriozního se slušnými cenami by mi někdo doporučil atd... Vygooglit seznam dodavatelů a kliknout na prvního není ideální řešení, i když asi nejjednodušší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já nevím, ale osobně jako taky tak postiženej jsem dospěl k závěru, že je to +- jedno. Když se mi ozval ČEZ jako DPI pro elektřinu, kouknul jsem na jejich nabídku, řekl si "hmm, tak doteď jsem měl zálohy cca 700/měsíc, nově to vychází zatím na cca 900/měsíc" - naklikat přechod na běžnou smlouvu bylo záležitostí několika minut. Nemyslím, že to jinde bude nějak závratně jinak a že to nebude míň jak doteď, s tím si můžu bejt jistej u všech...

Plyn chci od DPI innogy převést taky k ČEZu, jakože ať to mám na stejným místě. Ale tam jednoduchý klik-proces na přechod od DPI nemají (to mají samozřejmě u innogy, kdybych u nich chtěl zůstat - ještě nevím). Zatím čekám na nabídku na plyn od ČEZu.

@Ivan LelákTo má 80tiletá maminka takovou spotřebu, že se to vyplatí řešit? Je ale pravda, že řešit to pro průměrnej byt vs. třeba dvougenerační pársetmetrovej barák vč. vytápění je trochu něco jinýho a pak ty starosti chápu...

Jiný než tyhle zkušenosti nemám a jak to bude asi těžko říct. Fixace vs. flowing je rozdíl v tom, že u fixace aspoň budu mít na nějakej čas dopředu představu o tom, kolik budu platit. A jestli se za těch pár let po jejím skončení budu ohlížet a počítat, jestli jsem něco ušetřil, nebo se nas*al, že ne a pak litoval že jsem si já vůl tu fixaci dával? - nebudu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Frantik napsal:

Tak jsou tady asi 3, to je celej seznam a všichni budou mít pro nove zákazníky podobne ceny. Takže je to rada za 1000. To je jako tarif u operátora. Pro “zákazníky” z ulice jsou vsechny stejne.

Jak jsem zjistil, je jich tu mnohem víc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Radik napsal:

Teda já nevím, ale osobně jako taky tak postiženej jsem dospěl k závěru, že je to +- jedno. Když se mi ozval ČEZ jako DPI pro elektřinu, kouknul jsem na jejich nabídku, řekl si "hmm, tak doteď jsem měl zálohy cca 700/měsíc, nově to vychází zatím na cca 900/měsíc" - naklikat přechod na běžnou smlouvu bylo záležitostí několika minut. Nemyslím, že to jinde bude nějak závratně jinak a že to nebude míň jak doteď, s tím si můžu bejt jistej u všech...

Plyn chci od DPI innogy převést taky k ČEZu, jakože ať to mám na stejným místě. Ale tam jednoduchý klik-proces na přechod od DPI nemají (to mají samozřejmě u innogy, kdybych u nich chtěl zůstat - ještě nevím). Zatím čekám na nabídku na plyn od ČEZu.

@Ivan LelákTo má 80tiletá maminka takovou spotřebu, že se to vyplatí řešit? Je ale pravda, že řešit to pro průměrnej byt vs. třeba dvougenerační pársetmetrovej barák vč. vytápění je trochu něco jinýho a pak ty starosti chápu...

Jiný než tyhle zkušenosti nemám a jak to bude asi těžko říct. Fixace vs. flowing je rozdíl v tom, že u fixace aspoň budu mít na nějakej čas dopředu představu o tom, kolik budu platit. A jestli se za těch pár let po jejím skončení budu ohlížet a počítat, jestli jsem něco ušetřil, nebo se nas*al, že ne a pak litoval že jsem si já vůl tu fixaci dával? - nebudu... ;)

Máma bohužel bydlí ve starším domě, který je energeticky velmi neefektivní. Elektřina je jasná, svítí a ohřívá vodu, u Bohemia platila zálohy asi 1500,- . Ale plynem vaří a topí a zálohy měla 4500,-, dohromady za tyhle 2 věci 6000,- před zdražováním energií. k tomu další poplatky, jídlo, léky a důchod je skoro pryč. Pokud se budou energie dál zdražovat, nemusí už důchod stačit a to nepíšu o údržbě a opravách domu. Stálého dodavatele chci najít brzo, protože jen zálohy DPI dodavatelů výši důchodu přesahují. Na druhou stranu myslím, že od klíčových dodavatelů se ceny nebudou až tak drasticky lišit. Dnes jsem osovil Innogy a ČEZ, z Innogy se mi ozvali hned a poslali nabídku, která je sice vyšší než dosavadní zálohy, ale nic drastického..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Frantik napsal:

Jak mnohem vic? Je tady ČEZ, innogy, MND. Ty hlavní. Pak v Praglu PRE a na jihu EON. A to je z těch velkejch všechno. Tak to snad není problém vybrat ne? Všichni na tom budou podobne.

No právě, z těch "velkejch". Pro mne jsou velcí Innogy a ČEZ. MND znám z reklamy a ostatní vůbec, nicméně se mezi dodavateli zobrazují, pro mne je to ale balík rovnocenných firem, o kterých nic nevím. Bohemia se ještě před pár měsíci mohla přetrhnout aby mne získala a dnes je KO. Co já vím, jak moc zdravé a solidní jsou ostatní? Nejradši bych se na ostatní vykašlal, porovnal nabídky Innogy a ČEZ, od kterých odebírám dlouhé roky a vyberu jeden z nich.. Od Innogy už nabídku mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máma bohužel bydlí ve starším domě, který je energeticky velmi neefektivní. Elektřina je jasná, svítí a ohřívá vodu, u Bohemia platila zálohy asi 1500,- . Ale plynem vaří a topí a zálohy měla 4500,-, dohromady za tyhle 2 věci 6000,- před zdražováním energií. k tomu další poplatky, jídlo, léky a důchod je skoro pryč. Pokud se budou energie dál zdražovat, nemusí už důchod stačit a to nepíšu o údržbě a opravách domu. Stálého dodavatele chci najít brzo, protože jen zálohy DPI dodavatelů výši důchodu přesahují. Na druhou stranu myslím, že od klíčových dodavatelů se ceny nebudou až tak drasticky lišit. Dnes jsem osovil Innogy a ČEZ, z Innogy se mi ozvali hned a poslali nabídku, která je sice vyšší než dosavadní zálohy, ale nic drastického..
Ja nechci bejt osklivej, chapu dobre, ze zije sama duchodkyne v jednom prazdnem starem dome, bez zateplení a bez udrzby? To proste neni udrzitelny a správny model.. a bohužel ze techto cenovych soku to vyjde pak v plne nahote najevo..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, petr_cha napsal:
před 59 minutami, Ivan Lelák napsal:
Máma bohužel bydlí ve starším domě, který je energeticky velmi neefektivní. Elektřina je jasná, svítí a ohřívá vodu, u Bohemia platila zálohy asi 1500,- . Ale plynem vaří a topí a zálohy měla 4500,-, dohromady za tyhle 2 věci 6000,- před zdražováním energií. k tomu další poplatky, jídlo, léky a důchod je skoro pryč. Pokud se budou energie dál zdražovat, nemusí už důchod stačit a to nepíšu o údržbě a opravách domu. Stálého dodavatele chci najít brzo, protože jen zálohy DPI dodavatelů výši důchodu přesahují. Na druhou stranu myslím, že od klíčových dodavatelů se ceny nebudou až tak drasticky lišit. Dnes jsem osovil Innogy a ČEZ, z Innogy se mi ozvali hned a poslali nabídku, která je sice vyšší než dosavadní zálohy, ale nic drastického..

Ja nechci bejt osklivej, chapu dobre, ze zije sama duchodkyne v jednom prazdnem starem dome, bez zateplení a bez udrzby? To proste neni udrzitelny a správny model.. a bohužel ze techto cenovych soku to vyjde pak v plne nahote najevo..

Sice to s tím nesouvisí, ale - mámě letos umřel manžel. Jde o rodinný dům z 30. let minulého století, kde bydlela už babička, já se v něm narodil. Ano,  není zateplený ale nepsal jsem, že není udržovaný, naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem malovat certa na stenu, ale topit plynom vo velkom starom nezateplenom baraku je momentalne (a do buducna este len bude) cenova samovrazda aj keby dodavatela vyberali vsetci svati. Ak je dom vazne tak stary ako pises, tak bol postaveny urcite skor nez k nemu prisiel plyn a je dost pravdepodobne, ze s neexistenciou plynu nejak pocita (kominy, kotolna, miesto na zlozenie uhlia atd). Automaticky kotol na uhlie bude stat nieco cez stovku novy a cca polovicu pouzity. No a babicke tam Ty (alebo niekto iny) budes raz do tyzdna musiet ist zatopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...což se ale obávám, že může být řešení jen do doby, než cena alternativní komodity vylítne vlivem zvýšený poptávky (pokud na ni přejde houfně půlka národa) do obdobný výše jako teď plyn/elektřina (plus tam zahučí investice do kotle nebo čím bys to řešil). Výhodou zas ale bude, že už budeš mít kromě toho plynu další alternativu do "energetickýho mixu", jak se teď moderně říká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...