Přejít na obsah

Dodavatelé energií


Doporučené příspěvky

Afri: Tak nemusi. Pokud EOn zase nezdrazil, tak vychazel nejlevneji (cca o 1/4 mene nez CEZ (94k vs. 121k). Ale je to na kazdem, at se rozhodne. Taky sem si rikal, ze to kaslu, ze asi tak nejak budou vsichni cca stejne, ze to nema smysl. A nakonec to smysl ma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 491
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V reakci na toto téma a Afriho trable s ČEZem jsem se podíval na ceny plynu pro náš RD (pouze topení). K ČEZ jsem přešel od 1. 1. 2021 od Armexu, který jsem měl cca 12 let, ale v době krachu Bohemie začal převádět vše na spotové ceny apod. Vybral jsem Plyn na dobu neurčitou, tzn. bez fixace s tím, že když se bude měnit cena plynu, bude na to ceník reagovat.

ČEZ teď přišel s novýma tarifama a ty nabízí jen fixaci s klesající cenou. Můj tarif, který měl reagovat na ceny pružněji se, překvapivě, měnit nebude. Tak jsem mrknul na ceny: teď mám MWh za 3 025 Kč (vč. DPH). Pokud bych přešel na 3roční fixaci, až třetí rok se dostanu na cca 1 850 Kč.

E.ON nabídl 2roční fixaci s cenou 1 875 Kč po celou dobu. Volal jsem na ČEZ, jestli nějak zareagují - prý nijak 🙂

Tak už mám v mailu smlouvu od E.ON. U ČEZu zůstávám jen s elektřinou, kde mám fixaci a zatím "dobrou" cenu. Jak skončí, tak u nich končím i já.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejvíc mne štve, že si dodavatelé energií neváží zákazníka a že ho dřou, dokud se neozve. Teď jsem na základě vašich příspěvků vyplnil různé kalkulačky a u elektriky jsem se hned dostal o 25% dolů a to jsem ještě nikam nevolal. Moc mě nebaví handlovat jak na arabským trhu, ale jednou za čas mě to popadne (pojistky, telefony atd.) a pak se nestačím divit, kam až to sleze. Takže zítra bude telefonický den!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsme u Eonu 10 let, a od dubna mi napálili 2670 kč za MWH + distribuce. Jsem v pasti a odejít mohu až příští rok po zimě. Když jsem si počítal nabídky, tak se mi nevyplatí přejít kvůli pokutě od eonu. Musel bych mít vyšší spotřebu, aby se změna s pokutou vyplatila. Já bych klidně šel i do spotu, kdybych mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Petr11 napsal:

jsme u Eonu 10 let, a od dubna mi napálili 2670 kč za MWH + distribuce. Jsem v pasti a odejít mohu až příští rok po zimě. Když jsem si počítal nabídky, tak se mi nevyplatí přejít kvůli pokutě od eonu. Musel bych mít vyšší spotřebu, aby se změna s pokutou vyplatila. Já bych klidně šel i do spotu, kdybych mohl.

Vždyť si plánoval odejít k někomu jinému na dobu neurčitou a vrátit se až bude lepší nabídka...jsi to propásnul nebo co? To bylo rozumné řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, elloco napsal:

Nejvíc mne štve, že si dodavatelé energií neváží zákazníka a že ho dřou, dokud se neozve. Teď jsem na základě vašich příspěvků vyplnil různé kalkulačky a u elektriky jsem se hned dostal o 25% dolů a to jsem ještě nikam nevolal. Moc mě nebaví handlovat jak na arabským trhu, ale jednou za čas mě to popadne (pojistky, telefony atd.) a pak se nestačím divit, kam až to sleze. Takže zítra bude telefonický den!

To me taky stve (MND). Uz jsem jim pres web formular napsal, ze konkurence je o 25% niz, tak at mi zavolaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO me prijde politika MND jasna... jelikoz jsme se spalili na fixacich jako to prase, tak ted uz s nama pojedete spoty, nebo budete calovat nesmyslnou cenikovku, anebo bezte do dza..... zadny fixni tarify narozdil od konkurence neplanujou...
Takze ja to vidim tak, ze ted pujdu u MND do spotu, plyn furt leti dole a kdyby se to melo nejak obracet, zkusim od noveho roku, kdy me konci jakysi vernostni pouto pod pokutou, prestoupit do jinyho klubu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, African napsal:

Vždyť si plánoval odejít k někomu jinému na dobu neurčitou a vrátit se až bude lepší nabídka...jsi to propásnul nebo co? To bylo rozumné řešení.

jo propásnul o 3 dny, člověk nemá na starosti jenom energie...:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Petr11 napsal:

jo propásnul o 3 dny, člověk nemá na starosti jenom energie...:-(

To chápu, mělo by to být naopak, dodavatelé by měli skákat okolo svých zákazníků a starat se...a ne my plýtvat našim časem, ale, ale 😮‍💨

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, African napsal:

Co si nám tím blábolem chtěl sdělit? 😆

Taky se v tom moc nevyznám, ale myslel jsem, že je to k tématu a že to bude pro někoho užitečný. Tak nic no. 🙄

Já sám jsem s elektrikou i plynem u Čezu. Plyn mám zafixovanej ješte za dobrou cenu a elektriku bez fixace. Ale nevim kam se vrtnout, aby to bylo dobře....

Upraveno uživatelem Geodet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Geodet napsal:

Taky se v tom moc nevyznám, ale myslel jsem, že je to k tématu a že to bude pro někoho užitečný. Tak nic no. 🙄

Já sám jsem s elektrikou i plynem u Čezu. Plyn mám zafixovanej ješte za dobrou cenu a elektriku bez fixace. Ale nevim kam se vrtnout, aby to bylo dobře....

Měl jsem spíš napsati co autor chtěl říct tím blábolem :cheers: Samozřejmě každá informace vzácná....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eon zatím na jedničku, všechno zařídili sami, dnes začali dodávat. ČEZ kolem sebe trochu kopal , vysvětlili mi jak jsem hloupý že odcházím a dnes poslali upozornění že když nechám stejné zálohy co mám nastavené u Eonu a měli by stačit, tak bude mírný nedoplatek 🤣 Jsem upřímně rád že jsem od nich v prdeli....

DSC_4574.JPG

DSC_4575.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri: To je fajn. Gratuluju. Jinak mi taky volali z Innogy a hrozne se divili, ze jdu k Centropolu a ze to jeste muzeme zmenit. Slibovali hory doly. Ale kdyz sem konkretne pozadal, at nastreli nejakou cenu, tak priznala, ze se nedostanu za rok pod 100k. Ale pry kdyz u nich zustanu a bude se zlevnovat, tak mi to zlevni okamzite. Ale jen s nejakym typem "tarifu", kde jinak zaplatim uplny nesmysl. 

Zkratka mi nenabidli nic konkrektniho, aby to davalo smysl. Jen hypoteticke "vyhody".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, všude mraky keců. Ještě by to chtělo možnost přejít od jednoho dodavatele k druhýmu do měsíce, tedy klidně 12 x ročně. To byste viděli ty fofry 🙂 Doposud platí tři měsíce, nevím proč? Odečet zvládnou na dálku okamžitě a smlouvu online zrovna tak.

Koukněte, jaký ceny bysme mohli platit. https://www.spotmarketindex.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...